NonNews:„Złote Ziemniaki” rozdane po raz szesnasty!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

20 stycznia 2024


Uwaga!
Warning / Achtung / Pozor / Внимание / Figyelem / 危ない

Zapraszamy na galę nagród „Złote Ziemniaki 2023”!
ZŁOTY ZIEMNIAK

Co roku to samo: dzień serka wiejskiego, sylwester, leczenie kaca i Złote Ziemniaki. A że jest dwudziesty stycznia, a nie drugi, to samo jakoś tak wyszło… Cyferki się przestawiły. Lecz zanim jednak odkryjemy że jesteśmy rok starsi niż rok temu, niech plebiscyt pokaże, że choć życie jest czeskim filmem to całkiem prawdopodobne, iż jest to komedia. Nie owijając dalej w bawełnę: Złote Ziemniaki zostały rozdane!


W kategorii „Kolaboracja roku” Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Barbenheimer
Barbenheimer Parody Movie Poster.jpg

Jing i jang. Dobro i zło. Dwoista natura ludzka. Kolorowy świat ludzików z plastiku kontra krajobraz po bombie atomowej. Myślicie, że mówię o jednoczesnej premierze Openhaimera i Barbie. Nie, to relacja z podróży na trasie Warszawa-Łódź. Co do samych filmów to nie rozumiem o chodzi z tym niby dysonansem między poważnym dramatem o twórcy bomby atomowej, a komedyjką w świecie Barbie. Prawda jest taka: Chad Barbie opowiadająca o problemach współczesnego świata kontra virgin Emo-Oppenheimer rozpaczający nad faktem, że bomba robi bum. A kto się nie zgadza tego dymać będą podczas gay-party księża z Dąbrowy Górniczej.

W kategorii "Sport Narodowy" Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Stanie w kolejkach do urny wyborczej

Sportem narodowym już dawno nie jest piłka nożna, gdyż nasza reprezentacja osiągnęła taki poziom (niedo)rozwoju, że przegrałaby nawet w meczu na pustą bramkę. Nie stały się nim nawet wyczyny guwniary z paletkom. Nie stał się nim też boks szachowy, bo jak wiemy Polacy nie mają głowy, ani do szachów, ani do bicia, gdyż służy ona jedynie do picia. Tegorocznym sportem narodowym okazało się stanie w kolejkach do urn wyborczych, w którym zdecydowało się uczestniczyć aż 74,38% wyborców, co czyni nas najbardziej wysportowanym narodem świata. Rekord stania w kolejkach należy wrocławskiego Jagodna, którego mieszkańcy musieli czekać aż do 2:45. Podczas tego wydarzenia omal nie doszło do rozruchów, gdy okazało się że zamiast urny pogrzebowej czeka na nich urna wyborcza i dalej muszą żyć na tym samym łez padole, tylko z nowymi świniami przy korycie.

W kategorii „Sukces” Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Panie pośle! Co pan robi?
Sejm RP

Mimo że rządzą od niedawna sejm obecnej kadencji już odnosi same sukcesy, bo jak inaczej można nazwać sto tysięcy nowych subskrypcji i miliony wyświetleń w niecały miesiąc? Marszałek już nie może doczekać się srebrnego przycisku i planuje w jaki sposób zagospodaruje trofeum.

Największy stream Rzeczpospolitej jednak nie może obejść się bez dymów, na które też nie trzeba było długo czekać, bo…

W kategorii „Ochrona przeciwpożarowa” Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Grzegorz Braun

Choć polityk to jednak gdy znajdzie się w obliczu żywiołu jest w stanie pewnie chwycić gaśnicę i ugasić… świeczki. Szkopuł jedynie w tym, że wyjątkowo nie były to urodziny posła. Świeczki stały na żydowskim świeczniku, co wywołało skandal. Unoszący się w powietrzu pył dodatkowo zwiększył dramaturgię i dzięki niemu zdjęcia z miejsca zdarzenia wyglądają jakby miała tam miejsce wixa. Oczywiście nie jest to tajemnicą, że chodziło o wyświetlenia, lecz nasz informator wskazuje też na fakt, że tuż przed zdarzeniem z Grzegorzem Braunem kontaktowała się niejaka Hymel Jadwiga.

I chociaż o Braunie wspomniały nawet media zagraniczne to jednak…

W kategorii „Człowiek renesansu” Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Masz ciepłe ręce
Sztuczna inteligencja

Po sukcesie Kerfusia w 2022 roku jasnym stało się, że zapotrzebowanie na oprogramowanie posiadające samoświadomość jest ogromne. W minionym roku usługi oparte na algorytmach tego typu rozpleniły się w Internecie jak grzyby po deszczu udostępniając wiele przydatnych funkcji jak pisanie referatów na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, tworzenie plakatów nieistniejących filmów, podrywanie dziewczyn, opowiadanie rasistowskich żartów, tworzenie niecenzuralnych obrazków i pisanie artykułów na Nonsensopedii. Chciałoby się rzec że sztuczna inteligencja krawaty wiąże i usuwa ciąże, lecz sektor medyczny i, o zgrozo, odzieżowy jeszcze nie został przez nią wyparty. Niemniej już teraz warto sprawdzać czy przechodnie na ulicy mają po pięć palców.

Choć ciekawie jest wreszcie zobaczyć na dużym ekranie takie klasyki jak Paweł Jumper to jednak…

W kategorii „To NIE MOGŁO powstać na trzeźwo” Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Relacje bardziej skomplikowane niż w Modzie na Sukces. A to tylko jedna z frakcji.
Skidibi Toilet

Skidibi Toilet jest serialem opowiadającym o współczesnych konfliktach w Palestynie i Ukrainie. Autor dzieła za pomocą toaletowego humoru obrazuje bezsens wojny, wzorując się min. na obrazie Pabla Picassa "Guernica". Walczącym ze sobą stronom towarzyszą inne utwory muzyczne, które są obrazem wojennej propagandy, zubożającej język, nie słuchającej drugiej strony i chcącej ją zagłuszyć. Nie przypadkowo jedna ze stron to głowa wystająca z kibla, a druga tejże głowy jest pozbawiona - jest to bowiem ukazanie podziału społeczeństwa. Całe dzieło nawiązuje do słynnego cytatu z Fallouta: Wojna nigdy nie zmienia. Widzimy jedynie strony konfliktu dokonujące kolejnych przeskoków technologicznych, ale sama wojna mimo rosnącej skali ciągle trwa. A Ty Słuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragment myślałeś, że to tylko absurdalny zbiór scenek rodem z Garry's Moda

W kategorii „2023” Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Rok 2023

A teraz kilka honorabyl menszyns dla tych, którzy nie zasłużyli na własną kategorię:

  • Pan Artur z 1 z 10 otrzymuje nagrodę w postaci Polskiej Encyklopedii Humoru w formie papierowej za wykucie całej Wikipedii na pamięć. Na przyszłość polecamy jednak bardziej zaufane źródła wiedzy, rekomendowane przez polskich posłów.
  • Nagrodę specjalną ufundowaną przez izraelski MON w postaci bomby dostarczonej do najbliższego szpitala otrzymała Palestyńska dziewczynka wkurzająca lotników. Niech jej ziemia lekką będzie, pod taką łatwiej kopie się tunele.
  • Nagrodę pocieszenia w formie stolika dla dzieci otrzymuje Sławomir Mentzen. Mamy nadzieję, że mimo zmasakrowania przez Gruchę, będzie miał nadal wystarczająco siły, by wywrócić chociaż ten stolik.

I tym optymistycznym akcentem kończymy program, do zobaczenia za rok!

Źródło