Yamaha Corporation: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
 
 
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 8 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Yamaha''' – prawdopodobnie jedyne faktycznie istniejące na świecie ACME<ref>A Company that Makes Everything</ref>, na dodatek jeden z nielicznych porządnych producentów z [[Japonia|Japonii]]. Koncern z ponad stuletnią tradycją zajmuje się ponad setką różnych rzeczy, takimi jak [[motocykl]]e, [[instrumenty muzyczne]], bajery do komputerów, a nawet [[łuk (broń)|łuki]].
'''Yamaha Corporation''' – prawdopodobnie jedyna korporacja na świecie, która produkuje wszystko, na dodatek jeden z nielicznych porządnych producentów z [[Japonia|Japonii]]. Koncern z ponad stuletnią tradycją zajmuje się produkcją ponad setki różnych rzeczy, takich jak [[motocykl]]e, [[instrumenty muzyczne]], bajery do komputerów, a nawet [[łuk (broń)|łuki]].


W roku 1887 rozpoczął<ref>Zarejestrował dopiero w 1897, ale skarbówka do dziś nawet palcem nie kiwnęła.</ref> działalność gospodarczą pan Torakusu Yamaha, opartą na produkcji instrumentów klawiszowych takich jak [[fortepian]]y i fisharmonie<ref>[[Akordeon]] o wyglądzie pianina. Żeby cygan z nim nie wszedł do tramwaju.</ref> Obecnie Yamaha produkuje wszystko, co nie jest ''byle czym''.
W roku 1887 pan Torakusu Yamaha rozpoczął<ref>Zarejestrował dopiero w 1897, ale skarbówka do dziś nawet palcem nie kiwnęła</ref> działalność gospodarczą, opartą na produkcji instrumentów klawiszowych takich jak [[fortepian]]y i fisharmonie<ref>[[Akordeon]] o wyglądzie pianina. Żeby cygan z nim nie wszedł do tramwaju</ref> Obecnie Yamaha produkuje wszystko, co nie jest ''byle czym''.


== Produkty ==
== Produkty ==
=== Instrumenty muzyczne ===
=== Instrumenty muzyczne ===
[[Plik:Yamaha RY30 front.png|thumb|250px|Połączenie [[tablet]]u z perkusją]]
Tradycji aż zanadto stało się zadość, bo specjalny zarząd dedykowany jest wymyślaniu nowych modeli instrumentów klawiszowych. Poza tym, że fortepiany Yamahy mają więcej kolorów i rozmiarów niż [[bielizna]] w luksusowym butiku, oferta zawiera:
Tradycji stało się zadość aż zanadto, bo specjalny zarząd dedykowany jest wymyślaniu nowych modeli instrumentów klawiszowych. Poza tym, że fortepiany Yamahy mają więcej kolorów i rozmiarów niż [[bielizna]] w luksusowym butiku, oferta zawiera:
* Fortepiany elektryczne – tak jak [[gitara elektryczna]], bez podpięcia do 230V nie pograsz, tylko pomarzysz.
* '''Fortepiany elektryczne''' – tak jak [[gitara elektryczna]], bez podpięcia do 230V nie pograsz, tylko pomarzysz.
* Pierdyliard [[keyboard]]ów i pianin cyfrowych – co miesiąc nowy model.
* '''Pierdyliard [[keyboard]]ów i pianin cyfrowych''' – co miesiąc nowy model.
* Disklavier – konsola MIDI w rozmiarze XL, coś dla muzyków-programistów, dla których fortepian wirtualny to za mało. Mianowicie jest to fortepian, który po podłączeniu do komputera... gra sam.
* '''Disklavier''' – konsola MIDI w rozmiarze XL, coś dla muzyków-programistów, dla których fortepian wirtualny to za mało. Mianowicie jest to fortepian, który po podłączeniu do komputera… gra sam.


Ponadto w ofercie jest kilkaset modeli organów elektronicznych, syntezatorów, samplerów, [[gitara|gitar]], [[instrumenty smyczkowe|instrumentów smyczkowych]] (nawet z [[altówka|altówki]] zrobiono użytek – wymyślono niegrające modele), [[waltornia|złotych kibli]] i tak dalej. Można by właściwie wypisywać tak długo, aż [[Krzysztof Kononowicz|nie będzie wszystkiego]].
Ponadto w ofercie jest kilkaset modeli organów elektronicznych, syntezatorów, samplerów, [[gitara|gitar]], [[instrumenty smyczkowe|instrumentów smyczkowych]] (nawet z [[altówka|altówki]] zrobiono użytek – wymyślono niegrające modele), [[waltornia|złotych kibli]] i tak dalej.


=== Motoryzacja ===
=== Motoryzacja ===
Po [[II wojna światowa|II wojnie światowej]] jakiś pracownik firmy znalazł podniszczony motocykl. Pokazał go swoim współpracownikom, ci go rozłożyli na czynniki pierwsze i tak Yamaha zaczęła produkować motocykle. Początkowo zysk był niewielki, jako że [[Japonia]] po wojnie była zrujnowana i na motocykl nie było nikogo stać, więc japoński motocykl stał się towarem eksportowym i aż do dziś nie wstyd się na takim pokazać. Ba, nawet [[Kill Bill|niektóre filmy]] się na nie lansują.
Po [[II wojna światowa|II wojnie światowej]] jakiś pracownik firmy znalazł podniszczony motocykl. Pokazał go swoim współpracownikom, ci go rozłożyli na czynniki pierwsze i tak Yamaha zaczęła produkować motocykle. Początkowo zysk był niewielki, jako że [[Japonia]] po wojnie była zrujnowana i na motocykl nie było nikogo stać. To ostatnie stało się też przyczyną dla której japoński motocykl stał się towarem eksportowym i aż do dziś nie wstyd się na takim pokazać. Ba, nawet [[Kill Bill|niektóre filmy]] się na nie lansują.


==== Star Motorcycles ====
==== Star Motorcycles ====
W roku 1994 Yamaha otworzyła linię ''Star Motorcycles''. W [[Polska|Polsce]] wywołało to niemałe oburzenie, bo po naszych drogach od lat krążyły ciężarowe „Stary”, które oglądały czasy [[PRL]]-u. Poszedł więc pozew o plagiat ale, z [[Poczta Polska|pewnych powodów]] nie opuścił on nawet granic kraju.
W roku 1994 Yamaha otworzyła linię ''Star Motorcycles''. W [[Polska|Polsce]] wywołało to niemałe oburzenie, bo po naszych drogach od lat krążyły ciężarowe [[Star]]y, które oglądały czasy [[Polska Rzeczpospolita Ludowa|PRL]]-u. Poszedł więc pozew o plagiat, ale z [[Poczta Polska|pewnych powodów]] nie opuścił nawet granic kraju.

== Zobacz też ==
* [[Stagg]]
* [[Romet]]


{{przypisy}}
{{przypisy}}
{{instrumenty}}
{{instrumenty}}
[[Kategoria:Producenci instrumentów muzycznych]]
[[Kategoria:Motoryzacja]]
[[Kategoria:Motoryzacja]]
[[Kategoria:Producenci instrumentów muzycznych]]
[[Kategoria:Producenci sprzętu muzycznego]]

Aktualna wersja na dzień 20:19, 5 kwi 2023

Yamaha Corporation – prawdopodobnie jedyna korporacja na świecie, która produkuje wszystko, na dodatek jeden z nielicznych porządnych producentów z Japonii. Koncern z ponad stuletnią tradycją zajmuje się produkcją ponad setki różnych rzeczy, takich jak motocykle, instrumenty muzyczne, bajery do komputerów, a nawet łuki.

W roku 1887 pan Torakusu Yamaha rozpoczął[1] działalność gospodarczą, opartą na produkcji instrumentów klawiszowych takich jak fortepiany i fisharmonie[2] Obecnie Yamaha produkuje wszystko, co nie jest byle czym.

Produkty[edytuj • edytuj kod]

Instrumenty muzyczne[edytuj • edytuj kod]

Połączenie tabletu z perkusją

Tradycji stało się zadość aż zanadto, bo specjalny zarząd dedykowany jest wymyślaniu nowych modeli instrumentów klawiszowych. Poza tym, że fortepiany Yamahy mają więcej kolorów i rozmiarów niż bielizna w luksusowym butiku, oferta zawiera:

  • Fortepiany elektryczne – tak jak gitara elektryczna, bez podpięcia do 230V nie pograsz, tylko pomarzysz.
  • Pierdyliard keyboardów i pianin cyfrowych – co miesiąc nowy model.
  • Disklavier – konsola MIDI w rozmiarze XL, coś dla muzyków-programistów, dla których fortepian wirtualny to za mało. Mianowicie jest to fortepian, który po podłączeniu do komputera… gra sam.

Ponadto w ofercie jest kilkaset modeli organów elektronicznych, syntezatorów, samplerów, gitar, instrumentów smyczkowych (nawet z altówki zrobiono użytek – wymyślono niegrające modele), złotych kibli i tak dalej.

Motoryzacja[edytuj • edytuj kod]

Po II wojnie światowej jakiś pracownik firmy znalazł podniszczony motocykl. Pokazał go swoim współpracownikom, ci go rozłożyli na czynniki pierwsze i tak Yamaha zaczęła produkować motocykle. Początkowo zysk był niewielki, jako że Japonia po wojnie była zrujnowana i na motocykl nie było nikogo stać. To ostatnie stało się też przyczyną dla której japoński motocykl stał się towarem eksportowym i aż do dziś nie wstyd się na takim pokazać. Ba, nawet niektóre filmy się na nie lansują.

Star Motorcycles[edytuj • edytuj kod]

W roku 1994 Yamaha otworzyła linię Star Motorcycles. W Polsce wywołało to niemałe oburzenie, bo po naszych drogach od lat krążyły ciężarowe Stary, które oglądały czasy PRL-u. Poszedł więc pozew o plagiat, ale z pewnych powodów nie opuścił nawet granic kraju.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Zarejestrował dopiero w 1897, ale skarbówka do dziś nawet palcem nie kiwnęła
  2. Akordeon o wyglądzie pianina. Żeby cygan z nim nie wszedł do tramwaju