NonNews:„Złote Ziemniaki” rozdane po raz piętnasty!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

2 stycznia 2023


Uwaga!
Warning / Achtung / Pozor / Внимание / Figyelem / 危ない

Zapraszamy na galę nagród „Złote Ziemniaki 2022”!
ZŁOTY ZIEMNIAK

Po tym co przez ostatnie kilka lat miało miejsce można śmiało przyjąć, że świat znalazł się nad przepaścią. Lecz zanim zdecydowanie wkroczy w rok 2023, z nutką nostalgii wspomnijmy najbardziej pozbawione sensu wydarzenia roku ubiegłego. I chociaż było to stosunkowo niedawno uśmiechnijmy się… bo możemy. I Złote Ziemniaki zostały rozdane!


W kategorii „Co mogło pójść nie tak” Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Rosja directed by robert b weide.png
Trzydniowa operacja specjalna

Samara Morgan złowieszczo zapowiadała siedem dni. Wołodia podbił stawkę stwierdzając, że wystarczą mu trzy, aby zająć bezbronne, nic nieznaczące i osamotnione[potrzebne źródło] państwo. Nawet nie ma sensu nazywać tego wojną – po prostu specoperacja.

Przypomnijmy sobie, co podczas tych trwających dziesięć miesięcy trzech dni zdążyło się wydarzyć:

  • Prezydent Ukrainy, który rzekomo uciekł za granicę, nagrywa filmik przed budynkiem parlamentu stojąc z członkami gabinetu;
  • Romowie kradną czołgi Rosjanom;
  • NATO na to nic
  • Unia Europejska nakłada sankcje, Moskwa zamyka giełdę, a kurs rubla tańczy breakdance'a
  • Kadyrow żąda, don, wycofania sankcji, bo, don, pokaże wszystkim, don!
  • Romowie już nie kradną czołgów, bo Rosjanie sami je porzucają;
  • Inni proszą o benzynę na posterunkach policji;
  • Kadyrow walczy, don, wrzucając filmy na TikToka;
  • Ukraińskie babcie również walczą, częstując rosyjskich żołnierzy zatrutymi pierogami i pasztecikami;
  • MSZ Zambii w międzyczasie pyta, dlaczego ich obywatel, odsiadujący wyrok w rosyjskim więzieniu, zginął na ukraińskim froncie.

W kategorii Cytat Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Roman Grybow

Pamiętacie tych wszystkich śmieszków, którzy rzekomo identyfikowali się jako helikoptery bojowe? Wiedzcie więc, że helikoptery są passé – w ubiegłym roku modnym było identyfikowanie się jako rosyjski okręt wojenny. Pamiętajcie, żeby wcielając się w tę rolę posługiwać się asertywną postawą – na przykład zasugerujcie komuś, żeby się poddał, gdyż konsekwencją niesubordynacji będzie atak rakietowy.

Uwagę jednak zwracamy na Romana Grybowa, który w konfrontacji z takim osobnikiem, niewzruszenie wspomniał nauki Wujka Staszka:Cquote2.svg

– Mam mu powiedzieć, żeby się pierdolił?
– Tak na wszelki wypadek.
– Rosyjski statku wojenny, pieprz się.
Cquote2.svg

Krążą domysły, że Grybow i tak nie był w stanie opuścić posterunku, ponieważ nie mieścił się w drzwiach ze swoimi jajami.

W kategorii Agroführer 2022 Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Aleksander Łukaszenka

Ostatni dyktator Europy w tym roku robił wszystko aby zostać zauważony. Jednak gdy po wycofaniu McDonalda w jego kraju zabrakło ziemniaków postanowiliśmy wyróżnić go za wyniki w motosporcie. Nie jest to niczym nietypowym, że ludzie wymyślający przepisy potem mają je w tylnej części ciała, jednakże ze względu na finezję, nie możemy obojętnie przejść obok tego rekordu. Aleksander Ł. publicznie przyznał się do przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Według jego zeznań poruszał się z prędkością dwustu osiemdziesięciu kilometrów na godzinę. Nie bez znaczenia jest także dobór bolidu, bowiem rekord został pobity traktorem. Śledczy ustalają, czy traktor był trzeźwy.

W kategorii Technika 2022 Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Kerfuś
Zdjęcie Kerfusia.jpg

Premiera Cyberpunka rozbudziła fascynację futurystycznymi wizjami, w których roboty będą wkraczać w co raz bardziej prywatne sfery naszego życia. Okazało się, że na własny kawałek Japonii nie musieliśmy zbyt długo czekać. Oto sklepowymi alejkami z gracją froterki posuwa Kerfuś – robot, kelner, bohater memów i jak się okazuje uosobienie seksapilu, a przynajmniej zdaniem internautów, którzy też chcieliby coś niecoś posuwać.

W kategorii Zbyt głupie aby mogło być prawdziwe 2022 Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Jarosław Szymczyk

O tym, że zabawa bronią bywa niebezpieczna wiedzą chyba wszyscy członkowie służb mundurowych. Nikogo nie powinna więc dziwić postawa komendanta głównego policji, który w trosce o bezpieczeństwo swoich podwładnych sprezentowanym granatnikiem postanowił posługiwać się sam w zaciszu… swojego gabinetu. A że komendant to mimo wszystko nie saper, dalszy ciąg historii już znamy. Pomieszczenie rozgruzowało bardziej niż przychodnię młodej lekarki.

W kategoriach Religia 2022 Złotego Ziemniaka otrzymuje…

Parafia pod wezwaniem świętego Bedoesa SBM

To prawda że nie ma takiej, znaczy jest… ale tylko na mapach Google. Prawdopodobnie heca z przechrzczeniem całej wspólnoty przeszła by bez echa gdyby nie urząd gminy Złotów, który postanowił pochwalić się ciekawostką na drukowanych dla mieszkańców kalendarzach. Miał z resztą czym. Niewiele raperów stało się patronami czegokolwiek, a taki kościół to ewenement w skali kraju. Po słowach Roberta Mańki sprzed czterech lat jak to „PO represjonowało disco polo” niechybnie możemy doczekać się kolejnych wokalistów – męczenników oraz świątyń pod ich wezwaniem.

I tym optymistycznym akcentem kończymy program, do zobaczenia za rok!

Źródło