Puchar Świata w skokach narciarskich: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (drobne)
 
(Nie pokazano 23 wersji utworzonych przez 18 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:KPŚ.JPG|thumb|right|Logo KPŚ]]
[[Plik:KPŚ.JPG|thumb|Logo KPŚ]]
'''Puchar Świata w [[skoki narciarskie|skokach narciarskich]]''' – konkursy o największym narciarskim prestiżu na całym globie. W konkursach tych występuje czołowa śmietanka skoczków, oraz ci, którzy skaczą innymi stylami niż styl V, m.in. [[Robert Mateja]], [[Jakub Janda]], [[Martin Höllwarth|Martin Hoellwarth]], [[Johan Erikson]], [[Georg Späth|Georg Spaeth]], [[Bjørn Einar Romøren]], [[Alexander Herr]] czy też [[Eddie Edwards]].
{{nonnews|[[NonNews:Dwa konkursy PŚ na Wielkiej Krokwi|Dwa konkursy PŚ na Wielkiej Krokwi]]}}
'''Puchar Świata w [[skoki narciarskie|skokach narciarskich]]''' – konkursy o największym narciarskim prestiżu na całym globie. W konkursach tych występuje czołowa śmietanka skoczków narciarskich, którzy skaczą innymi stylami niż styl V, m.in. [[Robert Mateja]], [[Jakub Janda]], [[Martin Hoellwarth]], [[Johan Erikson]], [[Georg Spaeth]], [[Alexander Herr]] czy też [[Eddie Edwards]]. Wszyscy oni prezentują inne style skakania, niż styl V i w ten sposób podarowują światu połamane narty, które ulegają uszkodzeniu na skutek różnych perturbacji na progu skoczni, w czasie lotu i w czasie lądowania.


Niektórzy też, tak jak sławny skoczek, który przeszedł już na zasłużona emeryturę, [[Grigi Grigoriev]], podarowują światu dwie nogi i jedną rękę, które odleciały mu, gdy skoczek w czasie lotu dostał szału radości i zaczął wymachiwać rękoma i nogami. Słynny jest też przypadek prekursora KPŚ Riki Rikiego, który na progu skoczni stracił trzy nogi i cztery ręce; w późniejszych latach podejrzewany był o doping, lecz ostatecznie oczyszczono go z zarzutów.
Niektórzy też, tak jak sławny skoczek, który przeszedł już na zasłużoną emeryturę, [[Grigi Grigoriev]], podarowują światu dwie nogi i jedną rękę, które odleciały mu, gdy skoczek w czasie lotu dostał szału radości i zaczął wymachiwać rękoma i nogami. Słynny jest też przypadek prekursora KPŚ Riki Rikiego, który na progu skoczni stracił trzy nogi i cztery ręce; w późniejszych latach podejrzewany był o doping, lecz ostatecznie oczyszczono go z zarzutów.


Konkursy Podaruj Światu to również znakomita zabawa dla fanów tej dyscypliny, którzy mogą zakładać się, co tym razem skoczkowie podarują światu. Mogą się zakładać o to, czy np. [[Jakub Janda]] podaruje światu swoją [[głowa|głowę]] odciętą przez [[narty]], czy też może [[Martin Hoellwarth]] podaruje swoje plecy. Wszyscy natomiast rozmyślają nad tym, kiedy wreszcie [[Robert Mateja]] podaruje światu swoje ręce. Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w pasjonujących Konkursach Podaruj Światu, które relacjonuje na żywo [[Eurosport|telewizja Eurosport]] i [[TVP1|telewizja publiczna w programie pierwszym]]. W telewizji publicznej tę dyscyplinę komentują tak znani i cenieni w świecie fachowcy, jak [[Apoloniusz Tajner]].
Konkursy Podaruj Światu to również znakomita zabawa dla fanów tej dyscypliny, którzy mogą zakładać się, co tym razem skoczkowie podarują światu. Mogą się zakładać o to, czy np. [[Jakub Janda]] podaruje światu swoją [[głowa|głowę]] odciętą przez [[narty]], czy też może [[Martin Höllwarth|Martin Hoellwarth]] podaruje swoje plecy. Wszyscy natomiast rozmyślają nad tym, kiedy wreszcie [[Robert Mateja]] podaruje światu swoje ręce. Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w pasjonujących Konkursach Podaruj Światu, które relacjonuje na żywo [[Eurosport|telewizja Eurosport]], [[TVN]] i okazjonalnie [[TVP1]]. W telewizji publicznej tę dyscyplinę komentują tak znani i cenieni w świecie fachowcy, jak [[Apoloniusz Tajner]] czy [[Włodzimierz Szaranowicz]], natomiast w komercji - najczęściej [[Igor Błachut]].


==Podstawowe zasady==
== Podstawowe zasady ==
# Nie wolno wkurwiać [[Walter Hofer|Waltera Hofera]], bo gdy takiemu skoczkowi uda się skok, ten zmieni belkę, anulując tym samym taki skok.
# Nie wolno wkurwiać [[Walter Hofer|Waltera Hofera]], bo gdy takiemu wkurwiającemu skoczkowi uda się skok, Walter następnemu zawodnikowi podaruje +15 punktów za wiatr nawet, jeśli wiało mu pod narty.
# Warto się podlizywać Walterowi Hoferowi. Kiedy skok się nie uda, wtedy Walter też zmieni rozbieg.
# [[Gregor Schlierenzauer|Warto się podlizywać Walterowi Hoferowi]]. Kiedy skok się nie uda, Walter doda punkty za wiatr. Ewentualnie [[Thomas Diethart|pozwoli powtórzyć cały skok]], jeśli był szczególnie słaby.
# Trzeba skakać tylko wtedy gdy [[Miran Tepes]] pozwoli, jak nie, to wpierdol.
# Trzeba skakać tylko wtedy, gdy [[Borek Sedlak]] pozwoli, jak nie, to wpierdol.
# Jeśli jest się członkiem jury, trzeba akceptować wszystkie decyzje Waltera Hofera, bo jak nie, to wpierdol.
# Jeśli jest się członkiem jury, trzeba akceptować wszystkie decyzje Waltera Hofera, bo jak nie, to wpierdol.
# Nie wolno krytykować Waltera Hofera w wywiadach, patrz punkt 4.
# Nie wolno krytykować Waltera Hofera w wywiadach, patrz punkt 4.
# Walter Hofer ma zawsze rację.
# Walter Hofer ma zawsze rację.
# Jeśli w to wątpisz, to masz wpierdol.
# Jeśli w to wątpisz, to masz wpierdol.
# [[Austria]]cy mają przewagę w skokach, bo dyrektorem PŚ jest Hofer. Nikt nie śmie się sprzeciwić, bo jak to zrobi, to wiadomo co.
# [[Austria|Austriacy]] mają przewagę w skokach, bo dyrektorem PŚ jest Hofer. Nikt nie śmie się sprzeciwić, bo jak to zrobi, to wiadomo co.
# Konkurs trzeba dokończyć za wszelką cenę – nawet za cenę zdrowia lub życia jakiegoś [[Jan Mazoch|marnego skoczka]].
# Konkurs trzeba dokończyć za wszelką cenę – nawet za cenę zdrowia lub życia jakiegoś [[Jan Mazoch|marnego skoczka]].
# Walter Hofer jest wyrocznią.
# Walter Hofer jest wyrocznią.
Linia 21: Linia 20:
# Konkurs bez pokazania Waltera na ekranie to konkurs zły.
# Konkurs bez pokazania Waltera na ekranie to konkurs zły.
# Jeżeli [[ORF|realizator]] zapomni pokazać Hofera, wówczas konkurs jest anulowany po zakończeniu.
# Jeżeli [[ORF|realizator]] zapomni pokazać Hofera, wówczas konkurs jest anulowany po zakończeniu.
# Gdy Małysz jest w wielkiej formie, należy go puszczać przy fatalnym wietrze wyrównując szansę pozostałym zawodnikom.
# Gdy <del>Małysz</del> Kamil jest w wielkiej formie, należy go puszczać przy fatalnym wietrze wyrównując szansę pozostałym zawodnikom.


==Galeria==
== Galeria ==
<gallery>
<gallery>
Grafika:Sumo_na_nartach.jpg|Mistrz sumo także nauczył się skakać, chce podarować światu swój tłuszcz
Grafika:Sumo_na_nartach.jpg|Mistrz sumo także nauczył się skakać, chce podarować światu swój tłuszcz
Linia 29: Linia 28:
Grafika:Wyjscie z progu.jpg|Wyjście z progu
Grafika:Wyjscie z progu.jpg|Wyjście z progu
</gallery>
</gallery>

== Zobacz też ==
{{nonnews|
* [[NonNews:Dwa konkursy PŚ na Wielkiej Krokwi|Dwa konkursy PŚ na Wielkiej Krokwi]]
* [[NonNews:Rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich|Rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich]]}}
* [[Letnie Grand Prix w skokach narciarskich]]
* [[Puchar FIS w skokach narciarskich]]
* [[Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich]]


{{Turnieje skoków}}
{{Turnieje skoków}}


[[Kategoria:Skoki narciarskie]]
[[Kategoria:Zawody narciarskie]]

Aktualna wersja na dzień 10:38, 6 lis 2023

Logo KPŚ

Puchar Świata w skokach narciarskich – konkursy o największym narciarskim prestiżu na całym globie. W konkursach tych występuje czołowa śmietanka skoczków, oraz ci, którzy skaczą innymi stylami niż styl V, m.in. Robert Mateja, Jakub Janda, Martin Hoellwarth, Johan Erikson, Georg Spaeth, Bjørn Einar Romøren, Alexander Herr czy też Eddie Edwards.

Niektórzy też, tak jak sławny skoczek, który przeszedł już na zasłużoną emeryturę, Grigi Grigoriev, podarowują światu dwie nogi i jedną rękę, które odleciały mu, gdy skoczek w czasie lotu dostał szału radości i zaczął wymachiwać rękoma i nogami. Słynny jest też przypadek prekursora KPŚ Riki Rikiego, który na progu skoczni stracił trzy nogi i cztery ręce; w późniejszych latach podejrzewany był o doping, lecz ostatecznie oczyszczono go z zarzutów.

Konkursy Podaruj Światu to również znakomita zabawa dla fanów tej dyscypliny, którzy mogą zakładać się, co tym razem skoczkowie podarują światu. Mogą się zakładać o to, czy np. Jakub Janda podaruje światu swoją głowę odciętą przez narty, czy też może Martin Hoellwarth podaruje swoje plecy. Wszyscy natomiast rozmyślają nad tym, kiedy wreszcie Robert Mateja podaruje światu swoje ręce. Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w pasjonujących Konkursach Podaruj Światu, które relacjonuje na żywo telewizja Eurosport, TVN i okazjonalnie TVP1. W telewizji publicznej tę dyscyplinę komentują tak znani i cenieni w świecie fachowcy, jak Apoloniusz Tajner czy Włodzimierz Szaranowicz, natomiast w komercji - najczęściej Igor Błachut.

Podstawowe zasady[edytuj • edytuj kod]

  1. Nie wolno wkurwiać Waltera Hofera, bo gdy takiemu wkurwiającemu skoczkowi uda się skok, Walter następnemu zawodnikowi podaruje +15 punktów za wiatr nawet, jeśli wiało mu pod narty.
  2. Warto się podlizywać Walterowi Hoferowi. Kiedy skok się nie uda, Walter doda punkty za wiatr. Ewentualnie pozwoli powtórzyć cały skok, jeśli był szczególnie słaby.
  3. Trzeba skakać tylko wtedy, gdy Borek Sedlak pozwoli, jak nie, to wpierdol.
  4. Jeśli jest się członkiem jury, trzeba akceptować wszystkie decyzje Waltera Hofera, bo jak nie, to wpierdol.
  5. Nie wolno krytykować Waltera Hofera w wywiadach, patrz punkt 4.
  6. Walter Hofer ma zawsze rację.
  7. Jeśli w to wątpisz, to masz wpierdol.
  8. Austriacy mają przewagę w skokach, bo dyrektorem PŚ jest Hofer. Nikt nie śmie się sprzeciwić, bo jak to zrobi, to wiadomo co.
  9. Konkurs trzeba dokończyć za wszelką cenę – nawet za cenę zdrowia lub życia jakiegoś marnego skoczka.
  10. Walter Hofer jest wyrocznią.
  11. To Walter decyduje kto, kiedy i gdzie ma skakać. Miran Tepes jest tylko narzędziem w ręku mistrza.
  12. Konkurs bez pokazania Waltera na ekranie to konkurs zły.
  13. Jeżeli realizator zapomni pokazać Hofera, wówczas konkurs jest anulowany po zakończeniu.
  14. Gdy Małysz Kamil jest w wielkiej formie, należy go puszczać przy fatalnym wietrze wyrównując szansę pozostałym zawodnikom.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: