Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może redagować.

Przejdź do swojej strony użytkownika
Polish Embassy

Nonsa-BigIcon.png
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Ta mapa może być obiektem zainteresowania Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii

Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, w skrócie KSNGpGRPGUGiKurząd, zajmujący się[potrzebne źródło] ustalaniem nazw wsi, krzaków, ścieżek, latarni ulicznych, obiektów handlowo-przemysłowych, akwenów wodnych i czego tylko na OpenStreetMap nie znajdziesz w Algerii, U. S. i A., Peru, Bhutanie, Czechach, na Haiti i Kiribati, oraz wszędzie indziej, gdzie nie sięga władza naszego Rządu.

Główne zajęcia Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii

Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii zajmuje się ustaleniem, czy aby na pewno obecna nazwa dowolnego obiektu geograficznego znajdującego się na Ziemi, zarówno spośród naturalnych, jak i stworzonych przez człowieka jest rzeczywiście aktualna, bądź też przypadkiem nie potrzebuje natychmiastowej zmiany na inną. Poza tym, rozpatruje, czy przypadkiem jednak poprzednia nazwa nie była bardziej adekwatna. I tak, na przykład:


Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz…
Crystal Clear app kedit.svg
Najnowsze artykuły
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-grafika.png
Grafika na medal
Kawa to moje paliwo.jpg
Kawa – paliwo do ekologicznych silników biochemicznych
III miejsce w konkursie FotoŁowca 2019
Accessories-dictionary.svg
Mądrość ze Słownika
Łom – broń wykorzystywana przez ułomów w celu podpierania się jak laską, a bynajmniej nie w celu wyciągania gwoździ.

Icon-promowane.png
Polecane nonźródła i poradniki
Nonźródła: Tabaluga: Zaliczenie z rysunku technicznegoTeologiczna interpretacja sieciowego rozkładu jazdy pociągówLekarz ścisłowiec

Poradniki: Jak zaaplikować kotu tabletkęJak wystartować w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”Jak korzystać z toalety w pociągu

Icon-promowane.png
Promowane
Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

10 października

24 września

20 września

17 września

8 września

4 wrześniaZ archiwum NonNews:

27 sierpnia 2006

14 sierpnia 2010

Icon-rocznica.png
Święto na dziś

Dzień Kolejarza

Europejski Dzień Przeciw Karze Śmierci, Światowy Dzień Drzewa, Dzień Zdrowia Psychicznego

Z okazji dzisiejszego święta taki oto obrazek
  • 1448 p.n.e. – pewien Asyryjczyk podczas nabijania jeńca wojennego na pal zaczął się zastanawiać czy robi dobrze, po czym wlał wrzący olej do gardła skazańca.
  • 1776 – wielki dzień polskiej dyplomacji, mianowicie Maurycy Beniowski został obwołany przez tubylców królem Madagaskaru. Król Julian ze złości kopnął swojego służącego w krocze.
  • 1794 – bitwa pod Maciejowicami, w roli dresów wystąpili Rosjanie, Kościuszko nominowany do Oscara w kategorii „Trafiony szablą w łeb”.
  • 1913 – otwarcie Kanału Panamskiego. Nikogo to nie obchodzi.
  • 1944funkcjonariusze MO i polscy cywile zamordowali 32 Ukraińców 32 Ukraińców zmarło na skutek nieszczęśliwego wypadku.
  • 1956 – rozpoczęto produkcję radzieckiego samochodu osobowego GAZ Wołga. Tysiące satanistów mogły rozpocząć łowy.
  • 2007 – zbuntowane betanki z Kazimierza Dolnego zostały eksmitowane z klasztoru. Siostry do końca myślały, że to co robił im ksiądz wieczorami było jednym z sakrametów.
  • 2008 – zmarł Simon Mol, wynalazca szczepionki na AIDS, niestety, nieskutecznej.

Icon-ankieta.png
Ankieta
Dowiadujesz się, że jesteś wrażliwy na Moc. Co robisz?
Zagłosuj poniżej.
32
42
161
37
51
33
43
15
31
59
Oddano już 504 głosy.
poll-id CD5B5FF69E724E696B65B743CEB5BCB2

Pojedynki artykułów na medal
Złóż hołd Naszej Ukochanej Fladze Państwowej, którą tak kochamy!

Mongolia, Święte Demokratyczno-Socjalistyczno-Ludowe Królewskie Zdobywcze Cesarstwo Wszechmongolii (Mon. Монгол улс,Monggol ulus.svg, Mongol, Mongol uls) – hipermocarstwo azjatyckie, aspirujące do roli międzygalaktycznego imperium. Obecnie jednak zajmuje jedynie 21 ajmaków.

Warunki naturalne

Około 99% Terytorium Naszej Ukochanej Mongolii zajmują stepy i pustynie. Rozległe połacie kamienistej ziemi są wprost idealne do wypasu jaków i wielbłądów oraz uprawy czegokolwiek, co można zjeść. Temperatura waha się od -30 °C do +30 °C, wskutek czego zimy i lata są łagodne, zaś warunki – wprost idealne do zamieszkania na dzikim stepie, gdzie najbliższa osada leży w odległości 250 km.

Czyngis-chan

Nasz Wielki, Nigdy Niepokonany Wódz Czyngis-chan w roku 1231, po zdobyciu znacznej części świata, ustanowił ustrój zwany Demokratyczno-Socjalistyczno-Ludowym Królewskim Zdobywczym Cesarstwem. Opiera się on na zależności między Jednoosobowym Wielkim Wodzem Autokratą, a podlegającymi Mu partiami politycznymi. Sprawia to, że nie ma możliwości konfliktu interesów Wodza i partii (na przykład nie będą kłócić się o krzesła jak wy, zacofani Europejczycy!).

Wielki Churał Państwowy

Wielki Churał Państwowy to 76-osobowy parlament podlegający Jednoosobowemu Wielkiemu Wodzowi Autokracie. Zasiadający w nim posłowie zwani są Mong-Churami. Obecnie działa w nim 6 partii politycznych…

Który artykuł wybierasz?
Zagłosuj poniżej.
147
445
Oddano już 592 głosy.
poll-id D4119FC8BD1A06F875BC419FB8214C6F

Flaga

Japonia (właśc. 日本国 lub Kraj Gnijącej Wiśni) – zbiór nasiąkniętych Pacyfikiem wysp słynących z boskiego wiatru i humanoidów. Leżą one w Azji bardzo wschodniej i mają niewyobrażalnie duży wkład kulturowy – jeśli nie wiesz, skąd jest komiks, który czytasz – jest z Japonii, jeśli oglądasz bajkę o dziwnych zmutowanych genetycznie potworach – też jest z Japonii.

W państwie urzędują cesarze, którzy są przykrywką. W końcu krajem rządzi i dzieli (a dzieli przeważnie ludzi na drobne kawałki) mafia Yakuza.

Geografia

Panuje krajobraz górzysto-górzysty, naszpikowany z wszystkich stron wulkanami. Niegdysiejsze piękne pejzaże prosto od Matki Natury zostały zniszczone przez Godzillę i tsunami lub skrzętnie ukryte pod fundamentami fabryk i laboratoriów. W ten sposób w niezmienionym stanie przetrwają dla przyszłych pokoleń. Każda z trzech tysięcy wysp tworzących kraj pokryta jest bujnymi lasami drzew bonsai, niestety niewidocznymi na pierwszy rzut oka.

Powyciągana i porozciągana Japonia leży w trzech strefach klimatycznych. Państwo na całej długości ma klimat morski, co znaczy tyle, że wybierając się na wybrzeże, nawet w czerwcu rzuca lodem po kostkach. Bardzo ciepło jest w miastach, gdzie powietrze nie zawiera azotu i tlenu, a ludzie oddychają smogiem. Na wschodzie jest znacznie chłodniej niż w innych obszarach Nipponu – od Morza Japońskiego ciągną prądy morskie, które dają przyjemne ciepełko pozwalające rolnikom hodować marchew nawet, gdy w kraju powiewa Syberią.


Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość