NonNews:Szwecja vs. Paragwaj (Mundial 2006): Różnice pomiędzy wersjami

:<code>[[Paweł Janas]] o ''meczu''</code>

<code>''Piłka w ostatniej chwili zaczęła spadać.''</code>
:<code>Komentator o strzale na bramkę</code>
Linia 7: Linia 10:
'''Mecz [[Szwecja]] vs. [[Paragwaj]] ([[mistrzostwa świata w piłce nożnej 2006|Mundial 2006]])''' rozpoczął się [[15 czerwca]] o godzinie 20<sup>55</sup>. Szwedzi po remisie z debiutantami mieli już na pieńku z kibicami. Mecz toczy się szybkim tempie. Piłkarze obydwu drużyn grają szybko i tworzą sytuacje podbramkowe, ale brakuje ''soli'' [[piłka nożna|futbolu]], czyli bramek. Szwedzi nie umieją celnie podać, a piłkarze Paragwaju marnują doskonałe sytuacje bramkowe (Szwedzi też)... i tak do końca pierwszej połowy spotkania. Mamy [[remis]]!

'''Do przerwy mamy remis - brakuje soli'''
'''Do przerwy mamy remis brakuje soli'''

Po przerwie praktycznie nic się nie działo, aż do zaskakującej 59 minuty, gdzie ''Allbaeck'' wyszedł sam na sam z ''Bobadillą''; przelobował bramkarza, ale piłkę sprzed linii bramkowej w ekilibrystyczny sposób wybił ''Caniza''; paragwajskiego obrońcę sfaulował jeszcze szarżujący ''Allbaeck'', za co ujrzał [[żółta kartka|żółtą kartkę]]... nagle, po 30 minutach bezczynności pada '''gol dla Szwecji!!!!!''' Po akcji ''Elamdera'' z ''Allbaeckiem'' strzałem głową ''Bobadillę'' z pięciu metrów pokonał '''Ljungberg!!!''' Jak to fajnie brzmi. Sędzia doliczył 3 minuty. Po bramce Szwedzi starali się utrzymywać na połowie przeciwnika przy piłce, a [[Henrick Larsson]] niczym ''Smolarek''... nie, nie [[Euzebiusz Smolarek|Ebi]], [[Włodzierz Smolarek|Włodek Smolarek]] starał się dodatkowo utrzymać przy niej w narożniku boiska, wprawiając w zakłopotanie rywali. Nie trwało to jednak długo, bo sędzia zdążył zakończyć już spotkanie.
Po przerwie praktycznie nic się nie działo, aż do zaskakującej 59 minuty, gdzie ''Allbaeck'' wyszedł sam na sam z ''Bobadillą''; przelobował bramkarza, ale piłkę sprzed linii bramkowej w ekilibrystyczny sposób wybił ''Caniza''; paragwajskiego obrońcę sfaulował jeszcze szarżujący ''Allbaeck'', za co ujrzał [[żółta kartka|żółtą kartkę]]... nagle, po 30 minutach bezczynności pada '''gol dla Szwecji!!!!!''' Po akcji ''Elamdera'' z ''Allbaeckiem'' strzałem głową ''Bobadillę'' z pięciu metrów pokonał '''Ljungberg!!!''' Jak to fajnie brzmi. Sędzia doliczył 3 minuty. Po bramce Szwedzi starali się utrzymywać na połowie przeciwnika przy piłce, a [[Henrick Larsson]] niczym ''Smolarek''... nie, nie [[Euzebiusz Smolarek|Ebi]], [[Włodzimierz Smolarek|Włodek Smolarek]] starał się dodatkowo utrzymać przy niej w narożniku boiska, wprawiając w zakłopotanie rywali. Nie trwało to jednak długo, bo sędzia zdążył zakończyć już spotkanie.

'''Mecz, mimo swojej dramaturgii musiał się kiedyś skończyć, wygrała Szwecja - 1:0.'''
'''Mecz, mimo swojej dramaturgii musiał się kiedyś skończyć, wygrała Szwecja 1:0.'''

Paweł Janas o meczu

Piłka w ostatniej chwili zaczęła spadać.

Komentator o strzale na bramkę

Flaki z olejem.

Robert Makłowicz o meczu

Mecz Szwecja vs. Paragwaj (Mundial 2006) rozpoczął się 15 czerwca o godzinie 2055. Szwedzi po remisie z debiutantami mieli już na pieńku z kibicami. Mecz toczy się szybkim tempie. Piłkarze obydwu drużyn grają szybko i tworzą sytuacje podbramkowe, ale brakuje soli futbolu, czyli bramek. Szwedzi nie umieją celnie podać, a piłkarze Paragwaju marnują doskonałe sytuacje bramkowe (Szwedzi też)... i tak do końca pierwszej połowy spotkania. Mamy remis!

Do przerwy mamy remis – brakuje soli

Po przerwie praktycznie nic się nie działo, aż do zaskakującej 59 minuty, gdzie Allbaeck wyszedł sam na sam z Bobadillą; przelobował bramkarza, ale piłkę sprzed linii bramkowej w ekilibrystyczny sposób wybił Caniza; paragwajskiego obrońcę sfaulował jeszcze szarżujący Allbaeck, za co ujrzał żółtą kartkę... nagle, po 30 minutach bezczynności pada gol dla Szwecji!!!!! Po akcji Elamdera z Allbaeckiem strzałem głową Bobadillę z pięciu metrów pokonał Ljungberg!!! Jak to fajnie brzmi. Sędzia doliczył 3 minuty. Po bramce Szwedzi starali się utrzymywać na połowie przeciwnika przy piłce, a Henrick Larsson niczym Smolarek... nie, nie Ebi, Włodek Smolarek starał się dodatkowo utrzymać przy niej w narożniku boiska, wprawiając w zakłopotanie rywali. Nie trwało to jednak długo, bo sędzia zdążył zakończyć już spotkanie.

Mecz, mimo swojej dramaturgii musiał się kiedyś skończyć, wygrała Szwecja – 1:0.