Trudne sprawy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Dariusz, jeden z bohaterów serialu biorący kąpiel u swojej niespełnionej miłości

Z tego nic nie będzie, choć powstanie.

Lech Roch Pawlak o historii powstania programu

Maksymilian, lat 16 - dostał 4+ z matematyki.

Jeden z bohaterów serialu

Nie już, tylko już!

Typowa wypowiedź

Truudne Spraaawyyyy.

Trudne Sprawy same o sobie

Kto normalny chodzi do muzeum?!

Sebastian z Trudnych Spraw

A tu 4+, no jak tak można?! O czym ty myślisz, o niebieskich migdałach?!

Ilona Wilczyńska o ocenie syna.

Szablon:Tserial dokumentalno-komediowy emitowany w telewizji komercyjnej, co mówi o nim wystarczająco wiele. Reżyserem jest osoba mająca doświadczenie w tego typu programach – Okił Khamidov. Co ciekawe, wg szatańskiej Wikipedii powstał na licencji RFN-owskiej.

Tematyka odcinków

Zazwyczaj odcinki aż kipią od wspaniałych zwrotów akcji, świetnych aktorów i boskich tekstów. A wszystko dzięki niesamowitemu scenariuszowi! Najczęściej chodzi o to jak jakaś matka znajdzie papierosy u swojego dorastającego synka, albo dowie się, że dostał słabą ocenę z testu, albo się onanizuje. Często są też historie o niespełnionej miłości (Patrz Dariusz i Karolina). W każdym odcinku, niezależnie od bohatera jest ten sam dzwonek telefonu, a mieszkanie musi mieć zielone ściany. Program jest też ostatecznym dowodem na istnienie fabryk klonów na Kamino, gdyż postaci występujące w poszczególnych odcinkach są do siebie łudząco podobne.

Zazwyczaj zaczyna się od wspaniale brzmiącego wstępu i wyjaśnienia sprawy. Następnie zaczynają się zabawne stresujące i niemiłe wydarzenia, które próbują jeszcze bardziej zniszczyć życie bohaterowi. Kamerzyści cały czas nagrywają smutne perypetie bohaterów. Jeżeli myślisz, że masz totalnie przeCenzura2.svgane życie, to obejrzyj ten serial, a zmienisz zdanie.

Przykładowi bohaterowie

Fan Trudnych Spraw

Jest sześć rodzajów fanów tego serialu. Oto ich lista:

Niesprawiedliwa krytyka serialu

Niektórzy zarzucają serialowi, że niczym się nie różni od innej polsatowskiej produkcji Dlaczego ja?. Łatwo jednak wykazać, że ta krytyka jest nieuzasadniona. Oba seriale różnią się wieloma elementami, jak np. tytułem i godzinami emisji. Jedną z różnic jest także fakt, że „Trudne Sprawy” kończą się rozprawą sądową, a „Dlaczego ja?” – nie.

Podnoszą się również tu i ówdzie głosy, że bardziej dennej produkcji nie emitowano nigdy. Jest to zarzut fałszywy, niedawno można było się przekonać, że może być dużo gorzej.