Śmigłowiec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Początkowo próbowano z samą kosiarką ale w takiej formie za bardzo przypominała samolot

Śmigłowiec – połączenie odwróconej kosiarki i roweru. Wynalazcą śmigłowców był Leonardo da Vinci, który tak naprawdę chciał stworzyć kosiarkę. Dopiero w roku 1907 francuski producent rowerów Paul Corn zaintrygowany planami Lea postanowił połączyć istniejącą już kosiarkę i rower. Karykatura, która w ten sposób powstała unosiła się w powietrzu przez 1 minutę.

Dlaczego to lata?[edytuj • edytuj kod]

Najczęsciej zadawane pytanie: dlaczego coś, co lata wolniej niż człowiek chodzi, może latać nie będąc jednocześnie wypełnionym po brzegi helem czy wodorem? Są na to dwie odpowiedzi. Pierwsza, którą zrozumieją tylko ci, którzy posiadają IQ wyższe niż 200 i dróga druga, czyli prosty i logiczny skrót dla tych, którzy nie mają pojęcia o takiej prostej nauce jaką jest fizyka kwantowa.

Pełna wersja[edytuj • edytuj kod]

A fatal error!

Opening language file: PL.dat…

file: PL.dat opened.

Błąd krytyczny!

Plik: info.doc nie może zostać odczytany gdyż twój komputer nie posiada wystarczającej ilości pamięci…

Potrzebna ilość pamięci to 5 PB.

* Naciśnij ANY KEY aby zamknąć aplikację.
* Naciśnij CTRL+ALT+DEL aby zrestartować komputer. Wszystkie niezapisane dane zostaną skasowane.


> _

Skrót[edytuj • edytuj kod]

Najprostszą i powszechnie stosowaną wśród pilotów teorią jest po prostu to, że śmigłowiec jest tak brzydki i odpychający, że Ziemia sama wyrzuca go w powietrze. To właśnie dlatego polskie i radzieckie śmigłowce są bardzo cenione na całym świecie.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Pierwszy projekt śmigłowca

Mówi się, że pierwszy rysunek helikoptera nabazgrał Leonardo da Vinci, ale to wszystko kłamstwo które próbują nam wmówić nauczyciele historii. W rzeczywistości pierwsze projekty zostały narysowane wykute w skale przez naszych dobrych przyjaciół od piramid. Znajduje się on tuż obok sterowca i poloneza. Niestety jak to bywa po zrealizowaniu projektu okazało się że kamień nie jest dobrym materiałem na produkcje śmigłowców więc zaniechano dalszej produkcji. Później Leo narysował własny… Bla bla bla… Francuski producent rowerów… O! W 1936r. Niemcy z braku lepszych pomysłów doczepili do samolotu dwa poziome śmigła i tak powstał pierwszy choca… helikopter. 4 lata później u naszych wschodnich sąsiadów pewien towarzysz imieniem Igor Sikorski z małą pomocą klasy robotniczej zbudował pierwszą machinę, która przypominała mniej więcej coś co znamy pod nazwą śmigłowiec. Jednak źli naziole ukradli pomysły radzieckiej myśli technologicznej i przerobili wszystko tak, aby z śmigłowca cywilnego zbudować śmigłowiec wojskowy (niesamowite!). Potem jak zawsze we wszystko wmieszali się Hamburgery i ich naukowcy przerabiając to wszystko jeszcze bardziej i tak bardzo mieszając, że stworzyli coś tak brzydkiego[1] że do dziś jest to jeden z najlepszych śmigłowców na całym globie, tylko od czasu do czasu doda się jakieś bajery tj. nowe do niczego nie służące kompasy i zegary.

Budowa[edytuj • edytuj kod]

Śmigłowiec dzieli się na kilka podstawowych części:

  • Kokpit – znajdują się w nim dwaj piloci, drążek sterowniczy oraz wieeele zegarów i pstryczków o których nikt nie wie do czego służą.
  • Wirnik nośny – składa się z od 2 do 8 łopat dzięki którym śmigłowiec może latać. W niektórych modelach śmigłowców łopaty można składać lub ściągać, jest to bardzo przydatna funkcja gdy np. śmigłowiec się rozbije i potrzebne są groby dla poległych.
  • Śmigło ogonowe – pomniejszona wersja tego co u góry. Sprawia że śmigłowiec nie może udawać bączka.
  • Ogon – w sumie nie wiadomo po co to jest, czasami montuje się na tym tarcze strzelnicze aby wróg strzelał tam a nie w kokpit.
  • Silnik – służy do tego aby namalować na nim groźne oczy. Napędza także śmigła, telewizje, przyrządy pomiarowe, mikrofalówkę, oświetlenie i Playstation lub Xbox 360.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Śmigłowiec przenoszący bombę atomową

Jak każdy inny przedmiot, zwierzę czy pojazd, śmigłowce też znalazły swoje zastosowanie w wojsku. Najczęściej wykorzystywane są do szukania rannych żołnierzy którzy rozbili się innym śmigłowcem. Oprócz tego mogą także przewozić bomby atomowe, ale uwaga! Zestrzelenie takiego może mieć różne skutki takie jak np. możliwość hodowania królików na drzewach lub też posiadanie pupilka którego odchody trzeba zakopywać 200m pod ziemią w ołowianych puszkach. Są także śmigłowce atakujące służące jako bardzo ekskluzywne mięso armatnie. Jak się dobrze przyjrzeć można znaleźć też śmigłowce cywilne wykorzystywane jako „ciche” oczy i uszy mediów jedyny w pełni wykryty to Błękitny 24 o innych nic nie wiadomo.

Przypisy

  1. Tak, zaprojektowali go Rosjanie