Windows 8: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (commons)
Linia 3: Linia 3:
{{cytat|Majowie jednak mieli rację| typowy użytkownik o '''systemie'''}}
{{cytat|Majowie jednak mieli rację| typowy użytkownik o '''systemie'''}}


'''Microsoft Windows 8''' – <del>najnowsza</del> już nie najnowsza<ref>Microsoft już wymyślił Windowsa 10</ref> odsłona okienkowego systemu generowania błędów firmy [[Microsoft Corporation|Microsoft]], prawdopodobnie zaprojektowana na potrzeby [[debil]]i, następnik [[Microsoft Windows 7|Windows 7]]. Micro$hit tym razem zabetonował okienka i wyłożył je przebrzydłymi kafelkami, przeważnie zielonymi i niebieskimi. W wyniku tego zrobiło się ciemno, więc MS nie przywiązywał tak dużej wagi<ref>W zasadzie to nie przywiązywał w ogóle</ref> do designu. Nowy styl nazwał „[[Modern UI]]”, gdyż [[Modernizm|modernistycznie]] odrzuca dotychczasowe założenia na temat wyglądu systemu Windows.
'''Microsoft Windows 8''' – <del>najnowsza</del> już nie najnowsza<ref>Microsoft już wymyślił Windowsa 10</ref> odsłona okienkowego systemu generowania błędów firmy [[Microsoft Corporation|Microsoft]], prawdopodobnie zaprojektowana na potrzeby [[debil]]i, następnik [[Microsoft Windows 7|Windows 7]]. Micro$hit tym razem zabetonował okienka i wyłożył je przebrzydłymi kafelkami, przeważnie zielonymi i niebieskimi. W wyniku tego zrobiło się ciemno, więc MS nie przywiązywał tak dużej wagi<ref>W zasadzie to nie przywiązywał w ogóle</ref> do designu. Nowy styl nazwał „[[Modern UI]]”, gdyż [[Modernizm|modernistycznie]] odrzuca dotychczasowe założenia na temat wyglądu systemu Windows. W dodatku Microsyf usunął stamtąd menu start. NIE INSTALOWAĆ!


== Wersja Developer Preview ==
== Wersja Developer Preview ==

Wersja z 10:29, 3 cze 2020

Plik:Win-8-Logo.jpg
Okienka podczas wybijania szyb – później zostaną zamurowane
Plik:Reklama Microshitu.png
Reklama Windows 8
Plik:Winupdate10.png
Tego chce typowy użytkownik „ósemki”, więc dlatego rzadko jest używany[1]
Plik:Bsod8.png
Interfejs użytkownika

Majowie jednak mieli rację

typowy użytkownik o systemie

Microsoft Windows 8najnowsza już nie najnowsza[2] odsłona okienkowego systemu generowania błędów firmy Microsoft, prawdopodobnie zaprojektowana na potrzeby debili, następnik Windows 7. Micro$hit tym razem zabetonował okienka i wyłożył je przebrzydłymi kafelkami, przeważnie zielonymi i niebieskimi. W wyniku tego zrobiło się ciemno, więc MS nie przywiązywał tak dużej wagi[3] do designu. Nowy styl nazwał „Modern UI”, gdyż modernistycznie odrzuca dotychczasowe założenia na temat wyglądu systemu Windows. W dodatku Microsyf usunął stamtąd menu start. NIE INSTALOWAĆ!

Wersja Developer Preview

Windows Developer Preview (pol. POPSPodglądanie Okienek Przez Szparkę) jest przodkiem okienek. W tej wersji M$ niedokładnie zamurował okna i została szparka, przez którą deweloperzy podglądają to, co jest w środku, tworząc własne programy. To jedyny Windows w wersji beta, który jest stabilniejszy od wydania końcowego.

Nowości i zmiany

Plik:Win8preview.jpg
Przykładowe kafelki w miejscu zamurowanych okien
Plik:Win8Metro.png
Przykładowa aplikacja w windows 8

Najważniejszą zmianą ma być działanie systemu na wszystkich sprzętach – od komputerów PC przez smartfony aż po Nokie 3310[4]. Wprowadzono także nowy kreator błędów, który potrafi generować aż 8000 błędów na sekundę i pobił rekord, który zdobył Windows 7! Dodano też „Lock screen”, który jest bardzo użyteczny i prosty w obsłudze przy PC-ach. Aby odblokować, wystarczy przeciągnąć myszką ekran do góry!

Do okien dodano nowego Interweb Explodera 10[5], którego także skafelkowano. Niestety nie do końca, ponieważ MicroShitowi zabrakło pieniędzy na wyłożenie całego Explorera. W wyniku tego postały dwie wersje Explorera – Metro i Aero. W wersji Metro zablokowano możliwość używania Flasha, gdyż nie chciano, żeby flash świecił i ujawniał brzydotę kafelków. Dodatkowo, wersja beta nie posiada wsparcia programowego i jedyne co można zrobić, to wysłać raport o błędach.

Secure boot

Tak zwany system „Secure boot” (z ang. „bezpieczny but”, czyt. „sekjur but”) to funkcja Windows 8, która ma wyeliminować inne systemy operacyjne zabezpieczyć użytkownika przed potencjalnymi niebezpieczeństwami płynącymi z instalacji systemów operacyjnych nieautoryzowanych przez Microsoft. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo użytkowania butów[6].

Bujanie ciałem

To nowa innowacyjna funkcja. Przy konfiguracji wybierasz swoja nację i system dostosowuje do niej sterowanie. W opcji Afroamerykanin steruje się ją poprzez bujanie się. Jeśli wybierzesz np.: romską to masz sterowanie akordeonem. Przy żydowskiej kontrolujesz system tak jak świat, za pomocą pieniędzy. Przy arabskiej sadzasz kogoś przed kamerką, stajesz obok niego z zasłoniętą twarzą i maczetą w rękach (ewentualnie może być AK-47), a osoba ta odczytuje z kartki twoje żądania do systemu i podaje czas na ich spełnienie.

W wersji finalnej system sam będzie rozpoznawał nację. Przykładowo jak cały dzień będziesz leżał na kanapie, a po domu będzie biegało dwanaścioro dzieci oznaczy cię jako Roma.

Teraz każdy użytkownik będzie miał kaloryfer na brzuchu. To nowy przełom w jakości produktów Microsoftu.

Wymagania sprzętowe

Natchnienie dla projektantów Modern UI

Windows 8 w porównaniu do swojego poprzednika ma niesamowicie niskie wymagania sprzętowe, a to dlatego, by okienka działały na domofonach, kalkulatorach, zegarkach czy lodówkach. A oto one:

  • procesor Intel Core More(Less), 5MHz;
  • karta graficzna NVidia Wood edition, 12 kolorów, 1 MB;
  • 3 MB pamięci RAM;
  • minimum 5 MB miejsca na dysku – jeśli masz więcej, to okienka powiększą się do rozmiarów wolnego miejsca na dysku.

Przypisy

  1. Szczególnie jak nie lubi kafelków oraz Startu lub innych aplikacji na pełnym ekranie
  2. Microsoft już wymyślił Windowsa 10
  3. W zasadzie to nie przywiązywał w ogóle
  4. Krążą pogłoski, że M$ planuję też wprowadzić go do domofonów, kalkulatorów, zegarków i lodówek
  5. Numerek oznacza łatwość przesyłu informacji z komputera do internetu i odwrotnie w dziesięciostopniowej skali
  6. Jak wspomniane Windows 8 ma działać na wszystkim