FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Jak oni śpiewają

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Jak oni śpiewają?)

Jeżeli chcą państwo dowiedzieć się czegoś więcej o baranach albo naszych uczestnikach…

Joanna Liszowska w Jak Oni śpiewają

...wyślijcie SMS o treści wpisując…

Ta sama Joanna Liszowska, kontynuująca wypowiedź

Jak Oni śpiewają – kolejny program rozrywkowy Polsatu pomysłu Brytyjczyków (bo któż by inny!). Po długiej nieobecności przywróciła go TVP2 pod nazwą Star Voice, żeby widzom wydał się nowością.

Zasady[edytuj • edytuj kod]

Są proste jak budowa LHC – 14 gwiazd z seriali śpiewa[potrzebne źródło], a Ty masz na nie wysyłać SMS-a.

Uczestnicy[edytuj • edytuj kod]

Nie mylić broń Boże z „gwiazdy”. Cel zacny – nauczyć aktorów śpiewać. Wykonanie… Wystarczy posłuchać. Być może zdarzają się przebłyski, takie jak Misiek Koterski i jego genialne wykonanie 4' 33", jednak niektórym to nawet playback nie pomaga. Mimo tego oglądalności nie brakuje – ludzie lubią patrzeć na niepowodzenia innych, zwłaszcza, jeśli są sławni.

W programie przez sześć edycji wystąpiły takie sławy, jak na przykład: Aleksandra Nieśpielak, Anna Janocha, Wojciech Medyński, Łukasz Dziemidok, Jakub Przebindowski, Andrzej Deskur, Marcin Kwaśny i Katarzyna Galica.

Niestety z braku sław, producenci zmuszeni byli zaangażować do programu kilka mniej znanych osób – na przykład niejakich Grażynę Szapołowską, Jacka Kawalca, Agnieszkę Włodarczyk czy Joannę Trzepiecińską (kim oni w ogóle są wobec wszystkich wymienionych akapit wyżej idoli narodowych?!).

Jury[edytuj • edytuj kod]

Niezłomny niczym radziecki lodołamacz – Rudi

Krzysztof Ibisz o jednym z jurorów

Nieomylni, niepodważalni i jedynie słuszni władcy życia i śmierci. A przynajmniej tak im się zdaje. Biorąc jednak pod uwagę ich (rzekomą) nieomylność, zapewne jest to prawda.

Funkcją jury w tym programie jest chwalenie wszystkich za wszystko i wmówienie uczestnikom, że śpiewają pięknie, nawet jeśli w rzeczywistości nie powinni tego robić w żadnym innym miejscu poza własną łazienką. Praktycznie, im kto gorzej śpiewał, tym dostawał lepsze noty.

  • Elżbieta Zapendowska – połączenie Wojewódzkiego i Chylińskiej. Psycholog. Wielka fanka Edytki, zawsze gotowa pomóc i podnieść średnią.
  • Rudi Schubert – boss, rozdaje karty. Niby taki milutki, przyjemniaczek, ale nawet kiedy masz problemy ze Sto lat to da Ci do zaśpiewania Ameno, solo na kilka głosów, oczywiście… Amerykańscy naukowcy stwierdzili w najnowszych badaniach, że tak naprawdę w większości odcinków Schubert był nieobecny w studiu, a jego miejsce zajmowała kukła, mówiąca na przemian „Pięknie”, „Sześć punktów”, „Pozdrawiam żonę” oraz opowiadająca dowcipy o Kaszubach.
  • Edyta Górniak – siewca prywat i zła wszelakiego. Ocenia wszystko oprócz śpiewu. Najostrzejsza dla osób umiejących śpiewać.
  • Ktokolwiek, jak mówi Polsat, z branży muzycznej. Taki Rubik, dla przykładu się na jeden odcinek załapał.

Prowadzący[edytuj • edytuj kod]

Zdolny Krzysztof Ibisz i piękna Katarzyna Cichopek – duet nie do powtórzenia. Z pewnością… Wzajemnie uzupełniają się. Krzychu ma najprawdopodobniej najcięższą robotę w programie, bo nie dość, że musi słuchać tego wszystkiego z bliska to jeszcze musi im kadzić. A jego kultowe powiedzonka rachunkowe przechodzą do historii. Co innego Kasia – ta przyjmuje wykonawców już po wszystkim w szczelnie akustycznym studio gdzie trwa wieczna libacja.

W piątej serii bezcenna Kasia odeszła z nieznanych powodów. Na jej miejsce przybyła Joanna Liszowska. No i wtedy program przestał wszystkich obchodzić.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]