Che Guevara: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Linia 15: Linia 15:


...
...

===Rewolucja?===

Okres ten zasługuje na szczególne wyszczególnienie, stał się bowiem obiektem wielu fałszywych pogłosek zwanych [[myślozbrodnia|myślozbrodniami]], a których nagromadzeniem charakteryzował się [[okres błędów i wypaczeń]]. Przypisywano mu udział w zdarzeniu zwanym rewolucją kubańską, co niektórzy brali za dobrą monetę, a inni zarzucali mu współudział w zabijaniu tzw. "niewinnych ludzi" (istnienie takiego gatunku jak dotąd nie zostało potwierdzone naukowo!). Wszystkie te brednie oparte są jednak na nieznajomości tematu. W rzeczywistości:

* [[1959]] w związku ze spadkiem oglądalności serialu '''"Kuba: kto, kogo i za ile?"''' na skutek fatalnych posunięć reżysera, [[Batista|Batisty]] zostaje zatrudniony nowy, który swą szybką karierę zawdzięczał intymnej sprawie w związku z którą został [[Fidel Castro|kastratem]]. Reżyser ten natychmiast zatrudnił Che jako głównego aktora i zmienił nazwę telenoweli na '''"Rewolucja: komu, jak i za co?"'''. Ryzykowne (można rzec: rewolucyjne) posunięcia zastosowane przy realizacji tasiemca odniosły jednak skutek odwrotny do zamierzonego. Rozpoczął się silny spadek oglądalności, tysiące miłośników serialu emigrowało (czyt. przerzucało się na telenowelę '''"Amerykański sen, czy kapitalizm w akcji"'''). Skutkiem zamieszania powstałego w wyniku tej sytuacji było m. in. przypadkowe znikanie starych aktorów. W celu przywrócenia dotychczasowej oglądalności zaczęto posługiwać się jeszcze bardziej kontrowersyjnymi metodami, co skutkowało podniesieniem poziomu przemocy, agresji, nienawiści i komunizmu w serialu. Kolejnym skutkiem była próba przywrócenia poprzedniego stylu przez niezadowolonych widzów, znana jako [[inwazja w Zatoce Świń]]. Jako że '''"Rewolucja..."''' nie odniosła spodziewanego sukcesu na rynku krajowym, Che został wysłany aby promować telenowelę na runku afrykańskim. Serial zbierał różne oceny od krytyków, od niesamowicie entuzjastyczny po ziejące nienawiścią, jednak współcześnie większość poważnych krytyków określa poziom serialu jako żenujący.


----



* [[9 października]] [[1967]] Guevara bierze udział w nagraniu reklamówki zakładu pogrzebowego ''Going down?'', podejmując się wymagającej roli nieboszczyka. Podczas trzynastego podejścia Ernosto umiera. Sekcja zwłok stwierdza, iż za bardzo wczuł sie w rolę, co spowodowało zgon śmiertelny.
* [[9 października]] [[1967]] Guevara bierze udział w nagraniu reklamówki zakładu pogrzebowego ''Going down?'', podejmując się wymagającej roli nieboszczyka. Podczas trzynastego podejścia Ernosto umiera. Sekcja zwłok stwierdza, iż za bardzo wczuł sie w rolę, co spowodowało zgon śmiertelny.



==Niektóre reklamy z udziałem Ernesto "Che" Guevary==
==Niektóre reklamy z udziałem Ernesto "Che" Guevary==

Wersja z 12:00, 23 sie 2007

Ernesto Guevara – znany też jako Che Guevara lub, w undergroundowych środowiskach polskiego punku, Che!sław. Znana na całym świecie ikona popkultury, logo zespołu Rage Against The Kotlety. Występował w reklamach koszulek, kamer cyfrowych, napoji energetyzujących i wielu innych. Według anonimowych źródeł jest on postacią czysto wirtualną.

Biografia

Mały Ernesto przyszedł na świat 14 czerwca 1928 w Rosario (Argentyna), jako syn tamtejszego potentata gumowych kaleson (ówczesny przebój tamtejszego rynku zbytu).

  • 1931 - w wieku 3 lat wygrywa casting do głównej roli w filmie Meloncjo sam na hacjendzie (pierwsza, niema komedia produkcji argentyńskiej) stając się pierwszą w historii dziecięcą gwiazdą filmową.

Niestety szybka kariera, ogromna sława i związane z nią ciśnienie źle wpłynęły na umysł syna państwa Guevara, przez co w niecałe pół roku po premierze filmu po raz pierwszy trafił on na detoks (uzależnienie od kleju i gazu do zapalniczek będzie jego cieniem jeszcze przez długie lata).

  • 1932 Che rozpoczyna międzynarodową karierą jako pierwszy w historii "kowboj" Marlboro, a jego powiedzenie Lubię sobie puścić jednego z dymem wchodzą do mowy potocznej w krajach, w których jest wyświetlana jest ta reklama.
  • 1936 - podpisanie z Coca colą kontraktu, obejmującego nagranie płyty country, trasę koncertową i dużo forsy. W zamian Ernesto występuje w reklamie Coli (z jedną z jego piosenek w tle) oraz zobowiązuje się wypijać publicznie co najmniej jeden litr coli dziennie. Kolejne nieudane próby walki z nałogami, na krótki czas Che twierdzi, że doznał oświecenia i oczyszczenia za sprawą Pan Meja, buddyjskiego mnicha karate, plotka ta kończy się wraz z opublikowaniem jego zdjęć, śpiącego w rynsztoku z butelką i gumową lalą.

...

Rewolucja?

Okres ten zasługuje na szczególne wyszczególnienie, stał się bowiem obiektem wielu fałszywych pogłosek zwanych myślozbrodniami, a których nagromadzeniem charakteryzował się okres błędów i wypaczeń. Przypisywano mu udział w zdarzeniu zwanym rewolucją kubańską, co niektórzy brali za dobrą monetę, a inni zarzucali mu współudział w zabijaniu tzw. "niewinnych ludzi" (istnienie takiego gatunku jak dotąd nie zostało potwierdzone naukowo!). Wszystkie te brednie oparte są jednak na nieznajomości tematu. W rzeczywistości:

  • 1959 w związku ze spadkiem oglądalności serialu "Kuba: kto, kogo i za ile?" na skutek fatalnych posunięć reżysera, Batisty zostaje zatrudniony nowy, który swą szybką karierę zawdzięczał intymnej sprawie w związku z którą został kastratem. Reżyser ten natychmiast zatrudnił Che jako głównego aktora i zmienił nazwę telenoweli na "Rewolucja: komu, jak i za co?". Ryzykowne (można rzec: rewolucyjne) posunięcia zastosowane przy realizacji tasiemca odniosły jednak skutek odwrotny do zamierzonego. Rozpoczął się silny spadek oglądalności, tysiące miłośników serialu emigrowało (czyt. przerzucało się na telenowelę "Amerykański sen, czy kapitalizm w akcji"). Skutkiem zamieszania powstałego w wyniku tej sytuacji było m. in. przypadkowe znikanie starych aktorów. W celu przywrócenia dotychczasowej oglądalności zaczęto posługiwać się jeszcze bardziej kontrowersyjnymi metodami, co skutkowało podniesieniem poziomu przemocy, agresji, nienawiści i komunizmu w serialu. Kolejnym skutkiem była próba przywrócenia poprzedniego stylu przez niezadowolonych widzów, znana jako inwazja w Zatoce Świń. Jako że "Rewolucja..." nie odniosła spodziewanego sukcesu na rynku krajowym, Che został wysłany aby promować telenowelę na runku afrykańskim. Serial zbierał różne oceny od krytyków, od niesamowicie entuzjastyczny po ziejące nienawiścią, jednak współcześnie większość poważnych krytyków określa poziom serialu jako żenujący.




  • 9 października 1967 Guevara bierze udział w nagraniu reklamówki zakładu pogrzebowego Going down?, podejmując się wymagającej roli nieboszczyka. Podczas trzynastego podejścia Ernosto umiera. Sekcja zwłok stwierdza, iż za bardzo wczuł sie w rolę, co spowodowało zgon śmiertelny.


Niektóre reklamy z udziałem Ernesto "Che" Guevary

Dyskografia

  • Coca-Colambia (1936)
  • Revolution, Guerrilla and hot towels (1938)
  • Cze malenka (1954)
  • Yo! Check this out (1958)

Szablon:Stubpoli