Bytom

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Szablon:Twieś koło Niezdar, ulokowana w samym centrum Górnego Śląska. Znana z tego że za dwudziestolecia międzywojennego Adolf Hitler planował tutaj stworzyć największą w Europie kopalnie odkrywkową węgla, a następnie zalać wszystko w Cenzura2.svg i utworzyć z kolei największe sztuczne jezioro Starego Kontynentu. Podobno uznane za najmilsze miasto w Polsce. Nazwa „Bytom” pochodzi od celtyckiego „bitom”, które znaczy śmierć.

Bytom – miasto kontrastów

Istnieje tu centrum handlowo-rozrywkowe na europejskim poziomie. Istnieją również super hala na Szombierkach i hala dworca kolejowego. Z jednej strony tereny miasta dla elity, z drugiej – wizytówka ustroju panującego w Polsce. Jest tu również podświetlana kładka dla pieszych nad ul. Wrocławską. Poza w mieście da się znaleźć walące się domy i tragedie zwyczajnych ludzi - kretyn będzie pił z żalu bo nie może znaleźć w tym mieście pracy, mądry weźmie i zatrudni się w innym mieście. W końcu jeśli nie będzie miał pracy, to nie będzie miał za co pić.

Centra kulturalne i rozrywkowe

  • Szablon:Tpozwala posilić się i zrelaksować po długiej podróży w kulturalnej atmosferze postkomunistycznej architektury i wśród obecności najebanych dresów po sobotniej dyskotece.
  • Szablon:Tpusty plac na wzór rosyjskiego Placu Czerwonego, nic tam nie ma, co zapewne było z góry zaplanowane, aby zapewnić mieszkańcom miejsce do medytacji i wyciszenia duchowego.
  • Szablon:Tspeluna, w której puszczane są wszystkie polskie komedie romantyczne klasy C z Borysem Szycem w roli głównej, miejsce zlotu raybanowych hipsterek na holenderskich rowerach z wiklinowymi koszami, w których trzymają swoje notatki z filozofii.
  • Szablon:Tjedyne centrum kulturalne otwarte o 4 rano, niestety niedawno zamknięty, widocznie Sanepid zauważył, że sosy mieszane tam były kolanem, a ciasto ugniatane przez skaleczone ręce pizzermana.
  • Szablon:TWielkie centrum umieszczone na placu Kościuszki. Nadal większość osób uważa że lepiej było gdy był tam skwer obsrany przez ptaki i zamieszkały przez bezdomnych. Jest tam kino w którym nic nie leci.

[[Dawid Misztal kocha Kamile Bednarek]

Dzielnice

  • Szablon:Treprezentacyjna część miasta, „gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje…”. Dziewiętnastowieczne kamieniczki zamieszkałe przez patologię, mieszają się z socjalistycznymi molochami zamieszkałymi przez patologię. Bezpiecznie jest tu tylko rankiem, kiedy wszyscy bieżą ku budynkowi MOPSu.
  • Szablon:Tosiedle składające się z bloków, bloków, bloków i Lidla. Połowa bytomskiej komunikacji miejskiej kursuje właśnie tutaj. Kiedyś osobna gmina, przyłączona do Bytomia po wojnie. Do dziś mieszkańcy tego żałują. Znajduje się tutaj elitarna szkoła dla ludzi inaczej myślących na Placu Słonecznym, która słynie ze swoich sukcesów w całej Europie.
  • Szablon:Tkto z Was był w Górnikach, łapka w górę! Co, tak mało? W sumie nie dziwię się gdyż nawet mało który bytomianin wie, że istnieje taka dzielnica. Miejsce-widmo, mało kto wie jak tam dojechać, nie mówiąc o tym że nikt nawet mieszkańca Górników nie widział na oczy.
  • Szablon:Tpodgatunek wyżej wymienionego. Jest tak mała że została nazwana osiedlem - ma charakter typowo Lidlowo-menelowy.
  • Szablon:Tzłożone z „domów z wielkiej płyty”, za komuny noszące dumną nazwę „Chruszczow”. Obecnie dzielnica o charakterze typowo blokersko-dresiarskim. Nic szczególnego, może poza ślicznym polem golfowym w dzielnicy, które wkrótce będzie jednym wielkim dołkiem - trochę trawy, parę dołków, znudzony ochroniarz i jakieś dwa domy pod tytułem sen wariata architekta, a wokół syf, smród, brud i ubóstwo. Jednak gdy się tylko zbliżysz, ochrona patrzy na ciebie jak na potencjalnego złodzieja.
  • Szablon:Tskupisko domków robotniczych przy nieczynnej hucie. Miejsce, gdzie diabeł mówi Cenzura2.svg, ale zadupie”, a na noc nawet nie zwijają asfaltu, bo go tu nie ma. Jeśli ktoś mieszka w domku na parterze, musi liczyć się z tym, że złomiarze wyrwą mu stalowy parapet. W miejscowej linii tramwajowej kanary nawet nie kontrolują biletów, natomiast w sklepach jest taniej niż w biedronce (najczęściej za specjalną opłatą). W 2011 roku mieszkańcy sterroryzowali bytomski magistrat i uzyskali status dzielnicy. Plany sięgają oderwania się od Bytomia i w ogóle od Polski.
  • Szablon:Tnajstarsza bytomska dzielnica, w której drugim językiem urzędowym po niemieckim, jest gwara śląska. Składa się z familoków, kamienic, bloków, lepianek, a w zimie z igloo. Druga po śródmieściu dzielnica zamieszkała przez miłośników zasiłków i dodatków socjalnych.
  • Szablon:Tdzielnica leżąca na trasie Śródmieście-Miechowice. Tubylcy są uważani za naj(nie)sympatyczniejszych mieszkańców miasta. Wylęgarnia artystów tworzących niezwykle pieczołowicie wykonane murale składające się głównie z hakenkrojców, zwykle okraszonymi napisami w stylu „Polonia Bytom”, „88”, „White Power”. Karbiorzy można rozpoznać po białych czapeczkach, krótkich piłkarskich spodenkach, wysoko naciągniętych wełnianych skarpetach i smyczy z kluczami, którą obracają w rytm najnowszych remizowych kawałków, od których aż domy się walą.
  • Szablon:TSkładająca się z budynków utworzonych w socjalistycznym stylu, i bloków. Mają zajezdnie tramwajową, „Biedronkę”. Ważniejsze wydarzenia: w 2006r. zawaliła się tu Biedronka. W tej że dzielnicy (o dziwo) stoi stadion drużyny z innego miasta – Ruchu Radzionków.
  • Szablon:Tz najwyższego punktu tej dzielnicy rozciąga się widok na panoramę Aglomeracji Górnośląskiej i dalej wgłąb na Beskidy. I to jedyne walory estetyczne związane z tą dzielnicą. Składający się z domków jednorodzinnych teren otoczony zewsząd polami, stanowi nie lada gratkę dla nieletnich, którzy w spokoju mogą się lubować niskoprocentowymi trunkami typu „Amarena” tudzież biedronkowskim piwem „V.I.P”. Na jednego mieszkańca przypada tutaj jeden pies, dwie kury, i ¾ komornika.
  • Szablon:Ttagi związane z tym miejscem: „familoki”, „dres”, „Ruch Chorzów”, „JP”, „Tanie wina”, „aśenaebaem”, „zasiłek”. Dzielnica zdecydowanie antybytomska, początkowo integralna część Chorzowa. Teraz muszą się użerać z miejscowymi.
  • Szablon:Tktokolwiek widział ktokolwiek wie, miejsce gdzie tubylcy biją się z Gdaką o Autostradę, której budowa tam trwa. Domagają się rezerwatu. Poza tą budową mówi się „Tam nic nie ma... Tam są Stolarzowice”. Typowa Bytomska wieś.
  • Szablon:Twieś znajdująca się pomiędzy 3 wieżowcami. Największymi atrakcjami są tu : sklep „Magda”, rozwalający się tartan oraz dolina, którą zasypują w cholerę, sklep Tytanek, Pigwa, Apteka, Kościół, drugą Apteka, Lekarz, Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum. Można dodać, że jest to największa w Bytomiu wylęgarnia bydła zwanego kibolami Ruchu Radzionków.
  • Szablon:Tinaczej połowa Stroszka, która została oddzielona nie wiadomo kiedy i mieszkańcy tejże oddzielonej części nazwali się Vitor. Od początku trwa tutaj walka Ruchu Radzionków z Polonią Bytom. Również wiadomo, że dzieci z Vitoru nie lubią się z dzielnicą Radzionkowa (mowa tutaj o dzieciach z Rojcy). Na torach kolejowych jest wysypane dużo węgla. Atrakcjami są np. dostęp do Reala, kilka przystanków autobusowych i tramwajowych, przedszkole, familoki oraz sklepy takie jak „Pawilon”, „Magda”, „Milenium”, „Waiss” i „Kolorado”.
  • Szablon:Ttzw. Narnia. Podzielona jest na Stare Awaryjne i Nowe Awaryjne. Stare Awaryjne to familok i kilka ogródków działkowych zaś o Nowych Awaryjnych chodzi legenda, że był pewien bogacz, który zafundował remont bloków. Atrakcje to: działki, szyb kopalniany, peron "Bytom Północ", malutkie boisko na „kurzu”, sklep „Bodzio”, kilka graffiti klubu Polonii Bytom oraz dostęp do kolejki Wąskotorowej.
  • Szablon:Tnikt nie wie gdzie jest, jednak taksówkarze zawsze mówią że jadą na Dimitrow, więc gdzieś musi być.

Bytomskie Las Vegas

Wszystkim bytomianom znana jest ulica Piekarska. Co 5 metrów możemy spotkać kasyna które umiejscowione są w lokalach mniejszych od Żabki. Na szybach tychże kasyn widać ogromne naklejki „+18”, które dają do zrozumienia, dlaczego szyby są przyciemnione i nic przez nie nie widać. Po Piekarskiej jeździ także tramwaj 38, który jest najkrótszą linią tramwajową na świecie, z czego nie wiadomo czemu cały Bytom się cieszy. W środku tramwaju spotkać można wielu Bytomian którzy konsumują miejscowe napoje. Na obu końcach ulicy stoją kościoły, a pomiędzy nimi zakład pogrzebowy. Obecne są też 3 cmentarze, w tym jeden żydowski.

Bytomska kolęda

Jak poinformował szatański konkurent Nonnews Bytom posiada swoją kolędę na Boże Narodzenie. Poniżej pierwsza zwrotka:

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:
wstańcie złodzieje, pociąg nadchodzi
Czem prędzej się wybierajcie i do Karbia pospieszajcie
powitać węgiel, powitać węgiel