NonNews:Czechy vs. Ghana (Mundial 2006)

Wersja z dnia 21:05, 17 cze 2006 autorstwa D@mi (dyskusja • edycje) (- aktualne i stub)

Nasi czescy koledzy spuszczą... tym z Ghany... niezły łomot. Dlaczego? Mój stylista powiedział mi, żebym unikał rasiako... tfu, rasistowskich odzywek.

Paweł Janas na konferencji prasowej

Mecz Czechy vs. Ghana (Mundial 2006) rozpoczął się 17 czerwca o godzinie 1800. Obie drużyny już na murawie stadionu w Kolonii. Ghana w jednolitych białych strojach, Czesi w czerwonych koszulkach i niebieskich spodenkach. Hymny zostały już odegrane. Grygera i Appiah już wymienili się proporczykami. Za chwilę pierwszy gwizdek argentyńskiego arbitra, Horacio Elizondo. rozpoczynają Czesi. Ghańczycy szybko przystąpili do ataku, odebrali Czechom piłkę i... gol dla Ghany!!! Gyan z 15 metrów pokonał strzałem tuż obok słupka Cecha! Wcześniej błąd popełnił Ujfalusi, któy nie przeciął podania od Appiaha!!! Bramka w 68. sekundzie!!! Najszybsza na tym mundialu! Czechy - Ghana 0:1!!! Po tej akcji działo się dużo, parę razy piłka lądowała w jednym polu karnym, a parę razy w drugim, były to bardzo groźne akcje, jednak nic z tego nich wynikło... Świetny mecz w Kolonii; szybko zdobyta przez ghańczyków bramka spowodowała, że Czesi muszą zaatakować, a to woda na młyn dla ekipy z Afryki.

Koniec pierwszej połowy! Połowy świetnej, rozgrywanej w szybkim tempie!!! Czesi przegrywają z Ghaną 0:1

Drugą połowę rozpoczynają piłkarze Ghany... Czesi jednak szybko odebrali im piłkę. Piłka w siatce!!!! Nedved strzałem głową pokonał Kingston, ale był na spalonym; słuszna decyzja arbitra. 64 minuta i... karny dla Ghany!!! Amoah padł w polu karnym podcinany od tyłu przez Ujfalusiego. Czerwona kartka właśnie dla niego. Gyan ukarany żółtą kartkę za zbyt wczesne oddaniu strzału z rzutu karnego. Nie ma gola!!! Gyan trafił w słupek. Po tej akcji Czesi próbowali rozpaczliwie konstruować akcję, jednak nic z tego... W 79 minucie powtórka z rozrywki!!!! Gyan w polu karnym sam na sam z Cechem! Znów fantastycznie obronił czeski bramkarz. Cech jest niewątpliwie najlepszym Czechem w czeskiej drużynie. I tak minęły kolejne 3 minuty po których upływie pada drugi gol dla Ghany 2:0 dla Ghany!!!!!!!!! Wreszcie wykorzystana sytuacja sam na sam z Cechem!!! ileż oni dziś ich zmarnowali... Po podaniu Gyana pod poprzeczką bramki Cecha piłkę umieścił Muntari!!! Ghana 2, Czechy 0!!! Ta bramka należała się ekipie z Ghany!!!... W 85 minucie z boiska szedł Gyan, a wszdł Pimpong. Po minucie był już na spalonym, po 3 minutach był tam już drugi raz, a po jeszcze jednej był tam już po raz trzeci. Opis ostatniej sytuacji dla Ghany: Pimpong w natarciu!!!!! Minął trzech zawodników i w sytuacji sam na sam podawał do Muntariego, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego; Pimpong powinien strzelać, byłoby 3:0. Świetny mecz, chyba najlepszy na tym turnieju!!!. Sędzia dolicza 3 minuty. Czesi pogodzeni z losem; jeszcze strzelał Rosicky, ale zatrzymany. Żółta kartka dla Mohammeda. Koniec meczu...

Koniec! Ghana pokonuje Czechy 2:0!!! To było fantastyczne widowisko!!!!