Blokersi: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Dopisane zmiany w występowaniu. Info o dzielni.)
 
(Nie pokazano 64 wersji utworzonych przez 49 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{sur|'''subkultury'''|[[Blokersi (film)]]}}
{{sur|subkultury|[[Blokersi (film)]]}}
[[Plik:blokers.JPG|thumb|250px|Blokersi występują także w telewizji!]]
'''Blokersi''' ([[Moherowe berety|moh.]] '''blokowcy''') – odłam społeczeństwa produktywnego i zaangażowanego, którego ideologią jest rozpierdolenie [[system (punk)|systemu]]. Odbywa się to poprzez wieczorne siedzenie na ławkach i kombinowanie, jak rozpierdolić system.
{{cytat|Panie, to pan żeś jest '''blokers''', bo pan blokujesz prywatną publiczną toaletę.|[[Ferdynand Kiepski]] o [[Marian Paździoch|Paździochu]]}}
'''Blokersi''' ([[Moherowe berety|moh.]] '''blokowcy''') – odłam społeczeństwa produktywnego i zaangażowanego, którego ideologią jest rozpierdolenie [[system (punk)|systemu]]. Odbywa się to poprzez wieczorne siedzenie na ławkach i kombinowanie, jak rozpierdolić system. Mimo wszystko, blokersi to najtroskliwsi ludzie na całej ziemi, bo gdy przechodzimy obok nich zawsze pytają czy mamy problem, a jeżeli go mamy oni pomogą nam skutecznie go rozwiązać. Jeśli natomiast nie mamy, pomogą nam go skutecznie znaleźć.
Są spokrewnieni z dresami ale nie należy ich mylić.


==Geneza==
== Geneza ==
To co nazywamy dzisiaj blokersami, pojawiło się koło [[sierpień 1980|sierpnia 1980]]. Po zaledwie dwudziestu latach socjologowie ochnęli z zachwytu nad tym, że udało im się przyłapać wykluwającą się subkulturę, a ponieważ jedyne, co łączyło jej członków, było zamieszkiwanie [[blokowisko|blokowisk]], nazwali ją blokersami. Szczególnie przodował w tym pierwszy socjolog III RP, [[Mirosław Pęczak|Mirosław „Magister Blokers” Pęczak]], który ubrał blokersów w „kurtki pękawki”, które zobaczył w teledyskach z Nowego Jorku.
To co nazywamy dzisiaj blokersami, pojawiło się koło [[sierpień 1980|sierpnia 1980]]. Po zaledwie dwudziestu latach socjologowie ochłonęli z zachwytu nad tym, że udało im się przyłapać wykluwającą się subkulturę, a ponieważ jedyne, co łączyło jej członków, było zamieszkiwanie [[blokowisko|blokowisk]], nazwali ją blokersami. Szczególnie przodował w tym pierwszy socjolog III RP, [[Mirosław Pęczak|Mirosław „Magister Blokers” Pęczak]], który ubrał blokersów w „kurtki pękawki”, które zobaczył w teledyskach z Nowego Jorku.
== Ubiór ==
Czapka z daszkiem, najlepiej biała z podrobionym znakiem firmowym pumy. Kurtka obszerna, dowolność wzorów i kolorów, w zależności od tego jaki towar jest obecnie dostępny w osiedlowych lumpeksach bądź pobliskich bazarach. Spodnie – w zależności od tego, jakie są aktualnie wyprane (lub nie). Do tego koniecznie podróby adidasów firmy Reebok. Ostatnio w modzie pojawiły się bluzy z pięknie wygrawerowanymi literami firmy JP. W zimie można otulić się szalikiem w barwach lokalnego klubu piłkarskiego (odważni jakiegoś innego).


==Występowanie==
== Występowanie ==
Blokersi opanowali rejony bloków i zajęli ławki. Gotują się już do zwinięcia [[blant|lolka]]. Ma to być precedens, który przyciągnie nowych entuzjastów do tej silnej grupy trzymającej [[piwo]]. Można ich także spotkać na ich "dzielniach"
Blokersi opanowali rejony bloków i zajęli ławki. Gotują się już do zwinięcia kredek i farb. Ma to być precedens, który przyciągnie nowych entuzjastów do tej silnej grupy trzymającej [[piwo]].
dzielnia - Jest miejscem niekończących się libacji i wymian nie tylko słów między rozwścieczonymi i podchmielonymi żulikami pod warzywniakiem którym brakuje 20 gr na jabola z tego powodu powinniśmy współczuć blokersom że muszą tam żyć i liczyć że nie zostaną dreszkami słuchającym techniawki , dody i innego ścierwa których życiowym celem jest skopanie kogoś ( ale tylko jeśli ma ze sobą 10 ziomali z ekwipunkiem dla kibiców) i popicie browarów na klatce ale przynajmniej możemy się pośmiać z tej całej dzielni , wszystkich dreszków i tego całego policyjnego kraju.Na dzielni rozróżnia się 2 rodzaje wszystkiego albo coś się ceni na dzielni ( inaczej szpan na dzielni) albo czegoś się nie ceni na dzielni (inaczej siara na dzielni) tak na serio to są minimalne różnioce między tymi pojęciam(np, coś jest siarą ale się to ceni bp jest praktyczne w użyciu) ale zazwyczaj oznaczają to samo


== Zobacz też ==

==Zobacz też==
* [[dresiarz]]
* [[dresiarz]]
* [[hip-hop]]
* [[hip-hop]]
* [[ławka]]
* [[ławka]]
* [[ziomek]]

{{stubkul}}


{{subkultury}}
{{subkultury}}


[[Kategoria:Subkultury]]
[[Kategoria:Subkultury hip-hopowe]]
[[Kategoria:Hip-hop]]

Aktualna wersja na dzień 18:19, 13 kwi 2018

Blokersi występują także w telewizji!

Panie, to pan żeś jest blokers, bo pan blokujesz prywatną publiczną toaletę.

Ferdynand Kiepski o Paździochu

Blokersi (moh. blokowcy) – odłam społeczeństwa produktywnego i zaangażowanego, którego ideologią jest rozpierdolenie systemu. Odbywa się to poprzez wieczorne siedzenie na ławkach i kombinowanie, jak rozpierdolić system. Mimo wszystko, blokersi to najtroskliwsi ludzie na całej ziemi, bo gdy przechodzimy obok nich zawsze pytają czy mamy problem, a jeżeli go mamy oni pomogą nam skutecznie go rozwiązać. Jeśli natomiast nie mamy, pomogą nam go skutecznie znaleźć. Są spokrewnieni z dresami ale nie należy ich mylić.

Geneza[edytuj • edytuj kod]

To co nazywamy dzisiaj blokersami, pojawiło się koło sierpnia 1980. Po zaledwie dwudziestu latach socjologowie ochłonęli z zachwytu nad tym, że udało im się przyłapać wykluwającą się subkulturę, a ponieważ jedyne, co łączyło jej członków, było zamieszkiwanie blokowisk, nazwali ją blokersami. Szczególnie przodował w tym pierwszy socjolog III RP, Mirosław „Magister Blokers” Pęczak, który ubrał blokersów w „kurtki pękawki”, które zobaczył w teledyskach z Nowego Jorku.

Ubiór[edytuj • edytuj kod]

Czapka z daszkiem, najlepiej biała z podrobionym znakiem firmowym pumy. Kurtka obszerna, dowolność wzorów i kolorów, w zależności od tego jaki towar jest obecnie dostępny w osiedlowych lumpeksach bądź pobliskich bazarach. Spodnie – w zależności od tego, jakie są aktualnie wyprane (lub nie). Do tego koniecznie podróby adidasów firmy Reebok. Ostatnio w modzie pojawiły się bluzy z pięknie wygrawerowanymi literami firmy JP. W zimie można otulić się szalikiem w barwach lokalnego klubu piłkarskiego (odważni jakiegoś innego).

Występowanie[edytuj • edytuj kod]

Blokersi opanowali rejony bloków i zajęli ławki. Gotują się już do zwinięcia kredek i farb. Ma to być precedens, który przyciągnie nowych entuzjastów do tej silnej grupy trzymającej piwo.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]