NonNews:„Złote Ziemniaki” rozdane po raz czwarty!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

1 stycznia 2012

Uwaga!
Warning / Achtung / Pozor / Внимание / Figyelem / 危ない

Demokratyczne nagrody Nonsensopedystów „Złoty Ziemniak 2011” rozdane!
ZŁOTY ZIEMNIAK

Demokracja w mijającym roku była wyjątkowo modna. Stąd też – w imieniu wszystkich anonimowych protestujących – tegoroczne nagrody są demokratyczne, zaś administracja powstrzymała się od manipulacji i fałszowania wyników. Laureaci zostali nagrodzeni w kategoriach: Wydarzenie polityczne 2011 na świecie, Wydarzenie polityczne w Polsce 2011, Katastrofa 2011, Win Świat (w tym Polska) 2011, Fail Polska 2011, Fail Świat 2011, Reality show 2011, Eksperyment 2011, Sportowiec 2011, Cytat 2011, Aktor/Aktorka 2011, Mem Polska 2011, Mem Świat 2011, Strona internetowa 2011, Film/serial Świat 2011 i Animacja 2011. Najbardziej demokratycznymi nagrodami ze wszystkich są jednak: Wielki Ziemniak Świat 2011, przyznawana dla szczególnie liberalnego intelektualnie zjawiska z ostatniego roku oraz Wielki Ziemniak Nonsensopedia 2011, będąca ekstraordynaryjnym odpowiednikiem nagrody dla Nooba roku na naszej stronie.


W kategorii Wydarzenie polityczne 2011 na świecie nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymali…[edytuj]

Hosni Mubarak, Muammar al-Kaddafi i Al-Abidin ben Ali
Muammar Gaddafi plays chess in hell.jpg

W tym roku Złotego Ziemniaka za wydarzenie polityczne na świecie otrzymała wielka trójka dyktatorów. Przez wiele lat ich sposób rządzenia nie był problemem, ale w 2011… stało się. Ludzie przestali kupować prawdę głoszoną przez media podległe aparatom władzy i rozpoczęli bunt, ponieważ uwierzyli Zachodowi, że demokracja nagle wyzwoli ich z biedy i nędzy. Problem polegał na interpretacji zaimka ich, ponieważ wzbogacili się na tym nie Libijczycy czy Egipcjanie, ale amerykańskie koncerny zbrojeniowe. Sądząc po tym, że dominującą rolę w demokratyzacji tych państw będzie odgrywać prawo koraniczne, koncerny zbrojeniowe mają zapewniony zbyt na kilka lat. Tak czy inaczej, gratulujemy laureatom utrzymywania swoich rządów najdłużej jak się tylko dało.

W kategorii Wydarzenie polityczne w Polsce 2011 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymał…[edytuj]

Jarosław Kaczyński
Jarosław.jpg

Kolejny rok, kolejne wybory. Tym razem parlamentarne. Jarosław Kaczyński dzielnie usiłował nas przekonać, że z pozoru białe nie jest białe a czarne nie jest czarne i umie śpiewać hymn lepiej od Edyty. Niestety, jego pasje o siedzeniu na stołku premiera po raz kolejny stały się fiaskiem. Nie pomogły nawet wystąpienia z dziećmi (oczywiście nie swoimi) na ręku. Pomimo tak ogromnej tragedii, udało mu się utrzymać władzę w partii, usuwając pewnych twardogłowych i nadal wierząc w lepsze jutro. Co ciekawe, jego wiarę wydają się podzielać nie tylko parteignossen, ale również jego wyborcy, których Jarosław wciąż jest w stanie poprowadzić na marsz i utworzyć dziki tłum zdolny zlinczować każdego Żyda, Masona, widza TVN i cyklistę, którego spotka. Mało kto potrafi tak organizować ludzi (być może właśnie dlatego Jarosław Kaczyński wygrał).

Co ciekawe, głosujący w Złotych Ziemniakach ewidentnie cenią sobie polityków przegrywających wybory. W zeszłym roku laureatem (w skali świata) był Janusz Korwin-Mikke z mniej więcej podobnym uzasadnieniem.

W kategorii Katastrofa 2011 Złotego Ziemniaka otrzymała…[edytuj]

Polska
Hankasmrt.jpg

Jest z nami Marek, jest z nami Anka, nie ma z nami Hanki, GDZIE JEST KURWA HANKA?! – tak, te słowa padały w Polsce wielekroć gdy dowiedzieliśmy się o tak tragicznej katastrofie. Obyło się bez żałoby narodowej i umieszczenia Hanny Mostowiak na Wawelu. Nonsensopedia składała i również w tym miejscu ponownie składa kondolencje rodzinie zmarłej. Odeszła osoba, która przegrała walkę z wiatrakami kartonami. Mimo wszystko dalej będziemy oglądać M jak miłość

W kategorii Win Świat (w tym Polska) 2011 Złotego Ziemniaka otrzymała…[edytuj]

Polska
So-much-win.png

…za losowanie grup na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Sam Kręcina lepiej by tego nie ustawił. Od teraz, niezależnie od dalszego biegu wydarzeń, nawet najwięksi malkontenci nie mogą mówić, że nic nam się na EURO nie udało. Losowanie grup przebiegło dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy: nasze orły zagrają z Grecją, Rosją i Czechami. Taka grupa marzeń daje nadzieję, że w końcu oderwiemy się od schematu „mecz otwarcia – mecz o wszystko – mecz o honor”. Ale nie to jest najważniejsze – możemy szyderczo zaśmiać się z naszych ulubionych sąsiadów zza Odry, którzy nie dość, że grają z mistrzem i wicemistrzem świata, to jeszcze w najmniej dogodnej dla siebie lokalizacji… Ciekawe, czy Polacy będą mieli okazję, niczym Kozakiewicz, pokazać Niemcom takiego wała – gdy to nasi dojdą do ćwierćfinału, a Niemcy odpadną w fazie grupowej. Ech… Wybaczcie, rozmarzyliśmy się.

W kategorii Fail Polska 2011 Złotego Ziemniaka otrzymał…[edytuj]

Polski Związek Piłki Nożnej
20zl lato.jpg

…za kampanię przeciwko godłu RP na piłkarskich koszulkach.

Ta wpadka doskonale ukazuje ogrom naiwności i arogancji PZPN-u zarazem. Jak naiwnym, trzeba być, by uwierzyć, że kibice pozwolą usunąć symbole narodowe z koszulek? Albo że piłkarze zaczną całować logo PZPN-u zamiast godła? I ile trzeba mieć arogancji, by wprowadzać tak durną zmianę bez konsultacji z kimkolwiek, a potem wmawiać kibicom, że oni sami się na to zgodzili?

Nie wiemy, co sobie myślały leśne dziadki z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wiemy natomiast, że nowe stroje reprezentacji bez orzełka spowodowały wrzawę. Polacy na szczęście nie zapomnieli o piłkarskich tradycjach i pod presją opinii publicznej szybciutko przywrócono orła na miejsce. Panom z PZPN-u, którzy chcą być postępowi i nowocześni, proponujemy zmianę kolorów strojów – przecież biel i czerwień są takie oklepane.

Chociaż z drugiej strony… Może chodziło po prostu o to, że skoro nasza kadra (poza Szczęsnym) nie będzie znać słów hymnu narodowego, lepiej nie eksponować też i innych symboli należnych reprezentacji międzynarodowej.

W kategorii Fail Świat 2011 Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Meksykańska policja
Sporo tego

To wydarzenie przejdzie do największych absurdów świata. Meksykańska policja postanowiła zadbać o odlotowy rok dla mieszkańców okolicznych miast… Spaliła 134 tony marihuany. Policjanci nie założyli masek ochronnych, bo i też po co, to nie sanepid. Nic tak nie wzbudza radości… Pomysłowości gratulujemy.

Nagrodę pocieszenia, czyli Złote Puree otrzymuje w tej kategorii Estonia, która postanowiła dołączyć do strefy euro w czasie, gdy owa strefa przeżywa ciężki kryzys. Nie ma to jak politycy gotowi wepchnąć własny naród w bagno, byle tylko zaklepać sobie stołek w Brukseli.

W kategorii Reality show 2011 Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Korea Północna
Ciekawe dlaczego jest tak mało aktorów z Korei Północnej?

Całym światem wstrząsnęła wieść o śmierci Wielkiego Wodza. Najbardziej jednak Koreą, gdzie wszystko posmutniało, nawet ptaki zaczęły płakać (!). Mistrzostwa Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w opłakiwaniu Kim Dzong Ila były wielkim sukcesem mediów na całym świecie, przyciągnęły do siebie miliony widzów. Aż się łezka w oku kręci…


W kategorii Eksperyment 2011 Złotego Ziemniaka otrzymała…[edytuj]

Rosyjska telewizja

Czego to Rosjanie nie wymyślą. Ichniejsza telewizja zajęła się sprawą matematyki, wręcz stosowanej. Dokładnie chodzi o procenty i ich sumowanie… No tak, nie ma nic lepszego niż mieszanie alkoholu.

No i po raz kolejny potwierdziło się, że w Rosji wszystko jest większe.

W kategorii Sportowiec 2011 Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Adam Małysz
Małysz 26 marca 2011.jpg

To już koniec epoki złotego, srebrnego i brązowego polskiego skoczka. Adaś już nie polata zawodowo, tylko odjedzie. Wielkie zakończenie kariery i wielki lament kibiców byłyby tylko lamentem, gdyby nie fakt, iż Adam Małysz tak naprawdę zmienia dyscyplinę i teraz będzie się rajdowo ścigał niczym Krzysiek Hołowczyc. W ten sposób sponsorzy dalej płacą, a pojeść też sobie można. Może teraz wydać się to dziwne, ale mamy jakieś przeczucie, że za kilka, kilkanaście lat młodzi kibice nie będą wiedzieć, kto to jest ten śmieszny gościu z nartami po lewej. Przecież on powinien trzymać kierownicę, a nie narty! Cóż, zawsze jeszcze pozostają tanie linie lotnicze…


W kategorii Cytat 2011 Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Młoda działaczka Forum Młodych PiS

Definicje polskiej młodzieży na trudne słowa bywają zaskakujące. Nie popisała się znajomością konserwatyzmu pewna działaczka Forum Młodych PiS, która w zasadzie nie wiedziała, co mówi. Zamieszczamy cytat:

Co kryje się pod pojęciem "konserwatyzm"? No człowiek jest, nie to, że najważniejszy ani nic, tylko że po prostu dążą do tego, żeby jakoś zapobiec, że chodzi też w sumie i o te podatki, nie o te podatki, w sumie ogólnie o wszystko.


W kategorii Aktor/Aktorka 2011 Złotego Ziemniaka zdobyła…[edytuj]

Małgorzata Kożuchowska
Uwaga kartony.png

Mówiliśmy o Hance, teraz będzie o Gośce. Granie w popularnym polskim serialu było dla niej nudne i postanowiła skończyć ze swoją filmową postacią (nie grozi jej za to morderstwo?). W dość ciekawy sposób… Wyreżyserowanie wypadku samochodowego, za którym stoją złośliwe kartony było najbardziej dramatyczną śmiercią, przebijającą nawet śmierć Jacka w Titanicu. Ciekawe, czy aktorka sama wpadła na ten pomysł z kartonami…

W kategorii Mem Polska 2011 Złotego Ziemniaka ma zaszczyt dostać…[edytuj]

Co ja pacze?
Cojapacze.jpeg

Kot gwiazdą polskiego internetu. Autor tego pomysłu już może zgarniać zaszczyty, bo jego mem, będący zdjęciem Mruczka paczącego w obiektyw z napisem Co ja pacze? bądź innymi napisami o paczaniu (albo paczeniu) okazał się fenomenem. Grafiki w tym temacie zalewają Kwejka niczym zeszłoroczna powódź. Choć trzeba przyznać, że jest to po prostu specyficzna polska przeróbka angielskich lolcatów, które ze względów językowych nie podbiły polskiego rynku memów. Cojapaczący kot przełamał tę barierę. Popaczcie, mała rzecz, a cieszy. Kici kici…


W kategorii Mem Świat 2011 Złotego Ziemniaka zdobywa…[edytuj]

Me gusta
Me gusta.jpeg

Hiszpański zdobywa internet. Dziękujemy za jego propagowanie wśród młodych ludzi szczególnie wykonawcom popowym, tj. Shakirze, Pitbullowi, Don Omarowi, Sak Noel, Kat DeLunie i innym. Po oye papi czy la gente esta muy loca przyszedł czas na Me gustę. Tłumacząc z wolna na polski – Lubię to. My też to lubimy i przy okazji pozdrawiamy naszych czytelników z Facebooka.


W kategorii Strona internetowa 2011 Złote Ziemniaki zdobyły…[edytuj]

Kwejk.pl i WikiLeaks
Wikileaks SP.png

Pierwszego Złotego Ziemniaka otrzymuje nasza przeciwniczka, o której nie napiszę nic, bo po cóż reklamować konkurencję. Z kolei ex aequo drugiego Złotego Ziemniaka otrzymuje jedna z najbardziej kontrowersyjnych stron ubiegłego roku – Wikileaks (na zdjęciu po prawej). Dowiedzieliśmy się z niej wiele na temat tego, co o nas myślą najlepsi sojusznicy zza Atlantyku. Gdy przecieka, najlepiej zadzwonić po hydraulika


W kategorii Film/serial Świat 2011 Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

M jak miłość
Combo breaker.jpg

Po raz trzeci, kombosa nabija śmierć Hanki. Ten wypadek nie ma sobie równych! Gratulujemy realizatorom serialu, z trzech Ziemniaków można zrobić drugie danie…

W kategorii Animacja 2011 Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Lauren Faust
RD Wings1.png

Właśnie Lauren Faust jest kreatorką najnowszej wersji My Little Pony, która z wielu powodów nie trafiła w swój docelowy target, jakim były 5-8-letnie dziewczynki, natomiast przypadła do gustu całym rzeszom mężczyzn w wieku 15–39. Wszystko dlatego, że (cytując jednego z amerykańskich studentów fizyki) it's awesome, it's awesome, it's awesome (…) and the animation is fantastic. W przeciwieństwie do poprzednich wersji tej bajki, postaci są na tyle dobrze wykreowane, że każdy może się z którąś zidentyfikować. W efekcie wszyscy bronies (męscy fani MLP) stale ścierają się na forach, która z postaci jest fajniejsza ( <3 Twilight Sparkle ). Ponadto nie brakuje dużej ilości slapsticku (także klasyczne spadające z nieba kowadła i fortepiany!!!), charakterystycznego dla wielu amerykańskich kreskówek dla nieco starszych (jak Scooby Doo, Johnny Bravo etc.)

Oczywiście zakładamy naiwnie, że wszyscy oglądają tę bajkę ze względu na animację i scenariusz. Niestety, zasada 34 internetu obowiązuje także i w tym wypadku, a rzesze zboczeńców oglądających tę kreskówkę wydaje się nawet większa niż w innych przypadkach. Na grafice z prawej osoby, które nie znają zbyt dobrze serialu (wierzymy, że jest ich coraz mniej) mogą podziwiać Rainbow Dash z wingbonerem, którego teoria została ponoć zaczerpnięta z obserwacji poszczególnych scen serialu (no comment). Inna sprawa, że Rainbow Dash utożsamiana jest z feministką-lesbijką. Właśnie… Efekt zainteresowania dorosłych…

Jakby nie spojrzeć, Lauren Faust dokonała rzeczy niezwykłej – stworzyła serial o kolorowych, cukierkowych kucykach, którego oglądanie zaczęło być uznawane za męskie (przynajmniej w pewnych gronach).

Warto w tej kategorii przyznać nagrodę pocieszenia w postaci Złotego Puree 2011 dla Johna R. Dilwortha za Chojraka – tchórzliwego psa, który wprawdzie od blisko dekady nie jest już produkowany, ale w głosowaniu zajął drugie miejsce wyprzedzając inne produkcje Cartoon Network.

Specjalną nagrodę Wielkiego Ziemniaka Świat 2011 dostaje…[edytuj]

Kongres USA
Young man with jumbo slice.jpg

Unia Europejska zachwyciła wszystkich przeobrażeniem ślimaka w rybę i marchewki w owoc. Amerykanie nie chcieli być gorsi, ale uznanie pizzy za zdrowe, pełne witamin warzywo to przekroczenie wszelkich granic.

Zaczęło się jak zawsze – od dobrych chęci. Ichniejszy odpowiednik ministerstwa rolnictwa postanowiło opracować listę warzyw, które należy serwować młodym Amerykanom w szkołach, by chronić ich przed otyłością. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie pewien detal. Kongresmenom – którzy jak wiadomo, bardziej dbają o koncerny spożywcze, niż o młodych obywateli – wystarczyło, by w pizzy znalazły się dwie łyżki sosu pomidorowego. To już tyle, ile wynosi dzienne zapotrzebowanie na witaminy! Nasi eksperci twierdzą, że odsetek skutecznych odchudzeń przy użyciu tak dietetycznej potrawy zmaleje o 32%. Niestety nie wiadomo, czy jeśli zamiast dwóch łyżeczek ketchupu użyjemy ziarna czerwonej fasoli, szczypty oregano i pięciu kropli tabasco wciąż będzie to tak zdrowy płód rolny. Polacy będą pisać podanie o uznanie golonki i żeberek z dwoma łyżkami sosu pomidorowego za warzywo, zaś hodowcy marchewek w UE będą je sadzić koło pomidorów, by przywrócić im dawną estymę. Od 2011 roku zdrowy McDonald to nie mit, a warzywa nie muszą rosnąć na polach, a w piekarnikach. Czekamy na kebab dla wegan.

Drugą specjalną nagrodę Wielkiego Ziemniaka Nonsensopedia 2011 otrzymał…[edytuj]

Użytkownik Jurek10

Jak wspominaliśmy, tegoroczne głosowanie w Złotych Ziemniakach było demokratyczne i niemal przez aklamację czytelnicy wybrali laureata tej kategorii. Jurek10 ujął serca wszystkich swoją wpadką – dał się nabrać na magiczne hasło (tandetną rymowankę, którą napisał do jednego użytkownika), które miało uczynić z niego administratora Nonsensopedii. To się nazywa desperacja! Jurek10 nie poprzestaje na swoich próbach i nieustannie przekonuje wszystkich, że w końcu adminem zostanie. Brzmi znajomo, ale życzymy powodzenia.

Koniec końców życzymy naszym czytelnikom, aby ten Nowy Rok przyniósł jeszcze więcej pojechanych wydarzeń – tak by każdy z nas mógł z dumą stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie, że wciąż są ludzie, którym brakuje więcej klepek. Ramen.


Źródło[edytuj]