Franek Kimono: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
M (drobnostki)
 
(Nie pokazano 47 wersji utworzonych przez 37 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Franek_Kimono.jpg|thumb|250px|Franek Kimono podczas pokazu tanecznego]]
{{sur|'''karate mistrza'''|[[Franek Kimono (album)|Franek Kimono]] – album muzyczny}}
{{cytat|Do Warszawy, na spotkanie z '''Frankiem Kimono''', przyjechał [[Bruce Lee]]. Spotkanie było krótkie i gdy po uderzeniu Franek padł, Bruce powiedział:<br />– Jutro Franek się obudzi i gdy się zapyta co się stało powiedzcie mu, że zadałem cios wibrującej pięści.<br />Franek jednak nie dał za wygraną i pojechał z rewanżem na Daleki Wschód. Odbyło się podobne spotkanie, tym razem jednak Bruce Lee przebywał w szpitalu, a dopiero po 2 miesiącach był w stanie porozumiewać się. Gdy jego kompani zobaczyli mistrza reagującego na otoczenie pospieszyli mu z wyjaśnieniem:<br />– '''Franek Kimono''' kazał przekazać jak dojdziesz do siebie, że zadał ci cios wibrującej korby od Stara.|Anegdota z życia '''Franka Kimono'''}}
[[Grafika:Franek_Kimono.jpg|thumb|right|200px|Franek Kimono podczas pokazu tanecznego]]
{{Cytat|Podły wieczór draństwu.|'''Franka''' powitanie z widzami}}
{{cytat|Do Warszawy, na spotkanie z Frankiem Kimono, przyjechał [[Bruce Lee]]. Spotkanie było krótkie i gdy po uderzeniu Franek padł, Bruce powiedział:<br>– Jutro Franek się obudzi i gdy się zapyta co się stało powiedzcie mu, że zadałem cios wibrującej ręki.<br>Franek jednak nie dał za wygraną i pojechał z rewanżem na daleki wschód. Odbyło się podobne spotkanie, tym razem jednak Bruce Lee przebywał w szpitalu, a dopiero po 2 miesiącach był w stanie porozumiewać się. Gdy jego kompani zobaczyli mistrza reagującego na otoczenie pospieszyli mu z wyjaśnieniem:<br>– Franek Kimono kazał przekazać jak dojdziesz do siebie, że zadał ci cios wibrującej korby od Stara.|Anegdota z życia '''Franka Kimono'''}}


'''Franek Kimono''' ('''King Bruce Lee Karate Mistrz''') – karateka, konferansjer, menago, [[DJ|dysk dżokej]], [[barman]], ojciec polskiego [[hip-hop|hip-hopu]], działacz niepodległościowy. Po dobrej wódzie lepszy jest w [[judo|dżudzie]]. Posiadacz złotej karty stałego klienta sieci sklepów [[Baltona]].
'''Franek Kimono''', zwany też jako '''Pan Kimono''', '''King Bruce Lee Karate Mistrz''' lub '''Piotr Fronczewski''' – karateka, konferansjer, menago, [[DJ|dysk dżokej]], [[barman]], ojciec polskiego [[hip-hop]]u, działacz niepodległościowy, [[chad]]. Po dobrej wódzie lepszy jest w [[judo|dżudzie]]. Posiadacz złotej karty stałego klienta sieci sklepów [[Baltona]]. Lubi podrywać [[lachon]]y na swojego Fiata Mirafiori.


== Biografia ==
== Biografia ==
Kimono posiada bardzo bogatą biografię. Okres jego życia dzieli się na kilka części:
Urodził się w biednej warszawskiej rodzinie. Już od najmłodszych lat widać było u niego zamiłowanie do alkoholu, pięknych kobiet i muzyki dyskotekowej.
* '''Dzieciństwo''' – urodził się w biednej warszawskiej rodzinie. Już od najmłodszych lat widać było u niego zamiłowanie do alkoholu, pięknych kobiet i muzyki dyskotekowej. Razem z bratem trenował karate, zostając mistrzem.
* '''Lata świetności''' – Franek od razu robił furorę we wszystkich dyskotekach w Polsce. Dzięki znajomości sztuk walki, mógł dostać się do każdej sali. Jednak zaczęło brakować kasy na kolejne litry, więc zaczął dorabiać jako bramkarz w jednym z klubów. Awansował później na [[DJ|Dysk Dżokeja]]. Wtedy też powstały jego największe hity i znów mógł oddać się w dyskotekowy szał, a do tego doszły też trasy koncertowe po wszystkich krajach [[blok wschodni|bloku wschodniego]].
* '''Lata już późniejsze czyli Pan Kimono''' – po transformacji ustrojowej, wiele jego ulubionych klubów splajtowało. Franek też czuł się wypalony po incydencie w 1988 roku gdzie po tylko 14 kuflach piwa wszczął awanturę z [[Milicja Obywatelska|Milicją]]. Zaczął się przedstawiać jako „Pan Kimono”. Chcąc odnaleźć się w nowej rzeczywistości zaczął pracę w [[Gang Pruszkowski|Gangu Pruszkowskim]], jako przedstawiciel handlowy. Choć posiadał dobre wyniki w pracy, odszedł z mafii.
* '''Pewien epizod''' – niektórzy sądzili, że [[Pruszków]] załatwił Kimono, ale plotki zostały zdementowane. Został barmanem, który w 2007 roku obsługiwał jego następców – Sokoła i Pono.


== Działalność polityczna ==
Razem z bratem trenował karate, zostając mistrzem. Jest posiadaczem najbardziej czarnego pasa. Swoje umiejętności karate demonstrował podczas walki z [[alkohol|dżentelmenami na macie]], gdy nie dawali rady z nimi dyskotekowi bramkarze. Bliski przyjaciel [[Bruce Lee|Bruce'a Lee]].
Jedni twierdzą że Franek pracował dla SB pod pseudonimem „Brus”. Dowodem na to mają być koncert i miliony winyli sprzedawanych na każdym zadupiu w Świecie. Inni mówią, że współpracował z opozycją. Tu przykładem może być wspomniany incydent z 1988 roku.


== Franek a Wielcy Przedwieczni ==
Znany z dużego powodzenia wśród kobiet. Wyciągał damy spod opieki mamy i małolaty spod opieki taty. Ponadto w klubie disco mógł robić wszystko. Miał w sobie dzikość żółtej pantery.
Nie posiadający cech typowych dla [[Wielcy Przedwieczni|Wielkich Przedwiecznych]] nikt nie zalicza go nawet do '''Nie do końca Przedwiecznych''', lecz ostatnie badania wykazują że nikt z nich nie wyrwał tyle [[lachon]]ów co on.

Dzięki temu może być '''Nie do końca Przedwiecznym'''.
== Kariera muzyczna ==
Najnowsze badania skupione są wokół historycznej walki Franka Kimono z Brucem Lee, podczas której to Franek znokautował przeciwnika ciosem wibrującej korby od stara, tym samym pokonując Wielkiego Przedwiecznego.
Przez większą część swojej kariery pracował w warszawskim klubie disco „Jubileusz” jako dysk dżokej. Często puszczał muzykę i mówił do mikrofonu, zostając w ten sposób pierwszym polskim [[raper]]em (nie było jeszcze stringów).

Gdy nie siedział za sterami japońskich gratów można go było spotkać przy barze, gdzie wyrywał niezłe [[dziewczyna|agregaty]] i pobierał 20-procentowy „podatek” od każdej transakcji przeprowadzanej na terenie klubu disco.

Twórca wielu dyskotekowych hitów, które swojego czasu nie schodziły z czołowych miejsc list przebojów miesiącami. W latach 80. czołowa osobowość polskiego szołbiznesu.

== Działalność polityczna ==
Mało kto wie, ale Franek prowadził też konspiracyjną działalność wewnątrz struktur SB. Niszczył służby specjalne [[Polska Rzeczpospolita Ludowa|PRL]] od środka, dając tym samym dowód bezinteresownej miłości do ojczyzny. Był prawdziwym twórcą NSZZ Solidarność, pomysłodawcą wielkiego strajku „Sierpień 1980” w Stoczni Gdańskiej. Przedstawiciel Solidarności w tajnych rozmowach z władzami PRL w Magdalence. Walnie przyczynił się do obalenia [[komunizm|ustroju komunistycznego]] w Polsce.


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
{{cytaty}}
* Franek w latach swojej świetności napędzany był paliwem [[Wódka|Pola Monola]] (plus coca-cola) najczęściej tankowanym nocą.
* Franek w latach swojej świetności napędzany był paliwem [[Wódka|Pola Monola]] (plus coca-cola) najczęściej tankowanym nocą (trochę przed północą).
* Franek znany był ze swojej dobroczynności. Dokarmiał i wspierał finansowo swojego przyjaciela [[jednoręki bandyta|jednorękiego bandytę]].
* Franek znany był ze swojej dobroczynności. Dokarmiał i wspierał finansowo swojego przyjaciela [[jednoręki bandyta|jednorękiego bandytę]].
* Franek kiedyś występował w [[Kabaret pod Egidą|Kabarecie pod Egidą]], gdzie grał w [[szachy]] oraz załatwiał problemy mieszkaniowe.
* Na początku lat 90 powszechnie twierdzono, że Franek Kimono i [[Piotr Fronczewski]] to ta sama osoba. Jednak śledztwo „[[Fakt (gazeta)|Faktu]]” jednoznacznie obaliło tę koncepcję.
* Maszyna zna Franka numery, lecz on nie zna numerów maszyny.
* Franek Kimono będzie brał Cię w aucie.
* Franek, jak na przykładnego menago przystało, stonesa robi nago.
* Franek Kimono w czasach pokomunkistycznych zajął się przeglądaniem Internetu. Ma nawet swoją oficjalną stronę, na której w pewnym miejscu chwali się posiadaniem artykułu na Nonsensopedii. To dla nas zaszczyt.
* Franek Kimono w czasach pokomunistycznych zajął się przeglądaniem Internetu. Ma nawet swoją oficjalną stronę, na której w pewnym miejscu chwali się posiadaniem artykułu na Nonsensopedii. To dla nas zaszczyt.

== Zobacz też ==
* [[Bruce Lee]]
* [[karate]]
* [[Sławomir Borewicz]]
* [[David Hasselhoff]]


== Linki zewnętrzne ==
== Linki zewnętrzne ==
* [http://www.franekkimono.com Strona oficjalna Wielkiego Mistrza]
* [http://www.franekkimono.com Strona oficjalna Wielkiego Mistrza]


{{Przedwieczni}}
[[Kategoria:Wokaliści|Kimono, Franek]]
[[Kategoria:Postacie fikcyjne|Kimono, Franek]]
{{DEFAULTSORT:Kimono, Franek}}
[[Kategoria:Nie Do Końca Przedwieczni]]
[[Kategoria:Polscy wokaliści]]
[[Kategoria:Postacie fikcyjne]]
[[Kategoria:Polscy raperzy]]

Aktualna wersja na dzień 16:34, 7 lut 2024

Franek Kimono podczas pokazu tanecznego

Do Warszawy, na spotkanie z Frankiem Kimono, przyjechał Bruce Lee. Spotkanie było krótkie i gdy po uderzeniu Franek padł, Bruce powiedział:
– Jutro Franek się obudzi i gdy się zapyta co się stało powiedzcie mu, że zadałem cios wibrującej pięści.
Franek jednak nie dał za wygraną i pojechał z rewanżem na Daleki Wschód. Odbyło się podobne spotkanie, tym razem jednak Bruce Lee przebywał w szpitalu, a dopiero po 2 miesiącach był w stanie porozumiewać się. Gdy jego kompani zobaczyli mistrza reagującego na otoczenie pospieszyli mu z wyjaśnieniem:
Franek Kimono kazał przekazać jak dojdziesz do siebie, że zadał ci cios wibrującej korby od Stara.

Anegdota z życia Franka Kimono

Podły wieczór draństwu.

Franka powitanie z widzami

Franek Kimono, zwany też jako Pan KimonoKing Bruce Lee Karate Mistrz lub Piotr Fronczewski – karateka, konferansjer, menago, dysk dżokej, barman, ojciec polskiego hip-hopu, działacz niepodległościowy, chad. Po dobrej wódzie lepszy jest w dżudzie. Posiadacz złotej karty stałego klienta sieci sklepów Baltona. Lubi podrywać lachony na swojego Fiata Mirafiori.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Kimono posiada bardzo bogatą biografię. Okres jego życia dzieli się na kilka części:

  • Dzieciństwo – urodził się w biednej warszawskiej rodzinie. Już od najmłodszych lat widać było u niego zamiłowanie do alkoholu, pięknych kobiet i muzyki dyskotekowej. Razem z bratem trenował karate, zostając mistrzem.
  • Lata świetności – Franek od razu robił furorę we wszystkich dyskotekach w Polsce. Dzięki znajomości sztuk walki, mógł dostać się do każdej sali. Jednak zaczęło brakować kasy na kolejne litry, więc zaczął dorabiać jako bramkarz w jednym z klubów. Awansował później na Dysk Dżokeja. Wtedy też powstały jego największe hity i znów mógł oddać się w dyskotekowy szał, a do tego doszły też trasy koncertowe po wszystkich krajach bloku wschodniego.
  • Lata już późniejsze czyli Pan Kimono – po transformacji ustrojowej, wiele jego ulubionych klubów splajtowało. Franek też czuł się wypalony po incydencie w 1988 roku gdzie po tylko 14 kuflach piwa wszczął awanturę z Milicją. Zaczął się przedstawiać jako „Pan Kimono”. Chcąc odnaleźć się w nowej rzeczywistości zaczął pracę w Gangu Pruszkowskim, jako przedstawiciel handlowy. Choć posiadał dobre wyniki w pracy, odszedł z mafii.
  • Pewien epizod – niektórzy sądzili, że Pruszków załatwił Kimono, ale plotki zostały zdementowane. Został barmanem, który w 2007 roku obsługiwał jego następców – Sokoła i Pono.

Działalność polityczna[edytuj • edytuj kod]

Jedni twierdzą że Franek pracował dla SB pod pseudonimem „Brus”. Dowodem na to mają być koncert i miliony winyli sprzedawanych na każdym zadupiu w Świecie. Inni mówią, że współpracował z opozycją. Tu przykładem może być wspomniany incydent z 1988 roku.

Franek a Wielcy Przedwieczni[edytuj • edytuj kod]

Nie posiadający cech typowych dla Wielkich Przedwiecznych nikt nie zalicza go nawet do Nie do końca Przedwiecznych, lecz ostatnie badania wykazują że nikt z nich nie wyrwał tyle lachonów co on. Dzięki temu może być Nie do końca Przedwiecznym. Najnowsze badania skupione są wokół historycznej walki Franka Kimono z Brucem Lee, podczas której to Franek znokautował przeciwnika ciosem wibrującej korby od stara, tym samym pokonując Wielkiego Przedwiecznego.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:
  • Franek w latach swojej świetności napędzany był paliwem Pola Monola (plus coca-cola) najczęściej tankowanym nocą (trochę przed północą).
  • Franek znany był ze swojej dobroczynności. Dokarmiał i wspierał finansowo swojego przyjaciela jednorękiego bandytę.
  • Franek kiedyś występował w Kabarecie pod Egidą, gdzie grał w szachy oraz załatwiał problemy mieszkaniowe.
  • Maszyna zna Franka numery, lecz on nie zna numerów maszyny.
  • Franek, jak na przykładnego menago przystało, stonesa robi nago.
  • Franek Kimono w czasach pokomunistycznych zajął się przeglądaniem Internetu. Ma nawet swoją oficjalną stronę, na której w pewnym miejscu chwali się posiadaniem artykułu na Nonsensopedii. To dla nas zaszczyt.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj • edytuj kod]