Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może edytować.

Logo ikona.svg
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Weekend z pisarzami.png
Icon-artykuł.png
Pisarz na dziś

Del Pacino – pisarz skryty, małomówny, kojarzący się ze smutnym panem w czarnym płaszczu, posiadacz rzadkiej umiejętności tworzenia zabawnych zdań wielokrotnie złożonych. Jeden z niewielu nonsensopedyjnych twórców, który emocje wzbudzał jedynie twórczością, a nie własną osobą.

Między wierszami można wyczytać, że umiał się bujać na dyskotekach szkolnych, wielokrotnie się oświadczał z pozytywnym skutkiem, kochał się w pani od geografii, miał szóstkę z wuefu, pisał CV dla absolwentów zawodówek, podglądał życie biurw i monitorów, po wielokroć rozgrywał zwycięskie mecze w hokeja i co najważniejsze, miał jeszcze czas, by zdobyć piłkę do koszykówki z autografem Gagarina. W dodatku sam ją podpisał jego nazwiskiem. W pogoni za jakimikolwiek informacjami o osobie Dela chcemy Wam podarować wybór jego haseł. Poznajcie twórczość człowieka pobłogosławionego przez samego Wayne'a Gretzky'ego.

Zapraszamy do lektury!
Weekend z pisarzami
Icon-medal.png
Artykuł na medal
JohnWakefield.jpg

Kuba Rozpruwacz (ang. Jack the Ripper, czyli Jack Zgrywacz Z Zabezpieczonych Płyt Z Muzyką) – pseudonim nadany działaczowi społecznemu i katolickiemu, którego polem działalności była likwidacja nierządu i zbrodniarek. Zasięgiem swojej jurysdykcji objął Białą Kaplicę w Londynie.

Historia działalności

Kuba Rozpruwacz podjął się szczytnemu celowi walki z szerzącym się w Londynie niegodziwstwem i wykorzystywaniem seksualnym. Uznał bowiem, że kobiety nie powinny być traktowane w taki sposób. Przez likwidację prostytutek zamierzał oczyścić londyńskie społeczeństwo z patologicznego elementu. W okrągłym roku 1888 przeszedł do czynów.


Losuj kolejne
Icon-promowane.png
Promowane artykuły
{{Promowane/{{{1}}} }}
[[{{{1}}}|Czytaj całość]]
Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Icon-rocznica.png
Święto na dziś

Dzień Swawoli oraz Pokątnych Figli w Towarzystwie

Światowy Dzień Rybołówstwa i Dzień Walki z Cukrzycą. Słówko w towarzystwie na dziś: nekrofilia.

Kominiara.jpg
  • 1569 – zawarto unię polsko-litewską. Dobrze, a kiedy z Gruzją?
  • 1628 – bitwa pod Trzcianą. Tylko nie mów, że o tym nie wiedziałeś.
  • 1805 – urodził się publicysta i działacz polityczny Jana Woronicza. Zmarł nie wiedząc, czym jest telewizja.
  • 1950 – w Polsce Ludowej wyszła ustawa o ustroju adwokatury. Od tej chwili do zawodu obrońcy sądowego nie dopuszczano nie tylko cieśli, grabarzy czy zecerzy, ale nawet prawników.
  • 1952 – w Toruniu bocian przyniósł na świat Bogusława Lindę. Ponoć od razu mówił zmutowanym głosem.
  • 1964 – z liany w amazońskiej puszczy urywa się Wojciech Cejrowski, naturalizowany Polak indiańskiego pochodzenia. Przywiózł do kraju tradycję walenia kubkiem o blat stołu.
  • 1978Mirosław Hermaszewski w kosmosie. W NRD dementi: Hermaszewski jest Niemcem.

Icon-promowane.png
Pozostałe
Szablon:Lista/Del Pacino
Icon-artykuł.png
Hasło na dziś
↓ Pomóż zbudować! ↓
↑ Pomóż zbudować! ↑
Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

24 lutego

20 stycznia

2023 r.:

1 stycznia


Z archiwum NonNews:

2007

2013

2016

Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz, że...



Icon-grafika.png
Grafika na medal
Grafiki na medal

Ten szablon nie jest już używany.

W P:CA znajdziesz instrukcję zmieniania GNM-ów na stronie głównej. Robi się to przez tę stronę.

Icon-artykuł.png
Analizy
W dzisiejszej analizie przejdziemy do świata, w którym lot samolotem bukuje się w 15 minut, dowiemy się, do czego prowadzi uzależnienie od mediów społecznościowych oraz, że Oni mają zdolność prześladowania kogokolwiek. Ponadto, będziemy w niej świadkami wątku miłosnego o poziomie niższym od tych w serialach dla nastolatków. Analizują Michsar oraz debiutujący: NikoMiku i Mr obornik.

Oryginał znajdziecie tutaj.

Icon-ankieta.png
Ankieta
Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2022?
Zagłosuj poniżej.
3
14
14
62
13
11
Oddano już 117 głosów.
poll-id E32EA5F53987F78F5D65F57BA6F8662B

Pojedynki artykułów na medal
I wszystko jasne, prawda?

Szlak turystyczny – (nie)specjalnie oznakowana droga, którą w zamierzeniu organizatorów, powinna zmierzać wycieczka. Jest wytyczony w terenie, i, przynajmniej teoretycznie, powinien być łatwy do znalezienia i widoczny na całej trasie. Przeciętny turysta na szukaniu szlaków i prostowaniu błędów wynikających z ich przebiegu spędza statystycznie 33% wycieczki – dla niższych partii Karkonoszy oraz całych Gór Sowich należy tę liczbę pomnożyć przez dwa. Generalnie nie są przeznaczone dla różnej maści Januszy turystyki i zakładają minimalną ilość oleju w głowie. Znaki są ulubionym obiektem ataków różnej maści wandali, którzy właśnie w tym miejscu uparli się napisać sprayem, że Juzek jezd gópi i nawet im do głowy nie przyszło, że ktoś będzie potrzebował tych białych i kolorowych kresek.

Historia

Idea znakowania szlaków powstała z obserwacji psów znaczących swoje drogi przez podlewanie krzaczków. Inna teoria mówi o tym, że pierwszy szlak turystyczny wyznaczył chłop z wiadrem z wylewającą się farbą, a jego żona postanowiła sprawdzić czy przypadkiem nie chodzi do Jadźki za chałupę, stając się w ten sposób historycznie pierwszą turystką podążającą szlakiem turystycznym.

Który artykuł wybierasz?
Zagłosowałeś na „Tor kolejowy” 28 lis 2020 o 21:40. Możesz zmienić swój głos, klikając na inną odpowiedź poniżej.
130
37
Oddano już 167 głosów.
poll-id 616A3D8E9F6EFD91E8680B1104FA335B

Drapieżnik czai się w oczekiwaniu na ofiarę

Tor kolejowy – droga żelazna służąca w zamierzeniu pociągom i tramwajom do przemierzania świata, w praktyce zazwyczaj jest wykorzystywana jako miejsce spotkań towarzyskich lub lokalny ciąg komunikacyjny do przepędzania bydła. Przynajmniej w Polsce.

Rodzaje szyn
  • Szyna zębata (zwana również szyną drapieżną) – gatunek endemiczny występujący wyłącznie na terenach górskich. Całymi dniami wygrzewa się na podkładach między szynami jezdnymi czekając na ofiarę. Gdy ta nadjedzie, chwytają ją swoimi straszliwymi zębiszczami. Kolejarze żyją w symbiozie z szynami zębatymi – korzystają z nich do wjeżdżania na wzniesienia, podczas gdy szyna w ten sposób zaspokaja swój instynkt drapieżcy.
  • Szyna prądowa – taka szyna, po której powierzchni śmigają elektrony. Przejeżdżający pociąg (zazwyczaj metro) zlizuje elektryczność z szyny prądowej specjalnym języczkiem i po przetrawieniu jej w układzie pokarmowym wykorzystuje ją w silnikach. W ekstremalnych przypadkach spotyka się nawet dwie szyny prądowe, wtedy pociąg doposaża się w kolejny języczek.
Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Projekty w innych językach działają całkowicie niezależnie od Nonsensopedii.

mg: