NonNews:„Złote Ziemniaki” rozdane!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

1 stycznia 2009

Uwaga!
Warning / Achtung / Pozor / Внимание / Figyelem

To są wyniki plebiscytu „Złoty Ziemniak 2008” na najbardziej nonsensopedyjne cosie minionego roku
ZŁOTY ZIEMNIAK

„Złote Ziemniaki” – konkurs mający na celu wyłonienie „najnonsensopedyjniejszych” cosiów w roku 2008. Zwycięzcy zostali wybierani komisyjnie przez grupę „specjalistów” na wczorajszej libacji. Głosowanie zostało ściśle utajnione, albo nikt nie pamiętał, jak głosował… W każdym razie, wybrani zostali laureaci w kategoriach: Aktor/Aktorka, Film, Piosenkarz/Piosenkarka/Zespół, Utwór muzyczny, Gra, Strona internetowa, Polityk, Sytuacja, Cytat, Dziennikarz, Sportowiec/Sportsmenka, Osoba znana z tego, że jest znana i SuperCoś. Zostało rozdane również trofeum specjalne dla bliżej niezidentyfikowanego obiektu/sprawy/bądź jeszcze czegoś innego, co nas zaskoczyło jak jasna cholera, mianowicie Wielki Ziemniak 2008.


W kategorii Aktor 2008 nagrodę „Złotego Ziemniaka” otrzymał…[edytuj • edytuj kod]

Rembiszewski.jpg
Ryszard Rembiszewski

Pan Lotto… Ileż radości On dostarczył nam losowaniami? Jego „Komora mieszania jest pusta, następuje zwolnienie blokady i rozpoczynamy losowanie…” przeszło już do historii. Jego męski głos sieje postrach wśród dziewic i doprowadza do czerwoności miliony zazdrosnych panów. Uczy, bawi, rozwesela… To aktor, który według Nonsensopedystów ma klasę, mimo iż nie grał w ważniejszej produkcji od przeszło dwudziestu lat. Swoim stylem przebił nawet Figo-fagowego Pawła Małaszyńskiego czy lowelasowego Richarda Gere'a. Panie Ryśku! Jeżeli pan to ogląda – proszę pozdrowić Pana największy fanklub – Nonsensopedię!


W kategorii Film 2008 nagrodę „Złotego Ziemniaka” otrzymał film…[edytuj • edytuj kod]

CampRock.jpg
Camp Rock

Czyli półtoragodzinne pranie mózgu nastolatkom. Porywająca fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji, profesjonalna choreografia i ujmujące sceny przy genialnej muzyce. Cały Obóz… Rockowy oczywiście! Chociaż… Bądź co bądź, Disney Channel Oscara za to nie dostał, ale z dumą może mówić, że posiada Złotego Ziemniaka.


W kategorii Zespół 2008 „Złotego Ziemniaka” otrzymali…[edytuj • edytuj kod]

Banjo Band – Jožin z bagien
Banjo Band

Taaak! Może JoeMonster go wypromował, ale to my go nagradzamy! Pan Mladek i spółka byli bezkonkurencyjni w tym roku. Przebili Dodę, tę od Ambrelli i Tokio Hotel! „Jožin z bagien” był doskonałym dowodem na to, że Internet ma władzę. I to większą od pospolitych mediów! Ujęło nas także, że Banjo Band postanowił się reaktywować i wyruszyć, mimo wieku, w trasę po Polsce. Dziękujemy i życzymy więcej takich przebojów! Niech morawski potwór opanuje cały świat! Nurtuje nas tylko jedno – co było tym magicznym, białym proszkiem z samolotu?


W kategorii Utwór muzyczny 2008 „Złotego Ziemniaka” otrzymało…[edytuj • edytuj kod]

Armia Filipińska i Papaja
„Papaja Dance”

Prawdopodobnie to jedyna polska piosenka, obok Białego Misia, która dotarła nawet do Kambodży! Taniec zrobił furorę nawet w sambiastej Brazylii. Aż chce się powiedzieć cudze chwalicie, swego nie znacie. Nonsensopedyści docenili także taniec, który towarzyszy tej piosence. Porywający, prawda? Niech się schowają wszystkie walce i fokstroty. Jak pani Urszulka zapoda, to nie ma bata!


W kategorii Gra 2008 „Złotego Ziemniaka” otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Tetris

Któż nie zna tych wspaniałych, kolorowych, lecących z góry na dół klocków? Na pewno nie Nonsensopedyści. Gra ta pobiła na naszym kanale IRC wszelkie rekordy. Przebiła wszelkie logiczne gry oraz japońską strategię a'la anime o drugiej wojnie światowej, gdzie, gdy strzelamy z karabinu, wyskakuje napis Ratata!. O czymś to świadczy! Dlatego, radzimy Wam, zawsze, gdy będziecie grać w tę rosyjską gierkę, pamiętajcie, w jak ważnym wydarzeniu bierzecie udział.


W kategorii Strona internetowa 2008 „Złotego Ziemniaka” otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Wiki.svg
Nonsensopedia

A myśleliście, że kto? Najwspanialsza, najśmieszniejsza, najbardziej opiniotwórcza, najsławniejsza wśród nonsensopedystów. Wygrała z JoeMonsterem i Onetem z jego reklamami. O dziwo wygrała jednogłośnie. Genialność artykułów tego portalu nie zna granic. Zrobiłem sobie nawet koszulkę z jej logiem i codziennie oddaję jej pokłon – mówi jeden z jej fanów. To chyba mówi samo za siebie!


W kategorii Polityk 2008 „Złotego Ziemniaka” otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Budd.jpg
Budd Dwyer

Kto to jest? – myślicie. Otóż. Jest to osoba, która swoim czynem pobiła wszelkie wygłupy posła Palikota, wojnę Premier vs. Prezydent czy nawet Wybory w USA. To polityk, który przez zamieszanie w aferę na konferencji prasowej… popełnił samobójstwo. Teoretycznie nadaje się bardziej na Nagrodę Darwina, ale Nonsensopedia znana jest ze swego czarnego poczucia humoru. Więc, cieszmy się, że nasi politycy jeszcze do takiego poziomu nie doszli…


W kategorii Sytuacja 2008 „Złotego Ziemniaka” otrzymują…[edytuj • edytuj kod]

Dwojka wspanialych.jpg
Wybory Prezydenckie w Rosji

„Ku czci nowego cara” – podsumował to krótko jeden z naszych kolegów. Polacy mają dziwna skłonność do śmiania się ze wszystkiego, co rosyjskie. Tak jest i w tym przypadku. Najseksowniejszy judoka w Rosji ustąpił miejsca nowemu konkubentowi Matuszki Rasiji. Jak on się nazywa? Dokładnie nie wiadomo… Ale niektórzy proponują nazwisko Putiniedwied. I wilk syty, i niedźwiedź zadowolony. Warto wspomnieć, iż Wybory wygrały z Nową Targowicą, wojną Doda vs. Rutowicz oraz Samolotami Rządowymi. Gratulujemy! Teraz Rosja może dumnie mówić, że dostała Złotego Ziemniaka! Ku chwale rewolucji!


W kategorii Cytat 2008 „Złotego Ziemniaka” otrzymuje cytat…[edytuj • edytuj kod]

Palikot.jpg
„Won, gnoju!”

Bo Palikot powiedział, że Schetyna powiedział, że generał powiedział, że Prezydent powiedział do generała (nie wiadomo czy do tego, co powiedział Schetynie, który powiedział Palikotowi) „won, gnoju!”. I oto cała afera. A nie, nie cała. Bo pan Kaczyński mówi, że tego nie powiedział, a Palikot mówi, że powiedział. I teraz o to cała afera. Jaka jest prawda? Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Nonsensopedyści mają tylko nadzieję, że stanie się to drugim, lepszym „spieprzaj, dziadu!”.


W kategorii Dziennikarz 2008 „Złotego Ziemniaka” otrzymuje…[edytuj • edytuj kod]

Wieleba.jpg
Daniel Wieleba

Młody, przystojny, kangurzy kowboj. To on będzie następcą pana Ryszarda. Nie Daj Boże! Kiedy wspólnie na kanale oglądamy jakiś film, a w przerwie następuje losowanie Lotto, panuje wielkie poruszenie. Czekamy z napięciem… i wyskakuje niczym Filip z konopi, a raczej jak daniel, On! Daniel Wieleba! Obiekt brechty i wszelkiej szydery. Nie będziemy się nad nim do końca rozwodzić, bo byłoby to polewanie masła omastą, powiemy tylko jedno – Panie Danielu! Niech się Pan komentarzami na YouNoobie nie przejmuje! My i tak Pana kochamy! I nie obrazilibyśmy się, gdyby Lotto zamiast kulek używało spłaszczonych, żółtych kartofelków…


W kategorii Sportowiec 2008 „Złotego Ziemniaka” otrzymał…[edytuj • edytuj kod]

Maja.jpg
Tomasz Majewski

Co to za plebiscyt, skoro nie wygrał ani Kubica, ani Małysz?! – spytał jeden z nonsensopedystów na wiadomość, że te osoby nie znalazły się w czołówce… Zmienił zdanie, gdy usłyszał, kto wygrał. Oprócz występu na Igrzyskach Olimpijskich doceniliśmy jego łatwość rozmowy, studiowanie politologii, ciekawe wypowiedzi, charakterystyczna bandankę (jest zajefajna!) i występ z Szopce Noworocznej. Idealny sportowiec według nonsensopedystów! Tylko nie zwal sprawy w Londynie, Ty!!!


W kategorii Osoba znana z tego, że jest znana 2008 „Złotego Ziemniaka” zdobyła…[edytuj • edytuj kod]

Rutowicz.jpg
Jolanta Rutowicz

Zygu-zygu, marcheweczka, Doda, jesteś za mądra, by tu trafić! 1:0 dla Królowej Różowych Koników. I cóż tu napisać… Najsztub próbował i nie wyszło mu to na dobre. Przecież nazwisko mówi samo za siebie. Któż nie zna tej czarnogłowy? I mówcie, że Big Brother dalej nie jest na topie. Jest, i całkiem nieźle się trzyma! Mamy nadzieje, że Złoty Ziemniak osłodzi gorycz porażki w Ślizganiu z ciałami niebieskimi.


W kategorii SuperCoś 2008 „Złotego Ziemniaka” zdobył…[edytuj • edytuj kod]

WebbNK3.jpg
Howard Webb

Tę jakże specyficzną nagrodę zdobył nasz ukochany arbiter! Dostarczył nam tyle śmiechu i radości… Nigdy grafiki na Nonsensopedię nie były ładowane tak szybko i gwałtownie. W dniu po meczu na jego hasło w Nonsensopedii uderzyło 120 tys. ludzi!!! To absolutny rekord! Dla porównania: Superstacja ma w porywach ledwie 30 000 widzów. Bardzo dziękujemy panu Howardowi – ta nagroda to kolejny dowód, że jesteśmy antypolskimi, rasistowskimi żydomasonami, ale to nic! Jutro będziemy się tym martwić!


Specjalną nagrodę „Wielkiego Ziemniaka 2008” dostaje…[edytuj • edytuj kod]

Porumowicz

Nie wiecie, kto to jest? I bardzo dobrze. Otóż Nonsensopedia przyznała specjalną nagrodę swojemu wandalowi, którego pieszczotliwie nazywała porumowiczem. Spamer z dynamicznym IP, który mimo próśb i gróźb nadal karmi trolla na naszym porum. Robi to jednak, bądź co bądź, z klasą i bez wulgaryzmów, w przeciwieństwie do pozostałych 99% wandali. Nasz mały apel do niego: chłopie! Ty idź gdzieś do polityki albo do telewizji! Teraz takich ludzi się szuka! Wszystkich niedoszłych bokserów i różowe blondynki wytniesz w trymiga i zostaniesz gwiazdą! Tylko nie zapomnij wtedy, kto Cię wychował.

Ta nagroda wcale nie jest nagrodą dla wszystkich wandali. To zabawne uhonorowanie w pewnym sensie cierpliwości naszych moderatorów. Taka rozrywka czasem jest im potrzebna. Ale tylko czasem :>

Źródło[edytuj • edytuj kod]