Dr. Oetker: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Wycofano ostatnie edycje użytkownika Ostrzyciel, powód: otóż nie: https://www.google.com/search?q=pizza+guseppe&tbm=isch)
Znacznik: rewert
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa Grzeeesiek; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Ostrzyciel.)
Znacznik: rewert
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Spitzbuben.JPG|thumb|250px|Pudełko ciasteczek Doktora Oetkera wyprodukowanych w 1912 roku (naszej ery). Nadal są jadalne.]]
'''Dr. Oetker''' – [[Niemcy|niemiecka]] firma kucharska, produkuje dosłownie wszystko co według sanepidu daje się zjeść, przez co jest konkurencyjna na rynku. Istnieje wiele teorii na temat powstania biznesu, ale najpopularniejsza wersja mówi o sprzedawaniu taniego żarcia po zawyżonych cenach na terenie zaboru [[Prusy|pruskiego]] i [[austria]]ckiego.
'''Dr. Oetker''' – [[Niemcy|niemiecka]] firma kucharska, produkuje dosłownie wszystko co według [[sanepid]]u daje się zjeść, przez co jest konkurencyjna na rynku. Założyciel firmy, niejaki [[August Oetker]], tak zakochał się w nowych produktach swojej firmy, że w [[1918]] roku zmarł od przedawkowania proszku do pieczenia.


== Początki ==
== Skład produktów ==
Po gruntownych analizach produktów firmy, [[amerykańscy naukowcy]] doszli do wniosku, że [[Układ okresowy pierwiastków|tablica Mendelejewa]] jest niekompletna, a firma z równym powodzeniem mogłaby produkować chemię budowlaną. Zmielony tynk, [[kokaina]] i [[metamfetamina]] w proszku do pieczenia oraz tetrahydrokannabinol w [[kisiel]]u to już tradycja. W latach 30. XX wieku firma stała się światowym potentatem w produkcji proszku do pieczenia, kisielu, galaretek i różnych innych wyizolowanych pierwiastków radioaktywnych.
Pewien aptekarz z Bielefeld doszedł do wniosku, że na świecie żyje za dużo ludzi, przez co brakuje jedzenia, więc postanowił, że zacznie <del>truć</del> karmić ludzi na własną rękę. W pierwszych latach działalności niewiele osób umierało od produktów firmy, ale stała się ona popularna, przez co zaczęto bardziej uważać na to, co znajduje się w produktach. Dzięki temu nie było już <del>[[Koza z nosa|glutów z nosa]]</del> glutenu w proszku do pieczenia lub izotopów radonu w kisielach. Założyciel firmy, niejaki [[August Oetker]], tak zakochał się w nowych produktach swojej firmy, że w 1918 roku zmarł od przedawkowania <del>narkotyków</del> proszku do pieczenia.

== Dalszy rozwój ==
Po gruntownych analizach produktów firmy, [[amerykańscy naukowcy]] doszli do wniosku, że [[Układ okresowy pierwiastków|tablica Mendelejewa]] jest niekompletna, a firma z równym powodzeniem mogłaby produkować chemię budowlaną. Zmielony tynk, [[kokaina]] i [[metamfetamina]] w proszku do pieczenia oraz tetrochydrokannabinol w [[kisiel]]u to już tradycja. W latach 30. XX wieku firma stała się światowym potentatem w produkcji proszku do pieczenia, kisielu, galaretek i różnych innych wyizolowanych pierwiastków radioaktywnych. W latach 80. rodzina Oetkerów była jedną z najbogatszych w Europie, a firma była tak silna na rynku, że zdetronizowała takie potęgi jak [[Winiary]] czy [[Kamis]]. Firma zmonopolizowała rynek, a żeby podtrzymać pozycję zaczęto produkować również „wspaniałą” [[Pizza|pizzę]] Guseppe, która zawiera około 0,001‰ pizzy. Dalsze lata, to kolejne produkty, które przyniosły sławę producentom.


== Produkty ==
== Produkty ==
* '''Kopiec Kreta''' – pozyskiwany najczęściej na łące. Jego produkcja polega na przesiedlaniu kretów i zabraniu ich domów, żeby potem dodać do nich cukier i sprzedawać jako ciasto czekoladowe.
* '''Kopiec Kreta''' – pozyskiwany najczęściej na łące.
* '''Serek Mascarpone''' – z prawdziwym serkiem mascarpone ma wspólnego tyle, co [[KP Legia Warszawa|Legia Warszawa]] z sukcesem, ale i tak nikt się tym nie przejmuje.
* '''Serek Mascarpone''' – z prawdziwym serkiem [[mascarpone]] ma wspólnego tyle, co [[KP Legia Warszawa|Legia Warszawa]] z sukcesem.
* '''Babeczki''' – prawdopodobnie czarnoziemy w papierowym opakowaniu. Jeżeli nie są brązowe oznacza to, że użyto gleb bielicowych. Nie zmienia to faktu, że jedząc babeczkę od wyżej wymienionego producenta, połykasz kilkaset zmielonych owadów i pierścienic, które akurat w tej glebie były.
* '''Babeczki''' – prawdopodobnie czarnoziemy w papierowym opakowaniu. Jeżeli nie są brązowe oznacza to, że użyto gleb bielicowych. Nie zmienia to faktu, że jedząc taką babeczkę, połykasz kilkaset zmielonych [[owad]]ów i pierścienic, które akurat w tej glebie były.
* '''Pizza Guseppe''' – ulubiony pokarm uzależnionych od jedzenia powietrza i odrobiny ciasta amerykańskich dzieci. Jej skład chemiczny wykracza poza obecną wiedzę naukową. Ta tajemnica prawdopodobnie będzie rozwiązana dopiero wtedy, gdy poznamy tajny przepis na kraboburgery.
* '''Pizza Giuseppe''' – ulubiony pokarm uzależnionych od jedzenia powietrza i odrobiny ciasta amerykańskich dzieci. Jej skład chemiczny wykracza poza obecną wiedzę naukową. Ta tajemnica prawdopodobnie będzie rozwiązana dopiero wtedy, gdy poznamy [[SpongeBob|tajny przepis na kraboburgery]].

== Zobacz też ==
* [[lista dodatków do żywności]]
* [[konserwanty]]
* [[galaretka]]
* [[budyń]]

{{Jedzenie}}


[[:Kategoria:Sztuka kulinarna]]
[[Kategoria:Sztuka kulinarna]]
[[:Kategoria:Firmy]]
[[Kategoria:Firmy]]

Wersja z 08:51, 9 maj 2021

Pudełko ciasteczek Doktora Oetkera wyprodukowanych w 1912 roku (naszej ery). Nadal są jadalne.

Dr. Oetkerniemiecka firma kucharska, produkuje dosłownie wszystko co według sanepidu daje się zjeść, przez co jest konkurencyjna na rynku. Założyciel firmy, niejaki August Oetker, tak zakochał się w nowych produktach swojej firmy, że w 1918 roku zmarł od przedawkowania proszku do pieczenia.

Skład produktów

Po gruntownych analizach produktów firmy, amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że tablica Mendelejewa jest niekompletna, a firma z równym powodzeniem mogłaby produkować chemię budowlaną. Zmielony tynk, kokaina i metamfetamina w proszku do pieczenia oraz tetrahydrokannabinol w kisielu to już tradycja. W latach 30. XX wieku firma stała się światowym potentatem w produkcji proszku do pieczenia, kisielu, galaretek i różnych innych wyizolowanych pierwiastków radioaktywnych.

Produkty

  • Kopiec Kreta – pozyskiwany najczęściej na łące.
  • Serek Mascarpone – z prawdziwym serkiem mascarpone ma wspólnego tyle, co Legia Warszawa z sukcesem.
  • Babeczki – prawdopodobnie czarnoziemy w papierowym opakowaniu. Jeżeli nie są brązowe oznacza to, że użyto gleb bielicowych. Nie zmienia to faktu, że jedząc taką babeczkę, połykasz kilkaset zmielonych owadów i pierścienic, które akurat w tej glebie były.
  • Pizza Giuseppe – ulubiony pokarm uzależnionych od jedzenia powietrza i odrobiny ciasta amerykańskich dzieci. Jej skład chemiczny wykracza poza obecną wiedzę naukową. Ta tajemnica prawdopodobnie będzie rozwiązana dopiero wtedy, gdy poznamy tajny przepis na kraboburgery.

Zobacz też