Wilk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wilk cieszy się na Twój widok
Wilk akrobata

Powiem ci w słowach kilku,
Co myślę o tym wilku,
Gdyby nie był na obrazku,
Zaraz by cię wpierCenzura2.svg zjadł głuptasku.

Wierszyk o wilku

Swój chłopak Wilku, ze mną ludzi kilku

Wilk sam o sobie

Nie siedź na tym betonie, kurCenzura2.svga, bo wilka dostaniesz

Twoja stara o wilku

Wilk – leśne zwierzę, stereotypowo znane z zagryzania owiec, kopania wilczych dołów, sadzenia wilczych jagód oraz napastowania babć i Czerwonych kapturków. Niemal zawsze są mylone z wilkołakami, które są dokładnym przeciwieństwem wilków. Bardzo inteligentne i miłe stworzenia, w przeciwieństwie do ludzi.

W Polsce wilki gęsto okupują lasy, co nie podoba się rysiom, żbikom, tygrysom oraz lwom. Dlatego dawno temu Dzikie Koty zawiązały konspirację, która ma na celu wywołanie pogardy dla wilków w oczach ludzi. I tak zaczęły zagryzać owce, dachowce, świnie, kury, małe dzieci i babcie oraz niepokoić Czerwone Kapturki, zrzucając winę na bezbronne i Bogu ducha winne wilki.

Zwierzę jest bardzo sympatyczne i towarzyskie. Uwielbia zdjęcia, głaskanie i ganianie za patykiem (zwłaszcza, gdy patyk jest z mięsa). Poza tym prowadzi bardzo imprezowe życie, czego dowodem jest zbudowanie przez wilki wielkiego zamku – dyskoteki, zwanego Castle Wolfenstein.

Powszechnie panuje przekonanie że wilki wyją do księżyca – nie jest to prawdą, ponieważ wyją tylko wilkołaki i karetki pogotowia.

Spotkanie z wilkiem uznawane jest za niebezpieczne, co jest całkowitą nieprawdą. Pogryzienie lub nawet zabicie przez wilka jest wymysłem Czerwonego Kapturka, który przyszedł jednej nocy i wypalił pół hektara pola opium jednego z wilków. Oczywiście właścicielowi to się nie spodobało i pogonił naćpanego złodzieja, który biegnąc wpadł w dzikie róże i pokrzywy. Po odzyskaniu świadomości Czerwony Kapturek oskarżył wilka o napastowanie.

Istnieje również pewien rodzaj bardzo specyficznych Wilków. Mianowicie Wilki ubóstwiające Dodę, wkurzające ludzi oraz ludzie podający się za wilki by poprawić sobie samoocenę, mimo że są co najwyżej szczeniakami.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]