Mamut
Mamut – prehistoryczny prototyp słonia. Włochaty i małomówny. Uznany za wymarłego, ale ostatnio znów widziany w kinach w towarzystwie leniwca, tygrysa, oposa mamucicy, wiewiórki i innych mutantów… MAMUTY JEDNAK WCALE NIE WYGINĘŁY! Widzicie grubą i włochatą kobietę? To właśnie potomek prehistorycznych mamutów. Jest ich coraz więcej.
Ciekawostki
- Niektórzy uważają, że mamuty wyginęły za sprawą jaskiniowców, inni, że za sprawą klimatu. Współcześni przedstawiciele się nie wypowiedzieli, bo byli zbyt zajęci liczeniem forsy po kolejnych filmach.
- Mamuty były (są) włochate i grube w każdym elemencie swojego ciała. Były (są) grube i włochate na mózgu, w płucach, a nawet w jelitach.
- Nikt za to nie wie, czym – oprócz owłosienia i uszu – tak naprawdę różni się mamut od słonia.
- Mamut przeczytany od tyłu daje tumam, czyli część zdania: „Tu mam ciastka” lub „Tu mam jakiś duży szkielet”.
- Mamut to również nazwa pewnej piekarni. Co ma pieczywo do mamuta? Odpowiedź prosta: Pożywienie.
Historia
Mamuty opychały się ziółkami już w Epoce Lodowcowej. Wtedy chłodziły swe stópki na miękkim białym puchu. Uganiały się za ziołem i urządzały wyścigi z kociakami. Gdyby nie one, rzut oszczepem nie rozwinąłby się nawet do poziomu rzucania drewnem w skałę. Udziały w ludzkich Igrzyskach kosztowały miliony mamutów życie. Ludzie niestety polubili ten sport. Mamuty zostały brutalnie oderwane od ziółek i wykorzystane w Igrzyskach. Ich populacja zmalała. W końcu wymarły. To dlatego dziś rzut oszczepem to rzut w ziemię z cyferkami. Zanim wyginęły, wydały na świat grube, włochate solary (Helgi) z Niemiec.
Zobacz też
To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.