Dr. Oetker: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (dr.)
Znacznik: edytor źródłowy
(Dodanie cytatu)
 
(Nie pokazano 10 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Spitzbuben.JPG|thumb|250px|Pudełko ciasteczek Doktora Oetkera wyprodukowanych w 1912 roku (naszej ery). Nadal są jadalne.]]
'''Dr. Oetker''' – [[Niemcy|niemiecka]] firma kucharska, produkuje dosłownie wszystko co według sanepidu daje się zjeść, przez co jest konkurencyjna na rynku. Istnieje wiele teorii na temat powstania biznesu, ale najpopularniejsza wersja mówi o sprzedawaniu taniego żarcia po zawyżonych cenach na terenie zaboru [[Prusy|pruskiego]] i [[austria]]ckiego.


{{cytat|[[Twoja stara]] leczy się u Dr. Oetkera.|Dowcip o [[Twoja stara|twojej starej]]}}
== Początki ==
Pewien aptekarz z Bielefeld doszedł do wniosku, że na świecie żyje za dużo ludzi, przez co brakuje jedzenia, więc postanowił, że zacznie <del>truć</del> karmić ludzi na własną rękę. W pierwszych latach działalności niewiele osób umierało od produktów firmy, ale stała się ona popularna, przez co zaczęto bardziej uważać na to, co znajduje się w produktach. Dzięki temu nie było już <del>[[Koza z nosa|glutów z nosa]]</del> glutenu w proszku do pieczenia lub izotopów radonu w kisielach. Założyciel firmy, niejaki [[August Oetker]], tak zakochał się w nowych produktach swojej firmy, że w 1918 roku zmarł od przedawkowania <del>narkotyków</del> proszku do pieczenia.
'''Dr. Oetker''' [[Niemcy|niemiecka]] firma kucharska, produkuje dosłownie wszystko co według [[sanepid]]u daje się zjeść, przez co jest konkurencyjna na rynku. Założyciel firmy, niejaki [[August Oetker]], tak zakochał się w nowych produktach swojej firmy, że w [[1918]] roku zmarł od przedawkowania proszku do pieczenia.


== Dalszy rozwój ==
== Skład produktów ==
Po gruntownych analizach produktów firmy, [[amerykańscy naukowcy]] doszli do wniosku, że [[Układ okresowy pierwiastków|tablica Mendelejewa]] jest niekompletna, a firma z równym powodzeniem mogłaby produkować chemię budowlaną. Zmielony tynk, [[kokaina]] i [[metamfetamina]] w proszku do pieczenia oraz tetrochydrokannabinol w [[kisiel]]u to już tradycja. W latach 30. XX wieku firma stała się światowym potentatem w produkcji proszku do pieczenia, kisielu, galaretek i różnych innych wyizolowanych pierwiastków radioaktywnych. W latach 80. rodzina Oetkerów była jedną z najbogatszych w Europie, a firma była tak silna na rynku, że zdetronizowała takie potęgi jak [[Winiary]] czy [[Kamis]]. Firma zmonopolizowała rynek, a żeby podtrzymać pozycję zaczęto produkować również „wspaniałą” [[Pizza|pizzę]] Guseppe, która zawiera około 0,001‰ pizzy. Dalsze lata, to kolejne produkty, które przyniosły sławę producentom.
Po gruntownych analizach produktów firmy, [[amerykańscy naukowcy]] doszli do wniosku, że [[Układ okresowy pierwiastków|tablica Mendelejewa]] jest niekompletna, a firma z równym powodzeniem mogłaby produkować chemię budowlaną. Zmielony tynk, [[kokaina]] i [[metamfetamina]] w proszku do pieczenia oraz tetrahydrokannabinol w [[kisiel]]u to już tradycja. W latach 30. XX wieku firma stała się światowym potentatem w produkcji proszku do pieczenia, kisielu, galaretek i różnych innych wyizolowanych pierwiastków radioaktywnych.


== Produkty ==
== Produkty ==
* '''Kopiec Kreta''' – pozyskiwany najczęściej na łące. Jego produkcja polega na przesiedlaniu kretów i zabraniu ich domów, żeby potem dodać do nich cukier i sprzedawać jako ciasto czekoladowe.
* '''Kopiec Kreta''' – pozyskiwany najczęściej na łące.
* '''Serek Mascarpone''' – z prawdziwym serkiem mascarpone ma wspólnego tyle, co [[KP Legia Warszawa|Legia Warszawa]] z sukcesem, ale i tak nikt się tym nie przejmuje.
* '''Serek Mascarpone''' – z prawdziwym serkiem [[mascarpone]] ma wspólnego tyle, co [[KP Legia Warszawa|Legia Warszawa]] z sukcesem.
* '''Babeczki''' – prawdopodobnie czarnoziemy w papierowym opakowaniu. Jeżeli nie są brązowe oznacza to, że użyto gleb bielicowych. Nie zmienia to faktu, że jedząc babeczkę od wyżej wymienionego producenta, połykasz kilkaset zmielonych owadów i pierścienic, które akurat w tej glebie były.
* '''Babeczki''' – prawdopodobnie czarnoziemy w papierowym opakowaniu. Jeżeli nie są brązowe oznacza to, że użyto gleb bielicowych. Nie zmienia to faktu, że jedząc taką babeczkę, połykasz kilkaset zmielonych [[owad]]ów i pierścienic, które akurat w tej glebie były.
* '''Pizza Guseppe''' – ulubiony pokarm uzależnionych od jedzenia powietrza i odrobiny ciasta amerykańskich dzieci. Jej skład chemiczny wykracza poza obecną wiedzę naukową. Ta tajemnica prawdopodobnie będzie rozwiązana dopiero wtedy, gdy poznamy tajny przepis na kraboburgery.
* '''Pizza Guseppe''' – ulubiony pokarm uzależnionych od jedzenia powietrza i odrobiny ciasta amerykańskich dzieci. Jej skład chemiczny wykracza poza obecną wiedzę naukową. Ta tajemnica prawdopodobnie będzie rozwiązana dopiero wtedy, gdy poznamy [[SpongeBob|tajny przepis na kraboburgery]].


== Zobacz też ==
[[:Kategoria:Sztuka kulinarna]]
* [[lista dodatków do żywności]]
[[:Kategoria:Firmy]]
* [[konserwanty]]
* [[galaretka]]
* [[budyń]]

{{Jedzenie}}

[[Kategoria:Producenci żywności]]

Aktualna wersja na dzień 19:13, 23 wrz 2023

Pudełko ciasteczek Doktora Oetkera wyprodukowanych w 1912 roku (naszej ery). Nadal są jadalne.

Twoja stara leczy się u Dr. Oetkera.

Dowcip o twojej starej

Dr. Oetkerniemiecka firma kucharska, produkuje dosłownie wszystko co według sanepidu daje się zjeść, przez co jest konkurencyjna na rynku. Założyciel firmy, niejaki August Oetker, tak zakochał się w nowych produktach swojej firmy, że w 1918 roku zmarł od przedawkowania proszku do pieczenia.

Skład produktów[edytuj • edytuj kod]

Po gruntownych analizach produktów firmy, amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że tablica Mendelejewa jest niekompletna, a firma z równym powodzeniem mogłaby produkować chemię budowlaną. Zmielony tynk, kokaina i metamfetamina w proszku do pieczenia oraz tetrahydrokannabinol w kisielu to już tradycja. W latach 30. XX wieku firma stała się światowym potentatem w produkcji proszku do pieczenia, kisielu, galaretek i różnych innych wyizolowanych pierwiastków radioaktywnych.

Produkty[edytuj • edytuj kod]

  • Kopiec Kreta – pozyskiwany najczęściej na łące.
  • Serek Mascarpone – z prawdziwym serkiem mascarpone ma wspólnego tyle, co Legia Warszawa z sukcesem.
  • Babeczki – prawdopodobnie czarnoziemy w papierowym opakowaniu. Jeżeli nie są brązowe oznacza to, że użyto gleb bielicowych. Nie zmienia to faktu, że jedząc taką babeczkę, połykasz kilkaset zmielonych owadów i pierścienic, które akurat w tej glebie były.
  • Pizza Guseppe – ulubiony pokarm uzależnionych od jedzenia powietrza i odrobiny ciasta amerykańskich dzieci. Jej skład chemiczny wykracza poza obecną wiedzę naukową. Ta tajemnica prawdopodobnie będzie rozwiązana dopiero wtedy, gdy poznamy tajny przepis na kraboburgery.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]