Kociołek Panoramixa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(„Kociołek Panoramixa” przeniesiono do „Kociołek Panoramiksa”: gramatycznie)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Kociołek Panoramixa''' – mistyczny napój o magicznych właściwościach opracowany przez galijskich druidów. Domniemanie służył jako wsparcie dla galijskich plemion odpierających ataki wojsk [[Cesarstwo Rzymskie|imperialistycznego Rzymu]].
#PATRZ [[Kociołek Panoramiksa]]

== Historia ==
Receptura napoju była ściśle strzeżona i tylko kilka osób potrafiło go przyrządzić. Zapewnia on spożywającemu nadludzką krzepę, a także wprowadza w trans nazywany w dzisiejszych czasach [[Upojenie alkoholowe|upojeniem alkoholowym]]. Po ostatecznym podbiciu Galów w drugiej połowie I wieku n.e. przepis zaginął na niemal dwa tysiące lat. Kilka lat temu profesorom Wyższej Szkoły Melanżu w [[Sosnowiec|Sosnowcu]] udało się odtworzyć starożytną recepturę z wykorzystaniem ogólnodostępnych składników.

== Działania niepożądane ==
Z racji, że ów wywar powoduje wiele działań niepożądanych, jak np. [[Kac|Zespół Dnia Następnego]], zwiększona wrażliwość na zjawisko grawitacji i marskość wątroby, był on używany jedynie w ostateczności. Udokumentowany jest też jeden przypadek przedawkowania, gdzie pewien Gal wpadł w dzieciństwie do kociołka z gotowym dekoktem. Wystąpiły u niego wzrost apetytu i przyrost tkanki mięśniowej i tłuszczowej. Odradzamy jednak spożywania większej ilości, gdyż może się to skończyć [[Zgon alkoholowy|tragicznie]].

{{Napoje}}

[[:Kategoria:Alkohole]]

Wersja z 18:30, 25 lis 2017

Kociołek Panoramixa – mistyczny napój o magicznych właściwościach opracowany przez galijskich druidów. Domniemanie służył jako wsparcie dla galijskich plemion odpierających ataki wojsk imperialistycznego Rzymu.

Historia

Receptura napoju była ściśle strzeżona i tylko kilka osób potrafiło go przyrządzić. Zapewnia on spożywającemu nadludzką krzepę, a także wprowadza w trans nazywany w dzisiejszych czasach upojeniem alkoholowym. Po ostatecznym podbiciu Galów w drugiej połowie I wieku n.e. przepis zaginął na niemal dwa tysiące lat. Kilka lat temu profesorom Wyższej Szkoły Melanżu w Sosnowcu udało się odtworzyć starożytną recepturę z wykorzystaniem ogólnodostępnych składników.

Działania niepożądane

Z racji, że ów wywar powoduje wiele działań niepożądanych, jak np. Zespół Dnia Następnego, zwiększona wrażliwość na zjawisko grawitacji i marskość wątroby, był on używany jedynie w ostateczności. Udokumentowany jest też jeden przypadek przedawkowania, gdzie pewien Gal wpadł w dzieciństwie do kociołka z gotowym dekoktem. Wystąpiły u niego wzrost apetytu i przyrost tkanki mięśniowej i tłuszczowej. Odradzamy jednak spożywania większej ilości, gdyż może się to skończyć tragicznie.

Kategoria:Alkohole