Mięso

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „03:04, 8 gru 2018” przez „Grzeeesiek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Mięso
Słownik
Zobacz w słowniku:
rzucać mięsem

Mięso – ręka, noga, mózg na ścianie. A w mniej ekstremalnej wersji kontrowersyjna substancja spożywcza produkowana obecnie z ropy naftowej przez wielkie sieci hipermarketów. Produkcja mięsa z ropy naftowej została zapoczątkowana przez pozerów. Pozerzy stworzyli wspaniałą przyszłość dla nas, mas niedouczonych, dzięki nim mięso jest różowe (przez pierwsze pięć minut) a niebo niebieskie (przez jeszcze 4,5 mld lat). Często jest używane do rzucania, co budzi sprzeciw opinii publicznej, która twierdzi, że mięso też człowiek.

Skład[edytuj • edytuj kod]

Mięso składa się z mieszaniny naturalnych węglowodorów gazowych (dane z Wikipedii), kwasu siarkowego, asfaltu, betonu, oraz polepszaczy smakowo-zapachowych: E 123, E 234, E 345, E 658, E 677, E 836, E 456, E 589, E 896, E 7980, E 9578, E 24524, E 42546, E 245635, E 4634574, E 78956345, a także najdoskonalszego z nich: E 345356457567, dzięki któremu osiąga ten piękny różowy kolor.

Do połowy XX w. mięso wyrabiano ciemnogrodzkimi, katolickimi metodami z ciał biednych krówek, świnek, kaczuszek (o, pardon, kaczki dzisiaj już nie są pod ochroną…!), kurek, czy wielbłądów, ludzi (cenne i bogate w wartości odżywcze jest mięso młodych kobiet) i koni.

Dobre mięsko bez tych wszystkich E można zdobyć małym kosztem w następujący sposób. W serwisie z darmowymi ogłoszeniami znajdujemy takie o treści „króliczka słodkiego w dobre ręce oddam/tanio sprzedam”. Najlepiej brać razem z klatką to się nam za transport jeszcze zwróci. Przy odbiorze nie pytamy „czy dużo tego mięska po zdjęciu futerka zostanie?”, nie wybrzydzamy, że „może tego drugiego większego” ani nie pytamy „dlaczego puchaty drożej? toż to mniej mięska w przeliczeniu na kilogram całego króliczka”. Po prostu bierzemy, mówimy że rzeczywiście słodki (a nie, że to się dopiero okaże).

Kontrowersje wokół mięsa[edytuj • edytuj kod]

Mięso na półce

Mięso produkowane katolickimi metodami, poprzez ubój biednych zwierzątek stało się przedmiotem obrony ze strony mądrych i postępowych środowisk, oświeconych żarówkami firmy Osram. Środowiska te wykazały niezbicie, iż zabijanie zwierzątek na mięso jest niezgodne z ich światopoglądem i wobec tego wszyscy powinni się do niego dostosować, bo jak nie…

Od tej pory, w porozumieniu z proekologicznie nastawionymi właścicielami hipermarketów, mięso zaczęto produkować z mniej kontrowersyjnych (według ekologów) składników, przez co zniknęły wszelkie kontrowersje, zaś całe społeczeństwo teraz może bez przeszkód dążyć do świetlanej przyszłości, zarysowanej światłą postępową myślą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]