U.D.O.: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
 
 
(Nie pokazano 206 wersji utworzonych przez 14 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Udo Dirkschneider.jpg|200px|thumb|Jedyny i niepodzielny wódz]]
{{cytat| Żadne krzyki ani płacze nas nie przekonają, że czarne jest czarne|[[Jarosław Kaczyński]] nie poddając się '''propagandzie'''}}
'''U.D.O.''' (także '''Udo Dirkschneider's Orgy<ref>[[język polski|pol]]. Orgia Udo Dirkschneidera</ref>''') – [[Niemcy|niemiecki]] zespół założony przez <del>Piszczel</del> <del>Kolano</del> [[Udo Dirkschneider]]a po tym jak członkom [[Accept]]u znudził się jego głos przypominający pracującą wiertarkę.

{{cytat|Amerykanie przenieśli się krok naprzód <br />Przeprowadzili się z Bushu do Baracku|Przykład wrogiej propagandy}}


'''Propaganda''' – działania mające na celu ogłupienie społeczeństwa poprzez jednomyślne ukazywanie mu jedynej słusznej drogi. Popularne we wszystkich znanych systemach politycznych, tylko czasem schowane pod maską [[wolność|wolności]], tak żeby obywatel niczego się domyślił. Wtedy jednak na czele propagandy nie stoi władza lecz [[Układ]] czyli najczęściej Żydzi, masoni, komuniści, ekolodzy. Bardzo często propaganda posługuje się [[Żydzi|wrogiem publicznym]].


== Historia ==
== Historia ==
Początek zespołu datuje się na moment wydania pierwszego albumu. To makabryczne wydarzenie miało miejsce w 1987. Choć na albumie grają już muzycy U.D.O., to cały materiał napisany został przez członków Accept, co przejawia się w jej brzmieniu.


Już od samego początku zespół posiadał tendencje do ustawicznych zmian składu, skutkiem czego każdy następny album był nagrywany w innym składzie. Po pewnym czasie sam Dirkschneider doszedł do wniosku, że taka zabawa jest bez sensu i w 1992 wrócił do Acceptu.
Propaganda znana była ludziom od czasu
Jak się okazuje - także za przeciwstawienie się traktatowi zakazującemu używania min przeciwpiechotnych. (Zły traktat! W ogóle nie jest pokojowy!)

Do innych pokojowych hobby Obamy należą: wysyłanie żołnierzy do [[Afganistan|Afganistanu]], wysyłanie [[marines]] do [[Afganistan|Afganistanu]], namawianie [[Polska|Polski]] do wysyłanie naszych ludzi do [[Afganistan|Afganistanu]], odwiedzanie swoich Największych Sojuszników w Europie (oprócz Polski), granie w [[Mortal Kombat]] jako Barraka i wysyłanie żołnierzy do [[Afganistan|Afganistanu]], gra w golfa podczas pogrzebów prezydentów innych państw.

Patrząc na to z drugiej strony jednego Nobla dostał tylko za gadanie więc teraz pewnie ma już w ręku drugą statuetkę.
Znany z tego że więcej gada niż działa.

== Młodość ==
Obama<ref name="osama" /> jest synem Kenijczyka i Amerykanki. Urodził się podobno w Honolulu, ale gdzie dokładnie, trudno powiedzieć: sam twierdzi, że rodzice poznali się w Manoa na studiach, jednak imię „Barack” wskazuje na to, że został poczęty w mało luksusowych warunkach. Obama<ref name="osama" /> od 6. do 10. roku życia uczęszczał do szkoły w [[Dżakarta|Dżakarcie]], stolicy [[Indonezja|Indonezji]]. Tam zapewne nabył swoją wspaniałą opaleniznę. Wystąpił też kiedyś w grze [[Mortal Kombat]] jako [[Baraka|Baraka]].

Mówi się, że w żyłach Obamy<ref name="osama" /> płynie polska krew – jego dziadek zjadł kiedyś polskiego misjonarza.

== Kariera polityczna ==
W roku 1996 Obama<ref name="osama" /> został wybrany do stanowego senatu Iliinois z 13. dystryktu [[Chicago]], a następnie w 2004 do senatu Stanów Zjednoczonych, gdzie zajmował się opieką zdrowotną i korupcją.

W lutym 2007 Obama<ref name="osama" /> ogłosił że chce startować w wyborach na prezydenta USA. Nie podobało się to [[Hillary Clinton]], która startowała do tej samej posady. Dopiero w czerwcu, 4 dni po wygraniu przez Obamę wszystkich prawyborów partii demokratycznej, zgodziła się na jego kandydaturę.


Wydawać by się mogło, że to już definitywny koniec zespołu, ale zaledwie pięć lat później Dirkschneider ponownie opuścił Accept. Tym razem zaprosił do U.D.O. także perkusistę Stefana Kaufmanna, któremu powierzył dość awangardowo rolę gitarzysty. Duet gitarowy stworzył z nim [[Szwajcaria|Szwajcar]] Igor Gianola, a rolę basisty przejął znany już z wcześniejszego składu Fitty Weinhold. Perkusista, co prawda, dalej był zmieniany systematycznie, ale można mówić o jakiejś stabilizacji składu. Tak nagrywali kolejne albumy, odchodząc powoli od klasycznego brzmienia Acceptu w stronę czegoś nowocześniejszego. Zaskoczenie przyszło w 2010, gdy Accept zaprezentował [[Blood of the Nations|nowy album]], który miał zbliżone brzmienie. Rozgoryczony tym Dirkschneider wywalił gitarzystów i przygotował nowy album o znacznie miększym brzmieniu, przywodzącym na myśl [[Gamma Ray]].
W sierpniu 2008 Obama<ref name="osama" /> ogłosił, że wiceprezydentem USA ma zostać [[Joe Biden|Joe <del>Bin Laden</del> Biden]], który jest, podobnie jak [[John McCain]], w wieku emerytalnym i ma pomóc przekonać starszych wyborców.


== Skład zespołu ==
{{Nonnews|[[NonNews:Amerykanie wolą baraki|Amerykanie wolą baraki]], [[NonNews:Odkryto pilnie strzeżoną tajemnicę!|Odkryto pilnie strzeżoną tajemnicę!]], [[NonNews:Habemus Obamam!|Habemus Obamam!]], [[NonNews:Pokojowy Obama|Pokojowy Obama]]|y}}
Wymienienie wszystkich członków zespołu zeżarłoby całe zasoby serwera Nonsensopedii, dlatego nie ujawni się ich tutaj. Zresztą, dla większości fanów i tak liczy się tylko Dirkschneider.
Posadę prezydenta Obama<ref name="osama" /> uzyskał w listopadzie 2008. Żaden Amerykanin nie interesował się jego programem wyborczym, ale większości podobał się jego kolor skóry, stąd głosy.


== Dyskografia ==
W swoim programie wyborczym obiecał, że nie będzie zabijał ludzi w Iraku, jednak swój celownik skierował na nienarodzonych Amerykanów likwidując klauzulę sumienia. Teoretycy spiskowi podają ten fakt na dowód, iż Barack Obama nie jest Amerykaninem i działa w ten sposób na szkodę państwa, którym rządzi. A tak w ogóle, Barack Obama nie lubi zabijać, jednak kiedy to robi, oczy całego świata zwracają się ku niemu krzycząc, jaki to on jest wspaniały (incydent z muchą, na wywiadzie z dziennikarzem).
* '''Animal House''' (''Dom dla zwierząt'', 1987) – niejaki [[Lordi]] twierdzi, e ta płyta zmieniła jego życie i sprawiła, że zaczął ubierać się w skóry i grać heavy metal. Utwory takie same jak Acceptu, bo pisane przez jego członków.
{{przypisy}}
* '''Mean Machine''' (''Machina znaczeń'', 1988) – tutaj, co prawda, nie ma już śladu po Accepcie, ale mimo to cała płyta brzmi tak samo jak poprzednia.
* '''Faceless World''' (''Świat bez twarzy'', 1990) – również ''nihil novi''. Płytka taka jak jej tytuł – bez twarzy.
* '''Timebomb''' (''Bomba zegarowa'', 1991) – a tu Accept powoli się wlewa z powrotem. Deaffy, pisząca teksty dla nich, objawiła się i tutaj. Mimo to album odchodzi od poprzedniej stylistyki. Jest znacznie bardziej [[mrok|mroczny]].
* '''Solid''' (''Lity'', 1997) – pierwszy album Dirkschneidera po opuszczeniu Acceptu. W zasadzie to samo.
* '''No Limits''' (''Bez limitów'', 1998) – tu dalej kisi się klasyczny Accept. Udo proponuje nam też wspólne polowanie na ludzi.
* '''Holy''' (Święty, 1999) – to samo, co wcześniej.
* '''Man and Machine''' (''Człowiek i maszyna'', 2002) – a tu już znacznie ciężej, choć bez przesady. Płyta przesycona kryzysem wieku średniego.
* '''Thunderball''' (''Piorun kulisty'', 2004) – a tu jest już zupełnie inaczej niż jeszcze dwie płyty temu. Ciężko i mrocznie, a do tego Udo coraz bardziej charczy<ref>Tak, to możliwe!</ref>.
* '''Mission No. X''' (''Misja nr X'', 2005) – tu z kolei miało być mrocznie, ale przez takie, a nie inne teksty, wyszło jak zwykle.
* '''Mastercutor''' (''Mistrzowski kastrator'', 2007) – ciężko, mrocznie, gdzie nie spojrzeć tam piekło i szatany. A także coraz bardziej chrypnący wokalista.
* '''Dominator''' (''[[Mariusz Pudzianowski|Pudzian]]'', 2009) – a tutaj ciężkość osiąga apogeum. Nawet ballady mają gitarę w stylu [[Candlemass]].
* '''Rev-raptor''' (''[[Reptilianie|Reptilianin]]'', 2011) – a tutaj do tego Dirkschneider zaczyna opiewać [[Josef Mengele|doktora Mengele]], kolegę taty z wojska.
* '''Steelhammer''' (''Stalowy młotek'', 2013) – a tu dla odmiany power metal w stylu Gamma Ray. Co prawda, Udo nie zaśpiewał nagle słowiczym trelem, ale nie można mieć przecież wszystkiego.
* '''Decadent''' (''Dekadencki'', 2015) – a tutaj jakby mniej wiertarki a więcej popisów nowych gitarzystów. Tytuł adekwatny do treści albumu.


== Zobacz też ==
* [[Accept]]
* [[Gamma Ray]]
* [[Udo Dirkschneider]]


{{stubpoli}}
{{Przypisy}}


{{Power Metal}}
[[Kategoria:Politycy|Obama, Barack]]
[[Kategoria:Amerykanie|Obama, Barack]]
[[Kategoria:Kenijczycy|Obama, Barack]]
[[Kategoria:Prezydenci USA|Obama, Barack]]


[[Kategoria:Zespoły metalowe]]
[[cs:Barack Obama]]
[[Kategoria:Niemieckie zespoły]]
[[da:Barack Obama]]
[[de:US-Präsidentschaftskandidat Barack Obama]]
[[en:Barack Obama]]
[[es:Barack Obama]]
[[fr:Barack Obama]]
[[ja:バラック・オバマ]]
[[id:Barack Obama]]
[[it:Barack Obama]]
[[pt:Barack Obama]]
[[tr:Hüseyin Obama]]
[[zh:奥巴马]]

Aktualna wersja na dzień 11:24, 5 wrz 2021

Jedyny i niepodzielny wódz

U.D.O. (także Udo Dirkschneider's Orgy[1]) – niemiecki zespół założony przez Piszczel Kolano Udo Dirkschneidera po tym jak członkom Acceptu znudził się jego głos przypominający pracującą wiertarkę.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Początek zespołu datuje się na moment wydania pierwszego albumu. To makabryczne wydarzenie miało miejsce w 1987. Choć na albumie grają już muzycy U.D.O., to cały materiał napisany został przez członków Accept, co przejawia się w jej brzmieniu.

Już od samego początku zespół posiadał tendencje do ustawicznych zmian składu, skutkiem czego każdy następny album był nagrywany w innym składzie. Po pewnym czasie sam Dirkschneider doszedł do wniosku, że taka zabawa jest bez sensu i w 1992 wrócił do Acceptu.

Wydawać by się mogło, że to już definitywny koniec zespołu, ale zaledwie pięć lat później Dirkschneider ponownie opuścił Accept. Tym razem zaprosił do U.D.O. także perkusistę Stefana Kaufmanna, któremu powierzył dość awangardowo rolę gitarzysty. Duet gitarowy stworzył z nim Szwajcar Igor Gianola, a rolę basisty przejął znany już z wcześniejszego składu Fitty Weinhold. Perkusista, co prawda, dalej był zmieniany systematycznie, ale można mówić o jakiejś stabilizacji składu. Tak nagrywali kolejne albumy, odchodząc powoli od klasycznego brzmienia Acceptu w stronę czegoś nowocześniejszego. Zaskoczenie przyszło w 2010, gdy Accept zaprezentował nowy album, który miał zbliżone brzmienie. Rozgoryczony tym Dirkschneider wywalił gitarzystów i przygotował nowy album o znacznie miększym brzmieniu, przywodzącym na myśl Gamma Ray.

Skład zespołu[edytuj • edytuj kod]

Wymienienie wszystkich członków zespołu zeżarłoby całe zasoby serwera Nonsensopedii, dlatego nie ujawni się ich tutaj. Zresztą, dla większości fanów i tak liczy się tylko Dirkschneider.

Dyskografia[edytuj • edytuj kod]

  • Animal House (Dom dla zwierząt, 1987) – niejaki Lordi twierdzi, e ta płyta zmieniła jego życie i sprawiła, że zaczął ubierać się w skóry i grać heavy metal. Utwory takie same jak Acceptu, bo pisane przez jego członków.
  • Mean Machine (Machina znaczeń, 1988) – tutaj, co prawda, nie ma już śladu po Accepcie, ale mimo to cała płyta brzmi tak samo jak poprzednia.
  • Faceless World (Świat bez twarzy, 1990) – również nihil novi. Płytka taka jak jej tytuł – bez twarzy.
  • Timebomb (Bomba zegarowa, 1991) – a tu Accept powoli się wlewa z powrotem. Deaffy, pisząca teksty dla nich, objawiła się i tutaj. Mimo to album odchodzi od poprzedniej stylistyki. Jest znacznie bardziej mroczny.
  • Solid (Lity, 1997) – pierwszy album Dirkschneidera po opuszczeniu Acceptu. W zasadzie to samo.
  • No Limits (Bez limitów, 1998) – tu dalej kisi się klasyczny Accept. Udo proponuje nam też wspólne polowanie na ludzi.
  • Holy (Święty, 1999) – to samo, co wcześniej.
  • Man and Machine (Człowiek i maszyna, 2002) – a tu już znacznie ciężej, choć bez przesady. Płyta przesycona kryzysem wieku średniego.
  • Thunderball (Piorun kulisty, 2004) – a tu jest już zupełnie inaczej niż jeszcze dwie płyty temu. Ciężko i mrocznie, a do tego Udo coraz bardziej charczy[2].
  • Mission No. X (Misja nr X, 2005) – tu z kolei miało być mrocznie, ale przez takie, a nie inne teksty, wyszło jak zwykle.
  • Mastercutor (Mistrzowski kastrator, 2007) – ciężko, mrocznie, gdzie nie spojrzeć tam piekło i szatany. A także coraz bardziej chrypnący wokalista.
  • Dominator (Pudzian, 2009) – a tutaj ciężkość osiąga apogeum. Nawet ballady mają gitarę w stylu Candlemass.
  • Rev-raptor (Reptilianin, 2011) – a tutaj do tego Dirkschneider zaczyna opiewać doktora Mengele, kolegę taty z wojska.
  • Steelhammer (Stalowy młotek, 2013) – a tu dla odmiany power metal w stylu Gamma Ray. Co prawda, Udo nie zaśpiewał nagle słowiczym trelem, ale nie można mieć przecież wszystkiego.
  • Decadent (Dekadencki, 2015) – a tutaj jakby mniej wiertarki a więcej popisów nowych gitarzystów. Tytuł adekwatny do treści albumu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. pol. Orgia Udo Dirkschneidera
  2. Tak, to możliwe!