Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

NonNews:Paragwaj vs. Trynidad i Tobago (Mundial 2006)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czarnuchy z czarnuchami? Dajcie mi wazelinę!

Paweł Janas do swojej rodziny przed włączeniem telewizora

Mecz Paragwaj vs. Trynidad i Tobago (Mundial 2006) rozpocznie się 20 czerwca o godzinie 2100. Obie drużyny są już na murawie stadionu w Kaiserslautern. Hymn Paragwaju, który dziś gra o honor, już rozbrzmiał. Piłkarze Trynidadu i Tobago odśpiewali hymn swego kraju w skupieniu. Oni grają dziś o awans do 1/8 finału. Niewielu przed MŚ spodziewało się, że ta ekipa do ostatniego grupowego spotkania zachowała szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie. Kapitanowie obu drużyn, Gamarra i Yorke już wyminęli się proporczykami. Za chwilę początek meczu! Piłkarska tradycja. Rozpoczynają piłkarze Trynidadu i Tobago, którzy zagrają w jednolitych białych strojach... Paragwajczycy na niebiesko. Debiutujący na MŚ Jack wyszedł poza swoje pole karne i spokojnie skleił piłkę na klatce piersiowej. W 5 minucie mogło być 0:1! Po centrze z rzutu wolnego głową strzelał A. John, lecz wyśmienitą robinsonadą popisał się Bobadilla. Caceres odniósł kontuzję w 10 i 14 minucie, jednak nadal się trzyma. Tridadczycy mają raczej lekką przewagę. Yorke jest wszędobylski! Jedni tworzą akcje, drudzy tworzą akcje... fajny meczyk:D Z jednej takiej akcji w 24 minucie padł nawet gol dla Paragwaju. 36 minuta - Piłka w siatce!!! Caniza wpisał się na listę strzelców! Ale nie... Sędzia uznał, że Paragwajczyk był na spalonym, Caniza mógł przejść do historii - gdyby teraz strzelił gola, byłaby to dwutysięczna bramka w historii finałów piłkarskich mistrzostw świata. Ha! 39 minuta - Glen Glen leży na murawie, napastnik Trynidadu i Tobago ucierpiał w starciu z Gamarrą i chyba nie będzie mógł kontynuować gry. Został zniesiony na noszach. Za niego wchodzi Wise. Oby ją też znieśli dla Polski. Sędzia dolicza 3 minuty!

Koniec pierwszej połowy! Paragwaj prowadzi z Trynidadem i Tobago 1:0, a taki wynik oznacza, że obie drużyny żegnają się z mundialem.

Drugą połowę zaczynają Paragwajczycy. Trynidad i Tobago próbuje atakować, piłkarze z tego małego, zaledwie 1,2-milionowego kraju, walczą, ale na pewno znają wynik z meczu Anglia - Szwecja, remis w konfrontacji Europejczyków eliminuje Trynidad i Tobago. Nic, nic i nic! no może prócz zmian! Liczyłem na bramki! Wreszcie! 86 minuta - ładna, szybka akcja Paragwajczyków!!! Santa Cruz w dwójkowej akcji z Cuevasem, ten drugi wyszedł sam na sam z Jackiem i bez trudu umieścił piłkę w siatce! Paragwaj 2, Trynidad i Tobago 0!. Trynidad żegna się z mundialem! Sędzia doliczył 2 minuty, a po nich skończył mecz.

Koniec meczu, w którym Paragwaj pokonał Trynidad i Tobago 2:0; obie drużyny odpadły z turnieju.