Kamelopedia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Mööepp!

Tradycyjne pozdrowienie wielbłądów

Kamelo ergo sum

Rzymskie powiedzenie

Kamelopedianiemiecki projekt oparty niby na MediaWiki, a w rzeczywistości to strona dla wielbłądów o wielbłądach. Parodia Wikipedii, Wikicytatów, Biblii, DNA i świata. Założona w kwietniu 2004 roku przez wielbłądziego ojca (pastora?) Fire'a. Na dziś ma 10369 artykułów, pisanych również przez dzieci pustyni.

KAMELOPEDIA – to skrót od słów Kein Arschloch macht's einem leicht orthodoxe Priester zu erschlagen – Das ist arrogant!, czyli w lekkim tłumaczeniu Żadna jama nie pobije zbytnio lekko ortodoksyjnego księdza – To aroganckie.

Społeczeństwo dzieli się na wielbłądy. Wszyscy żyją tam w wielkiej harmonii. Większość czasu spędzają na pisaniu artykułów typu: Zawsze (Immer), czy Ludzie (Leute). Ulubionym zajęciem tamtejszych adminów, jest usuwanie artykułów autorstwa Grumpfa. Po godzinie przebywania tam odczuwamy potrzebę zobaczenia wody i nabieramy alergii na piasek. Ciągłej rozbudowie ulega Kamelosofia, czyli filozofia wielbłądów.

W Kamelopedii istnieje sklepik, który oferuje m. in. pudełko z gumowymi klockami. Można z nich ułożyć piękne historyjki o życiu na pustyni i opowieściach o wielbłądach. Kamelopedia to też jedna z niewielu encyklopedii, które można wydrukować. Wielbłądy-weterani twierdzą, że wystarczy tylko 5000 stron formatu A5.

Artykuły zawierają ukryte przesłanie. W jednym, jeśli weźmiemy co szóstą literę, wyjdzie zdanie: Kammel wird uber alle Pyramiden herrschen (Wielbłądy będą rządzić wszystkimi piramidami). Oprócz tego dowiemy się z niej że:

  • Troja została odnaleziona przez konia.
  • Kuh-Kucks-Klan to krowia organizacja militarna, która zjada rowerzystów, gdy ci wjadą we mgłę.
  • Zdanie W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie może wypowiedzieć tylko Polak.
  • CIA znaczy Camel Investigation Agency i podglądają ludzi przez szybę.
  • Jeden z polskich akcentów: „KWACZ” to Komisja wartości absolutnych ciężkich zadaniach i znajduje się w jednym z polskich biurowców. Artykuł kończy się słowami Nastrovje.

Link