The Pirate Bay

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „01:16, 21 gru 2021” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

The Pirate Bay (ang. Zatoka Piratów) – najuczciwszy portal internetowy rozprowadzający informujący, gdzie można znaleźć w pełnej zgodzie z prawem autorskim wszelkiego rodzaju muzykę, gry, filmy i wiele innych treści chronionych tym prawem.

Uczciwość serwisu[edytuj • edytuj kod]

Jak na uczciwych dostawców oprogramowania przystało mimo, iż serwis ma swoją siedzibę w ojczyźnie piractwa komputerowego, to sam jest czysty jak łza. Niektóre złe organizacje próbowały zarzucić portalowi piractwo, jednak plan się nie powiódł, ponieważ Pirate Bay jest zbyt dobrze ustawiony w pełni uczciwy i nigdy nie uprawiał piractwa. Planuje się przyznać administratorom nagrodę za propagowanie uczciwego pobierania oprogramowania z Internetu.

Działalność[edytuj • edytuj kod]

Jako, że Zatoka Piratów jest jedynym w stu procentach uczciwym portalem, często zarzuca jej się (zapewne niesłusznie) nadużywanie zaufania i lobbowanie za legalizacją złagodzeniem przepisów antypirackich. Pomaga jej w tym konsekwentnie Partia Piratów, która jest najbardziej lubianą i szanowaną szwedzką partią polityczną. W obronie dobrego imienia portalu Partia Piratów organizuje wiece i manifestacje mające na celu przekonać opinię publiczną, że nawet ona uznaje legalne możliwości ściągania z Internetu.

Kosmopolityzm[edytuj • edytuj kod]

Chociaż Zatoka jest portalem szwedzkim, to serwery jej znajdują się na całym świecie, zapewne w celu lepszego ukrycia spiraconych plików lepszej kontroli legalności plików (renoma zobowiązuje). Dzięki temu portal może się też szybko reaktywować po antypirackich nalotach atakach hackerów, którzy ponad wszystko pragnęli umieścić na nim pirackie pliki i programy.

Śmierć[edytuj • edytuj kod]

W grudniu 2014 szwedzka policja zajęła serwery TPB pod pretekstem tego, że piractwo w Szwecji jest nielegalne. Zgodnie z powiedzeniem „Utnij hydrze łeb, a wyrosną jej dwa nowe” zapowiadany jest powrót na serwerach w Bhutanie i Gujanie Francuskiej.

Zmartwychwstanie[edytuj • edytuj kod]

31 stycznia 2015 The Pirate Bay śladami takiego jednego gościa zmartwychwstała i jest już dostępna dla piratów wolontariuszy testujących gry z własnej, nieprzymuszonej woli.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]