Leśny Dzban: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
 
(Nie pokazano 224 pośrednich wersji utworzonych przez 100 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Dzbanekia6.jpg|thumb|200px|Etykieta i opakowanie w jednym. Pomysłowe]]
'''Leśny dzban''' to mocny trunek na bazie diwodorku tlenu i najróżniejszych kwasów, których większość ma właściwości trujące. Naczęstsze użycie Leśnego Dzbana odnotowuje się na libacjach wszelkiej maści. Przedawkowanie Leśnego Dzbana powoduje:
[[Plik:Dzbanek_lesny.JPG|thumb|100px|Dzban Leśny czy Dzbanek rodzinny? Wybór jest prosty]]
- wymioty
'''Leśny Dzban®''' – mocny [[tanie wino|ekonomiczny trunek]] na bazie [[Monotlenek diwodoru|monotlenku diwodoru]] i licznych kwasów. Powoduje zwęglenie [[grasica|grasicy]], zwiększenie odczuwalnej grawitacji, opad liści na jesień i przelanie się czary goryczy. Nazwa napoju absolutnie nie przekłada się na wygląd. Możliwy do nabycia między innymi w sieciach sklepów [[Żabka]] i [[Kaufland]].
- ślepotę
- zwęglenie grasicy
- spisanie przez policję za dziwne zachowanie
- wymioty
- zwiększenie odczuwalnej grawitacji
- opad liści na jesień
- przelanie się czary goryczy
- wymioty


== Ciekawostki ==
Jeśli pamiętasz, że piłeś Leśny Dzban i nic poza tym, to masz:
Na Śląsku utarło się powiedzenie „targej dzbany”, co oznacza zarówno czynność niezbędną do otwarcia opakowania, jak i podnoszenie opakowania do ust. Natomiast w Częstochowie powstał czasownik „przydzbanić”, zarezerwowany tylko do opisu czynności związanej ze spożywaniem Dzbana („może przydzbanimy?”). W jednej z częstochowskich dzielnic – na Błesznie wynaleziono ciekawy drink – leśnego dzbana serwowanego z [[Coca-Cola|colą]] (mieszana w proporcjach 1/1).
- 99% szans, że byłeś trzeźwy (zazwyczaj jednak jesteś w tym 1%)
- 45% szans, że za 2 tyg. nie zadzwoni jakaś kobieta z informacją, że jest w ciąży a Ty jesteś ojcem
- 23% szans, że Twój pies Cię nie rozszarpie
- 19% szans, że Twoja dziewczyna się do Ciebie kiedyś odezwie
- 16,52710% szans, że zleje Cię pięciu bossów okolicznej mafii ( jeśli nie to czterech)
- 10% szans, że nie chciałeś odbyć stosunku oralnego ze swoim najlepszym (w domyśle: trzeźwym) przyjacielem
- 0,42216723% szans, że nie będziesz miał kaca następnego dnia


Ten jakże wyśmienity trunek nosi miejscową nazwę Turbocoli, w [[Gdańsk]]u natomiast przyjęło się określenie Twister, zaś we wsi Franciszkowo nosi on określenie „Kolewka” (czyli cola + nalewka). Z kolei z colą w [[Zamość|Zamościu]] nazywany jest „Karamuczo”, bardzo chętnie popijany przez miejscową [[młodzież]]. W [[Szczecin]]ie natomiast spotykany na różnego rodzaju [[libacja alkoholowa|bankietach i przyjęciach]] jako popita. Stosowany opcjonalnie do odrdzewiania śrubek i jako wybielacz do ścian – wystarczy polać, zatkać uszy i nos (syczenie połączone z powstawaniem piany, jak u rasowego, wściekłego psa) i wułala.
'''Na zdrowie!!!'''

== Opakowanie ==
Opakowaniem przypomina jogurt Danone rodzinny. Poszukiwany Dzban Leśny z kawałkami [[owoc]]ów. Opakowania często stanowią wyściółkę miejsc, gdzie przesiadują [[alkoholik|żule]]. Opakowanie bardzo funkcjonalne, lekkie i proste do ukrycia po spożyciu trunku.

{{Napoje}}

[[Kategoria:Tanie wina]]
[[Kategoria:Polskie wina]]

Aktualna wersja na dzień 14:21, 10 maj 2021

Etykieta i opakowanie w jednym. Pomysłowe
Dzban Leśny czy Dzbanek rodzinny? Wybór jest prosty

Leśny Dzban® – mocny ekonomiczny trunek na bazie monotlenku diwodoru i licznych kwasów. Powoduje zwęglenie grasicy, zwiększenie odczuwalnej grawitacji, opad liści na jesień i przelanie się czary goryczy. Nazwa napoju absolutnie nie przekłada się na wygląd. Możliwy do nabycia między innymi w sieciach sklepów Żabka i Kaufland.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Na Śląsku utarło się powiedzenie „targej dzbany”, co oznacza zarówno czynność niezbędną do otwarcia opakowania, jak i podnoszenie opakowania do ust. Natomiast w Częstochowie powstał czasownik „przydzbanić”, zarezerwowany tylko do opisu czynności związanej ze spożywaniem Dzbana („może przydzbanimy?”). W jednej z częstochowskich dzielnic – na Błesznie wynaleziono ciekawy drink – leśnego dzbana serwowanego z colą (mieszana w proporcjach 1/1).

Ten jakże wyśmienity trunek nosi miejscową nazwę Turbocoli, w Gdańsku natomiast przyjęło się określenie Twister, zaś we wsi Franciszkowo nosi on określenie „Kolewka” (czyli cola + nalewka). Z kolei z colą w Zamościu nazywany jest „Karamuczo”, bardzo chętnie popijany przez miejscową młodzież. W Szczecinie natomiast spotykany na różnego rodzaju bankietach i przyjęciach jako popita. Stosowany opcjonalnie do odrdzewiania śrubek i jako wybielacz do ścian – wystarczy polać, zatkać uszy i nos (syczenie połączone z powstawaniem piany, jak u rasowego, wściekłego psa) i wułala.

Opakowanie[edytuj • edytuj kod]

Opakowaniem przypomina jogurt Danone rodzinny. Poszukiwany Dzban Leśny z kawałkami owoców. Opakowania często stanowią wyściółkę miejsc, gdzie przesiadują żule. Opakowanie bardzo funkcjonalne, lekkie i proste do ukrycia po spożyciu trunku.