Władysławowo: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
 
(Nie pokazano 30 wersji utworzonych przez 20 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Władysławowo''' (po kaszubsku ''Wiolgo Wies'' co z wolnego tłumaczenia oznacza Wielka Wiocha). Wielka Wiocha jest znana w okolicy z tworzących się tam długich kolejek po wózek do supermarketu [[Biedronka]]. Niekiedy kolejki kończą się w [[Puck|Pucku]] tuż przy rywalizującym z [[Biedronka|Biedronką]] znanym z taniości [[Lidl|Lidlem]], wiele kolejkowiczów w ostatniej chwili decyduje się na sklep w [[Puck|Pucku]] który ma (podobno) większy asortyment i mniejszą ilość zgniłych jajek. Władysławowo słynie z unikatowego portu rybackiego, w którym zamiast ryb łowi się ludzi do pracy w obozach pracy w deszczowej [[Włochy|Italii]] i słonecznym [[Liechtenstein|Liechtensteinie]].
'''Władysławowo''' (po kaszubsku ''Wiolgo Wies'', co z wolnego tłumaczenia oznacza Wielka Wiocha) – miasto leżące '''prawie''' na samej północy Polski. Wielka Wiocha jest znana w okolicy z tworzących się tam długich kolejek po wózek do supermarketu [[Biedronka]]. Niekiedy kolejki kończą się w [[Puck]]u, tuż przy rywalizującym z [[Biedronka|Biedronką]] znanym z taniości [[Lidl]]em, wiele kolejkowiczów w ostatniej chwili decyduje się na sklep w [[Puck]]u, który ma (podobno) większy asortyment i mniejszą ilość zgniłych jajek. Władysławowo słynie z unikatowego portu rybackiego, w którym zamiast ryb łowi się ludzi do pracy w obozach pracy w deszczowej [[Włochy|Italii]] i słonecznym [[Liechtenstein]]ie.


== Rondo ==
== Rondo ==
Główną arterią Władysławowa jest słynne [[rondo]] położone w centralnej części miasta, nieopodal wspomnianej już Biedronki. Przejeżdżają przez nie wszyscy, którzy udają się na wczasy, libacje czy wyjazdy służbowe (albo wszystko jednocześnie) na tą część wybrzeża. Tworzą się tam astronomicznie długie [[korki]] sięgające czasami do Jastarni, Karwi i Pucka (raz nawet do Gdańska). Niektórzy chcąc ominąć to miejsce próbują przejechać samochodem przez Zatokę Pucką, zazwyczaj z marnym skutkiem.
Główną arterią Władysławowa jest słynne [[rondo]] położone w centralnej części miasta, nieopodal wspomnianej już Biedronki. Przejeżdżają przez nie wszyscy, którzy udają się na wczasy, libacje czy wyjazdy służbowe (albo wszystko jednocześnie) na tą część wybrzeża. Tworzą się tam astronomicznie długie [[korki]] sięgające czasami do Jastarni, Karwi i Pucka (raz nawet do Gdańska). Niektórzy chcąc ominąć to miejsce próbują przejechać samochodem przez Zatokę Pucką, zazwyczaj z marnym skutkiem.
Istnieje wiele mitów związanych z Władysławowem. W Pucku mówi się że we Władku nie ma wody. To prawda. Jeśli odkręci się kurek z ciepłą wodą leci miód, a jeśli zimną zamiast wody leci mleko.


==Media we Władysławowie==
== Media we Władysławowie ==
'''Radio Kaszänä''' to lokalna rozgłośnia [[radio]]wa nadająca z opuszczonej wiaty przystankowej w okolicach Władysławowa przez system [[kołchoźnik]]ów zainstalowanych tak, aby uprzykrzać życie turystom oraz płoszyć [[zwierzę]]ta, [[roślina|rośliny]] i [[grzyb]]y w promieniu trzech kilometrów.


Najpopularniejszym programem Radia Kaszänä jest popołudniowe pasmo „Libacja pod [[Biedronka|Biedronką]], w trakcie którego prezentowana jest muzyka [[disco polo|disco-polo]], przyśpiewki miejscowych zbieraczy złomu, twórczość osławionej [[ciotka|cioci]] ze wsi [[Imieniny]] oraz utwory zaliczane przez znawców do elementów [[subkultura|subkultury]] [[dresiarz]]y.
'''Radio Kaszänä''' - to lokalna rozgłośnia [[radio]]wa nadająca z opuszczonej wiaty przystankowej w okolicach Władysławowa przez system [[kołchoźnik]]ów zainstalowanych tak, aby uprzykrzać życie turystom oraz płoszyć [[zwierzęta]], [[rośliny]] i [[grzyby]] w promieniu trzech kilometrów.


Co godzinę radio nadaje serwis informacyjny „Klaka”, tworzony we współpracy z lokalnymi stacjami [[telewizja|TV]], [[gazeta]]mi oraz [[portal internetowy|portalami internetowymi]] (co ważne, w większości owej współpracy nieświadomymi). Jak sama nazwa wskazuje, program jest rzetelnym i obiektywnym źródłem informacji o poczynaniach możnych miejscowej [[polityka|polityki]].
Najpopularniejszym programem Radia Kaszänä jest popołudniowe pasmo "Libacja pod [[Biedronka|Biedronką]]", w trakcie którego prezentowana jest muzyka [[disco-polo]], przyśpiewki miejscowych zbieraczy złomu, twórczość osławionej [[ciocia|cioci]] ze wsi [[Imieniny]] oraz utwory zaliczane przez znawców do elementów [[subkultura|subkultury]] [[dresiarz]]y.


Niewątpliwie wielkim osiągnięciem stacji jest fakt posiadania własnego jingla w ilości sztuk jeden, nagranego w czynie społecznym przez wychowanków [[przedszkole|przedszkola]] samorządowego w [[Puck]]u. Jingiel zaczyna się od wyśpiewania kilkucyfrowego numeru. Dyletanci twierdzą, że to częstotliwości stacji, chociaż zgodnie przyznają, iż nigdy nie udało im się jeszcze nic na tych falach odebrać. W rzeczywistości jak ustalili pracownicy telekomunikacji owe cyfry to po prostu numer [[telefon]]u zaprzyjaźnionej z radiem [[Niemcy|niemieckiej]] [[seks]]linii.
Co godzinę radio nadaje serwis informacyjny "Klaka", tworzony we współpracy z lokalnymi stacjami [[telewizja|TV]], [[gazeta]]mi oraz [[portal]]ami [[internet]]owymi (co ważne, w większości owej współpracy nieświadomymi). Jak sama nazwa wskazuje, program jest rzetelnym i obiektywnym źródłem informacji o poczynaniach możnych miejscowej [[polityka|polityki]].


== Zobacz też ==
Niewątpliwie wielkim osiągnięciem stacji jest fakt posiadania własnego jingla w ilości sztuk jeden, nagranego w czynie społecznym przez wychowanków [[przedszkole|przedszkola]] samorządowego w [[Puck]]u. Jingiel zaczyna się od wyśpiewania kilkucyfrowego numeru. Dyletanci twierdzą, że to częstotliwości stacji, chociaż zgodnie przyznają, iż nigdy nie udało im się jeszcze nic na tych falach odebrać. W rzeczywistości - jak ustalili pracownicy telekomunikacji - owe cyfry to po prostu numer [[telefon]]u zaprzyjaźnionej z radiem [[Niemcy|niemieckiej]] [[seks]]linii.
* [[Gdynia]]
* [[Mierzeja Helska]]
* [[Puck]]
* [[Rumia]]
* [[Wejherowo]]


{{Trójmiasto}}
{{Miasta województwa pomorskiego}}


{{stopka|lokalizacja=54.8338888, 18.3155555|simc=0935015|terc=2211044|wikidata=Q836965}}
[[Kategoria: Województwo pomorskie]]
[[Kategoria:Powiat pucki]]
[[Kategoria:Miasta w województwie pomorskim]]

Aktualna wersja na dzień 15:02, 10 lut 2022

Władysławowo (po kaszubsku Wiolgo Wies, co z wolnego tłumaczenia oznacza Wielka Wiocha) – miasto leżące prawie na samej północy Polski. Wielka Wiocha jest znana w okolicy z tworzących się tam długich kolejek po wózek do supermarketu Biedronka. Niekiedy kolejki kończą się w Pucku, tuż przy rywalizującym z Biedronką znanym z taniości Lidlem, wiele kolejkowiczów w ostatniej chwili decyduje się na sklep w Pucku, który ma (podobno) większy asortyment i mniejszą ilość zgniłych jajek. Władysławowo słynie z unikatowego portu rybackiego, w którym zamiast ryb łowi się ludzi do pracy w obozach pracy w deszczowej Italii i słonecznym Liechtensteinie.

Rondo[edytuj • edytuj kod]

Główną arterią Władysławowa jest słynne rondo położone w centralnej części miasta, nieopodal wspomnianej już Biedronki. Przejeżdżają przez nie wszyscy, którzy udają się na wczasy, libacje czy wyjazdy służbowe (albo wszystko jednocześnie) na tą część wybrzeża. Tworzą się tam astronomicznie długie korki sięgające czasami do Jastarni, Karwi i Pucka (raz nawet do Gdańska). Niektórzy chcąc ominąć to miejsce próbują przejechać samochodem przez Zatokę Pucką, zazwyczaj z marnym skutkiem.

Media we Władysławowie[edytuj • edytuj kod]

Radio Kaszänä – to lokalna rozgłośnia radiowa nadająca z opuszczonej wiaty przystankowej w okolicach Władysławowa przez system kołchoźników zainstalowanych tak, aby uprzykrzać życie turystom oraz płoszyć zwierzęta, rośliny i grzyby w promieniu trzech kilometrów.

Najpopularniejszym programem Radia Kaszänä jest popołudniowe pasmo „Libacja pod Biedronką”, w trakcie którego prezentowana jest muzyka disco-polo, przyśpiewki miejscowych zbieraczy złomu, twórczość osławionej cioci ze wsi Imieniny oraz utwory zaliczane przez znawców do elementów subkultury dresiarzy.

Co godzinę radio nadaje serwis informacyjny „Klaka”, tworzony we współpracy z lokalnymi stacjami TV, gazetami oraz portalami internetowymi (co ważne, w większości owej współpracy nieświadomymi). Jak sama nazwa wskazuje, program jest rzetelnym i obiektywnym źródłem informacji o poczynaniach możnych miejscowej polityki.

Niewątpliwie wielkim osiągnięciem stacji jest fakt posiadania własnego jingla w ilości sztuk jeden, nagranego w czynie społecznym przez wychowanków przedszkola samorządowego w Pucku. Jingiel zaczyna się od wyśpiewania kilkucyfrowego numeru. Dyletanci twierdzą, że to częstotliwości stacji, chociaż zgodnie przyznają, iż nigdy nie udało im się jeszcze nic na tych falach odebrać. W rzeczywistości – jak ustalili pracownicy telekomunikacji – owe cyfry to po prostu numer telefonu zaprzyjaźnionej z radiem niemieckiej sekslinii.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]