NonNews:„Złote Ziemniaki” rozdane po raz szósty!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

1 stycznia 2014

Uwaga!
Warning / Achtung / Pozor / Внимание / Figyelem / 危ない

Nagrody „Złoty Ziemniak 2013” rozdane!
ZŁOTY ZIEMNIAK

Wyniki już są. Wszystkie najważniejsze, najśmieszniejsze i najbardziej szkodzące na mózgi wydarzenia z ubiegłego roku stanęły do walki o Złotego Ziemniaka. Niektóre z nich były tak popularne, że nominowano je do kilku kategorii, jednak zwycięzca w poszczególnej może być tylko jeden. Kategorie te, co zwykle: Wydarzenie polityczne na świecie 2013, Wydarzenie polityczne w Polsce 2013, Katastrofa 2013, Win Świat (w tym Polska) 2013, Fail Polska 2013, Fail Świat 2013, Reality show 2013, Eksperyment 2013, Sportowiec 2013, Cytat 2013, Aktor/Aktorka 2013, Mem Polska 2013, Mem Świat 2013, Strona internetowa 2013, Film/serial 2013, Animacja 2013, Wielki Ziemniak Świat 2013, Wielki Ziemniak Nonsensopedia 2013, więc chwałę uzyska kilkanaście nominacji. Tylko które?


W kategorii Wydarzenie polityczne 2013 na świecie nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Greenpeacowcy.jpg
Proces aktywistów Greenpeace'u w Rosji

Zaczęło się niewinnie: ekolodzy z Greenpeace'u dorwali się do okrętu i wypłynęli na morze Barentsa, protestować przeciwko kopiącym tam Rosjanom. Oni nie przestraszyli się i po 30 latach ulegania ekoterrorystom złapali ich i oskarżyli o piractwo, za co u naszych wschodnich sąsiadów grozi 15 lat więzienia. Na szczęście dla działaczy, po paru miesiącach aresztu Putin pokazał, że i w nim jest pierwiastek dobra i ułaskawił ich. I nie miało to nic wspólnego z nadchodzącymi igrzyskami. Oficjalnie.

W kategorii Wydarzenie polityczne 2013 w Polsce nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Gowin i Kaczyński.jpg
Odejście Gowina z PO

Najważniejszym wydarzeniem politycznym w Polsce okazała się być kilkumiesięczna komedia z Jarosławem Gowinem i Donaldem Tuskiem, która doprowadziła do serii fochów byłego ministra sprawiedliwości i założenia kolejnej, nieliczącej się w rozgrywkach politycznych partii. Co ciekawe, obaj panowie mają się za zwycięzców, podczas gdy najwięcej zyskali szarzy obywatele, którzy mieli kilka miesięcy odpoczynku od słuchania w mediach o mamie Madzi z Sosnowca. I niech ktoś powie, że politycy nie martwią się o ludzi…

W kategorii Katastrofa 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Smog w Krakowie.jpg
Smog w Krakowie

Badania pokazały, że powietrze w Krakowie jest brudniejsze niż skarpeta bezdomnego żula z Sosnowca. Przeszkadza to wszystkim, tylko nie samym krakowianom, którzy blokują wszystkie inicjatywy mające na celu zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia. Pozostało więc nam tylko opłacanie z podatków leczenia chorób płuc, spowodowanych przez smog, renowacji zniszczonych przez kwaśne deszcze zabytków i bezowocnych obrad rady miasta.

W kategorii Win Świat (w tym Polska) 2013 na świecie nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Carbon400.jpg
Badania polskich naukowców nad grafenem

Podczas gdy amerykańscy naukowcy zajmują się stwierdzaniem, że aby dieta pomagała, należy jej przestrzegać, a radzieccy uczeni udoskonalają piłę wynalezioną przez profesora Łańcuchowa, nasi jajogłowi wolą się skupić na tym, na czym Polacy się znają najlepiej: na wódce węglu. Do tej pory byliśmy w czołówce jego wydobywania i kradnięcia z wagonów, do tego teraz doszło opracowanie opłacalnej metody wytwarzania grafenu, który sprawi w przyszłości, że nasz sprzęt elektroniczny będzie lepszy i tańszy, w rzekach będzie płynąć miód i mleko, a dług publiczny skurczy się jak męskie przyrodzenie w zimnej wodzie. Chyba.

W kategorii Fail Polska 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Obr.jpg
Eksperci Macierewicza

Niby fail jak stąd do Władywostoku, ale prawdę mówiąc, to kolejny powód do dumy: tylko polscy profesorowie potrafią znaleźć powód katastrofy lotniczej po przeprowadzeniu symulacji na parówkach i puszkach, tylko oni potrafią udowodnić podobieństwo między płonącą stodołą a rozpadającym się kadłubem samolotu, tylko oni wyczuwają ślady trotylu tam, gdzie nie widzi go żadna aparatura. Być może powstanie także raport dotyczący wygranej w tym plebiscycie, w takim wypadku, mielibyśmy kandydata do przyszłorocznego Złotego Ziemniaka tej kategorii.

W kategorii Fail Świat 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

14-01-18-autostadt-zeithaus-RalfR-099.jpg
Bankructwo Detroit

Okazuje się, że kryzys jest silniejszy od amerykańskiego snu. Miasto, które do tej pory było znane z techno, Robocopa i samochodów, nie poradziło sobie ze spadkiem popularności wszystkich tych trzech towarów eksportowych. Niektórzy ekonomiści twierdzą, że to wina Tuska, inni, że Żydów i masonów, jeszcze inni obwiniają rabina Tuska będącego Wielkim Mistrzem loży masońskiej. Jedno jest pewne – żeby się odkuć, Detroit powinno pomyśleć o karierze duchownego.

W kategorii Reality show 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Spalona Tęcza na Placu Zbawiciela.JPG
Marsz Niepodległości

W 2013 roku odbyła się trzecia edycja tej zabawy. Tym razem patriotyczna młodzież, chroniąca się przed opadami atmosferycznymi za pomocą szalików i kapturów, postanowiła ukarać tramwaje za bycie komunistami, drzewa za bycie, hm, drzewami, oraz dokonać pierwszego rozbioru Rosji, przyłączając do Polski ambasadę. Najbardziej jednak oberwało się tęczy z placu Zbawiciela, będącej do czasu marszu najwyższym homoseksualistą w Europie.

W kategorii Eksperyment 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Flaga Wenezueli.JPG
Eksperyment gospodarczy w Wenezueli

Po śmierci Hugo Cháveza, wieloletniego wenezuelskiego „prezydenta”, tron po nim objął były kierowca autobusu, Nicolás Maduro. Korzystając ze swojego doświadczenia zawodowego, postanowił wypowiedzieć wojnę kapitalizmowi i nakazał obniżenie marż do minimum, przez co wszystkie ceny drastycznie poszły w dół. Brzmi pięknie, prawda? Prezydent jednak nie przewidział tego, że upadnie większość przedsiębiorstw, przez co wszystko stało się tańsze, problem w tym, że nie ma gdzie tego kupić. Pomóc ma tu świeżo utworzone Ministerstwo ds. Najwyższego Szczęścia Ludu Wenezueli. A wystarczyłoby dać Wenezuelczykom dostęp do Nonsensopedii…

W kategorii Sportowiec 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

F-Duct Vettel.jpg
Sebastian Vettel

Zwycięzcą okazał się być kierowca Formuły 1 z krainy zza Odry, gdzie lustra są płaskie jak autostrady i odwrotnie. Złotego Ziemniaka pewnie postawi między trofeum tegorocznego mistrza świata a nagrodą najlepszego sportowca roku, przyznaną przez jakąś kiepską i niehumorystyczną gazetę. Do tego dochodzi zmiana przepisów dokonana przez FIA, mająca zapobiec w przyszłym sezonie zapewnieniu sobie tytułu mistrza przez Vettela jeszcze przed jego półmetkiem. W każdym bądź razie, gratulujemy!

W kategorii Cytat 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Jan Obrębski.jpg
Jan Obrębski

Ten zaszczytny tytuł ląduje na biurku profesora Politechniki Warszawskiej, dorabiającego po godzinach w sejmowej komisji ds. katastrofy smoleńskiej. Przy okazji, należy się zastanowić jakie ciężkie życie ma pan Obrębski, skoro twierdzi, że:Cquote2.svg

Bardzo dobrze rozmawiało mi się z Antonim Macierewiczem. To spokojny, wyważony człowiek
Cquote2.svg

— Jan Obrębski

W takim razie, nie chcemy wiedzieć jak według profesora wyglądają ludzie niespokojni.

W kategorii Aktor/Aktorka 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Gérard Depardieu Cannes 2010.jpg
Gérard Depardieu

Owszem, kariera aktorska imponująca, jednak Gérard znalazł się tu z innego wyboru. Po kilkudziesięciu latach życia we Francji aktor stwierdził, że jednak jest Rosjaninem. Pomogły mu w tej decyzji robinhoodowskie podatki nałożone przez obecnego prezydenta Francji, Francoisa Hollande'a. Być może Depardieu chciałby też grać w reprezentacji Rosji w piłce nożnej, niektórzy twierdzą też, że znudziło mu się picie wina i przerzucił się na samogon czerpany z wiadra chochlą.

W kategorii Mem Polska 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Wipler model.jpg
Przemysław Wipler

Jak się okazało, internauci pokochali najwybitniejszego polskiego specjalistę od MMA od czasów Najmana. Dzięki niemu, świat poznał nową sztukę walki, polegającą na upiciu się do stanu kuloodporności, okładaniu policjantów twarzą po tonfach i parowaniu ciosów immunitetem poselskim. Pozostało nam tylko czekać, aż oprócz nas Wiplera zauważy zarząd Polsatu i przyzna mu pas oraz, przy okazji, paszport.

W kategorii Mem Świat 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Miley-mlotek.jpeg
Miley Cyrus

Statuetka tym razem wędruje do amerykańskiej „piosenkarki”, byłej gwiazdce Disney'a, która jest autorką najbardziej spektakularnej metamorfozy w historii szołbiznesu. Kiedyś biegała po łąkach, plażach i nieużytkach z gitarą w dłoni i peruce na głowie, dziś woli wymachiwać nieistniejącymi piersiami i lizać narzędzia. Nie pozostało nam nic innego, jak życzyć jej powodzenia i ostrzec przed możliwością nabawienia się przykrych chorób układu pokarmowego w wyniku lizania niezdezynfekowanych młotków. I niech uważa na Thora!

W kategorii Strona internetowa 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymują…[edytuj • edytuj kod]

Wykop logotype.png
Wykop.pl

Wygrała strona pierwotnie skupiająca młodocianych archeologów, dziś uważająca się za lepszą stronę Internetu, w odróżnieniu do przejętych przez gimnazjalistów imageboardów. Jest przez to skonfliktowana z większością serwisów, pewnie nawet z samym sobą. W każdym bądź razie, gratulujemy i wpychamy statuetkę między znajdujące się na Wykopie filmiki z Mariuszem Maxem Kolonko a te z kotami śpiącymi w umywalkach.

W kategorii Film/serial Świat nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Hobbit-pustkowie-smauga.jpeg
Hobbit – Pustkowie Smauga

Podobnie jak rok temu, tytuł filmu roku trafia do ekranizacji powieści Tolkiena, która pojawiła się w kinach i na torrentach stosunkowo niedawno. W związku z tym kierujemy słowa uznania do twórców oraz pytanie, jak można całkiem krótką książeczkę rozciągnąć na 3 części, zwłaszcza że całkiem grube tomiska Władcy Pierścieni zostały skompresowane do takiej samej ilości.

W kategorii Animacja 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymują…[edytuj • edytuj kod]

Minionki.jpeg
Minionki rozrabiają

W tym roku wygrała kolejna amerykańska produkcja, tym razem opowiadająca o żółtych, wyposażonych w okulary i łysych Minionkach, zamieniających się w fioletowe, wyposażone w okulary, łyse Minionki. W tle oczywiście wątek miłosny, historia z morałem i co najważniejsze, brak Karolaka, Kota i spółki wśród dubbingujących aktorów.

W kategorii Wielki Ziemniak Świat 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Marsz Niepodległości

Jak wyżej, nie będziemy się powtarzać, nie jest to wydarzenie którym należy się za bardzo chwalić…

W kategorii Wielki Ziemniak Nonsensopedia 2013 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymują…[edytuj • edytuj kod]

Przenosiny kanału IRC Nonsensopedii

Nie dał rady ani nowy konkurs pisarski, ani comiesięczna zmiana wyglądu strony głównej, ani nawet poprawienie wadliwych głosowań, bezkonkurencyjna w tym roku okazała się zmiana nazwy kanału z #nonsensopedia na ##nonsensopedia. Wypada za to podziękować administratorom, którzy się tym zajęli: Szklarz oraz Artur21, oraz zaprosić na kanał wszystkich czytelników, którzy chcieliby osobiście poznać adminów i na własnej skórze przekonać się, jacy są krwiożerczy.

To już wszyscy nagrodzeni! Z tego miejsca chcieliśmy podziękować naszym czytelnikom za kolejny rok spędzony z nami. Podwójnie dziękujemy tym, którzy brali udział w plebiscycie i pomogli wybrać wyżej wymienionych szczęściarzy. I szczęśliwego Nowego Roku!

Źródło[edytuj • edytuj kod]