Rickroll: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
M (Wycofano ostatnie edycje użytkownika Azoniasty, powód: no fajne mi kategorie, ale co poza tym?)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 40 wersji utworzonych przez 35 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Grafika:Rickroll.gif|right|thumb|250px|right|''You've been Rickroll'd!'']]
[[Plik:Rickroll.gif|thumb|275px|''You've been Rickroll'd!'']]
'''Rickroll''' – najłatwiejszy sposób na zrobienie kogoś w bambuko. Polega na tym, że po kliknięciu w link wyskakuje nam teledysk [[Rick Astley|Ricka Astleya]] ''Never Gonna Give You Up'' zamiast tak potrzebnej informacji, jak na przykład: [{{fullurl:Tutaj jest BOMBA!}} tylko tutaj najgorętsze zdjęcia Hanny Montany!]. Do tej pory nikt nie wie, dlaczego wszyscy do końca słuchają tego utworu.
'''Rickroll''' - najbardziej popularny internetowy sposób na zrobienie kogoś w balona nie ruszając się sprzed monitora. Nikt nie wie, skąd to się tak naprawdę wzięło, są podejrzenia na stronie [[4chan]]. Pewny jest fakt, że główną przyczyną tego [[meme]] jest [[Rick Astley]].


== Dla niezorientowanych ==
==O co w tym chodzi?==
Żeby kogoś ''zrickrollować'' wystarczy niczego nie spodziewającej się ofierze przesłać link <s>do pornosów</s> do teledysku [[Rick Astley|Ricka Astleya]] ''Never Gonna Give You Up''. Jeśli ofiara nie wchodziła, tudzież nie rozpoznaje linku i klika... No cóż, właśnie odniosłeś sukces i ''zrickrollowałeś'' kogoś. Mimo wszystko wciąż jest obawa, iż twój cel nie wie o co chodzi. Wtedy zapuszczasz mu link do tego artykułu i gra gitara.
Odniosłeś sukces i ''zrickrollowałeś'' kogoś, jeśli osoba, której wysłałeś link, właśnie ogląda Ricka Astleya. Mimo wszystko wciąż jest obawa, iż twój cel nie wie, o co chodzi. Wtedy zapuszczasz mu link do tego artykułu i gra gitara.


==Rickrolling w realnym życiu==
== Rickroll w Polsce ==
Niestety, rickroll to żart głównie amerykański, ale co najmniej 10% Polaków wie, co to jest. Tym niedouczonym możesz zaprezentować tę stronę, a następnie ich wyrolować.
Chociaż rickroll to żart internetowy, stał się na tyle popularny, że z internetu przedostał się także i do [[Ludzki Żywot|reala]]. Oto niezbyt długa lista udanych rickrolli w prawdziwym życiu:
23 sierpnia 2013 roku Rick Astley wystąpił na sopockim koncercie emitowanym w telewizji [[Polsat]]. Cieszył się oczywiście ciepłym przyjęciem Polaków, aczkolwiek mało kto wiedział, że piosenka, którą zaśpiewał, jest częścią internetowego mema. Później pojawił się w [[Jaka to melodia?|Jaka to Melodia?]], rickrollując wszystkie [[Babcia|babcie]] oraz [[Wnuk|wnuczków]] jedzących wtedy obiad.


== Zobacz też ==
* Udany Rickroll na stadionie NY Mets podczas trwania meczu;
* [[4chan]]
* Tysiące Rickrolli telemarketerów amerykańskich;
* [[Rick Astley]]
* Miliony Rickrollów w szkołach podczas prezentacji multimedialnych/filmów/innych dupereli, w których można dać muzykę lub obraz;
* Barack Roll (właściwie jest to internetowy remiks, w którym to "śpiewa" [[Barack Obama]]).
* I wiele, wiele innych.


{{Memy}}
==Rickroll w Polsce==
Niestety Rickroll to żart głównie amerykański, ale co najmniej 7% Polaków wie, co to jest. Tym niedouczonym możesz (tak! ty!) zaprezentować tę stronę, a następnie ich wyrolować. Udanych ''Rickrolli''!


[[Kategoria:Internet]]
[[Kategoria:Memy]]

Aktualna wersja na dzień 21:23, 3 wrz 2023

You've been Rickroll'd!

Rickroll – najłatwiejszy sposób na zrobienie kogoś w bambuko. Polega na tym, że po kliknięciu w link wyskakuje nam teledysk Ricka Astleya Never Gonna Give You Up zamiast tak potrzebnej informacji, jak na przykład: tylko tutaj najgorętsze zdjęcia Hanny Montany!. Do tej pory nikt nie wie, dlaczego wszyscy do końca słuchają tego utworu.

Dla niezorientowanych[edytuj • edytuj kod]

Odniosłeś sukces i zrickrollowałeś kogoś, jeśli osoba, której wysłałeś link, właśnie ogląda Ricka Astleya. Mimo wszystko wciąż jest obawa, iż twój cel nie wie, o co chodzi. Wtedy zapuszczasz mu link do tego artykułu i gra gitara.

Rickroll w Polsce[edytuj • edytuj kod]

Niestety, rickroll to żart głównie amerykański, ale co najmniej 10% Polaków wie, co to jest. Tym niedouczonym możesz zaprezentować tę stronę, a następnie ich wyrolować. 23 sierpnia 2013 roku Rick Astley wystąpił na sopockim koncercie emitowanym w telewizji Polsat. Cieszył się oczywiście ciepłym przyjęciem Polaków, aczkolwiek mało kto wiedział, że piosenka, którą zaśpiewał, jest częścią internetowego mema. Później pojawił się w Jaka to Melodia?, rickrollując wszystkie babcie oraz wnuczków jedzących wtedy obiad.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]