Furry: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 195.150.55.202; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Typowekonto.)
Znacznik: rewert
(Fursona -> heterochromia)
Znaczniki: edytor wizualny zrewertowane
Linia 17: Linia 17:


Celem dołączenia do futrzastej <del>agro</del>kultury konieczne jest stworzenie '''fursony''', zwierzęcego alter-ego, z którym wielu futrzaków utożsamia się bardziej niż ze swoją ludzką postacią.
Celem dołączenia do futrzastej <del>agro</del>kultury konieczne jest stworzenie '''fursony''', zwierzęcego alter-ego, z którym wielu futrzaków utożsamia się bardziej niż ze swoją ludzką postacią.
Po stworzeniu fursony, którą jak przystało na prawdziwie kreatywną społeczność, gdzie każdy jest indywidualny, stanowią w 90% hardkorowe [[Wilk|wilki]] lub cool-buntowniczo-cfaniakowate [[Lis|liski]], futrzaki tworzą przeróżne, mniej lub bardziej udane [[fanart|fanarty]] z jej udziałem, którymi następnie zaśmiecają strony pokroju [[DeviantArt|DeviantArta]], celem posądzania innych członków społeczności, którzy narysują podobnego antropomorficznego pchlarza o plagiat.
Po stworzeniu fursony, którą jak przystało na prawdziwie kreatywną społeczność, gdzie każdy jest indywidualny, stanowią w 90% hardkorowe [[Wilk|wilki]] lub cool-buntowniczo-cfaniakowate [[Lis|liski]]. Najważniejszym jednak elementem jest heterochromia, która podobno ma sprawiać że ich postać jest ciekawa. Futrzaki tworzą przeróżne, mniej lub bardziej udane [[fanart|fanarty]] z jej udziałem, którymi następnie zaśmiecają strony pokroju [[DeviantArt|DeviantArta]], celem posądzania innych członków społeczności, którzy narysują podobnego antropomorficznego pchlarza o plagiat.


== Fursuit ==
== Fursuit ==

Wersja z 21:41, 11 paź 2024

Praojciec Furry
Furry znane były już od zarania cywilizacji

Ten cały artykuł to jakiś absurd! Zwyczajne stereotypy! Nie słuchajcie ich!

Przeciętny Furry o tym artykule

I purr, therefore I am.

Furry o sobie

Furry (ang. Futrzasty) – nazwa sekty zrzeszającej miłośników fauny, lubiących przebierać się w futrzaste piżamki, oraz halloweenowe kostiumy zwierzaków. Mimo, iż według niektórych specjalistów furry pojawili się już w Starożytnym Egipcie, pierwszym oficjalnie potwierdzonym przedstawicielem tej subkultury był Karol Darwin, który w XIX wieku stwierdził, że pochodzi od małpy i jest jej wersją antro.

Rodzaje Furry

Zestawienie futrzaka antropomorficznego i nieantropomorficznego
  • Antropomorficzne – właściwie są to ludzie ze zwierzęcymi cechami. Marzeniem każdego furry jest aby w toku ewolucji zwierzęta przybrały antropomorficzną formę i zniszczyły ludzką cywilizację.
  • Nieantropomorficzne – mówiące zwierzaki, rodem z Króla Lwa. W przeciwieństwie do swoich antropomorficznych odpowiedników brak im przeciwstawnych kciuków do samowystarczalnego yiffania się, dlatego nie cieszą się w fandomie zbytnią popularnością.

Fursona

A teraz dzieciaczki pędzić do szkoły jak was pan Bóg stworzył!

Celem dołączenia do futrzastej agrokultury konieczne jest stworzenie fursony, zwierzęcego alter-ego, z którym wielu futrzaków utożsamia się bardziej niż ze swoją ludzką postacią. Po stworzeniu fursony, którą jak przystało na prawdziwie kreatywną społeczność, gdzie każdy jest indywidualny, stanowią w 90% hardkorowe wilki lub cool-buntowniczo-cfaniakowate liski. Najważniejszym jednak elementem jest heterochromia, która podobno ma sprawiać że ich postać jest ciekawa. Futrzaki tworzą przeróżne, mniej lub bardziej udane fanarty z jej udziałem, którymi następnie zaśmiecają strony pokroju DeviantArta, celem posądzania innych członków społeczności, którzy narysują podobnego antropomorficznego pchlarza o plagiat.

Fursuit

Fursuit to coś co musisz koniecznie mieć, podobnie jak każdy członek społeczności futrzaków. W zależności od nakładu finansowego i/lub pracy powstanie strój przypominający twoją fursonę lub bardzo brzydkiego pluszaka[1]. Kostium najprawdopodobniej będzie noszony kilka razy w życiu, w porywie szaleństwa można go założyć na imprezę tylko po to by się przekonać, że wymiotowanie w nim przynosi raczej ciekawe efekty[2]. Dzięki swej unikalnej konstrukcji, fursuit jest odzieżą wierzchnią na każdą porę roku, gdyż niezależnie od pogody w środku panuje stabilna temperatura 40°C.

Yiff

To wbrew pozorom nie jest yiff

Yiff jest pojęciem całkowicie i nierozerwalnie związanym z futrzakami. Oznacza ono ogół rzeczy, których czytelnik raczej zobaczyć nie chce. Według starożytnych legend pierwotnie w tym kontekście używano słowa[3] „yiip”, zmiana dokonała się jednak w latach dziewięćdziesiątych przez pewnego futrzaka, który spamował tym na czacie.

Przypisy

  1. Jeżeli, rzecz jasna, będzie cokolwiek przypominać
  2. Podobno powstał nawet termin określający tę przypadłość
  3. czy tam wyrazu dźwiękonaśladowczego