Użytkownik:Absflg/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(2 orty.)
Linia 3: Linia 3:
{{cytat|Postępuj rozważnie i miej ruchy roztropne.|[[Kabaret Mumio]] o grze w '''„Kółko i Krzyżyk”'''}}
{{cytat|Postępuj rozważnie i miej ruchy roztropne.|[[Kabaret Mumio]] o grze w '''„Kółko i Krzyżyk”'''}}


'''„Kółko i Krzyżyk”''' - Popularny sport, uprawiany regularnie przez więkrzość ludzi na świecie<ref>Wedłóg raportu [[Ministerstwo Edukacji Narodowej|MENu]], [[KGB]], [[Bełkot|SDRWiAN]] oraz [[RPA]].</ref>. Polega on – jak powszechnie wiadomo – na pokonaniu przeciwnika.
'''„Kółko i Krzyżyk”''' - Popularny sport, uprawiany regularnie przez większość ludzi na świecie<ref>Według raportu [[Ministerstwo Edukacji Narodowej|MENu]], [[KGB]], [[Bełkot|SDRWiAN]] oraz [[RPA]].</ref>. Polega on – jak powszechnie wiadomo – na pokonaniu przeciwnika.


==Budowa==
==Budowa==

Wersja z 18:19, 14 sie 2009

Szablon:Żenujący

Plik:Tamburyn kol.jpg
Straszenie dzieci bazyliszkiem to przeżytek

Postępuj rozważnie i miej ruchy roztropne.

Kabaret Mumio o grze w „Kółko i Krzyżyk”

„Kółko i Krzyżyk” - Popularny sport, uprawiany regularnie przez większość ludzi na świecie[1]. Polega on – jak powszechnie wiadomo – na pokonaniu przeciwnika.

Budowa

Budowa tamburynu

Tamburyn składa się z obręczy (zwanej profesjonalnie tamburynem właściwym i blaszanych talerzyków (zwanych profesjonalnie tamburynem niewłaściwym). Jest wykonany najczęściej z cienkiego plastiku (tzw. "tamburyn szkolny"). Zabieg ten ma na celu zminiejszenie kosztów produkcji, dzięki czemu szkoły są w stanie zakupić jeden tamburyn z środków przyznanych przez MEN na unowocześnienie placówki. Oprócz tego tamburyn zawiera jeszcze pusty środek, ale nie ma w nim nic ciekawego...

Historia

Zanim zaczęto nim straszyć dzieci, tamburyn służył do gry (sic!). Znano go od niepamiętnych czasów. O jego wynalezienie podejrzewa się Archimedesa. Wedle podań, miał on po wynalezieniu tamburynu wyskoczyć nago z wanny i biegać po mieście jak go Pan Bóg stworzył, wrzeszcząc przy tym "Eureka!". Jednak naukowcy uwarzają, że wersja ta jest kłamstwem - wedle Niezależnego Istytutu Badawczego im. Koziołka Matołka, Archimedes wrzeszczał "Dajcie mi spodnie!".

Przypisy

  1. Według raportu MENu, KGB, SDRWiAN oraz RPA.