Pokemon (osoba): Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Wasilij Hrabia Żygutek. Autor wycofanej wersji to 89.78.238.203.)
Linia 2: Linia 2:
'''Pokemon''' – niegdyś osobnik płci żeńskiej, obecnie także męskiej.
'''Pokemon''' – niegdyś osobnik płci żeńskiej, obecnie także męskiej.


==Traktowanie==
Pokémon (jap. ポケットモンスター, Poketto Monsutā?) – nazwa serii gier konsolowych firmy Nintendo, tworzonych od 1995 przez Satoshiego Tajiri. Początkowo wydana na Game Boya, seria stała się drugą najbardziej dochodową i udaną grą firmy Nintendo, zaraz po serii Mario.[1] Po sukcesie gier, świat Pokémonów został także zaadaptowany do anime, filmów, mangi, zabawek, książek itp. Do 23 kwietnia 2008 r. sprzedaż wszystkich gier z serii osiągnęła ponad 175 milionów egzemplarzy.[2]
[[Grafika:Przyklafwafaewfwqafd.jpg|thumb|right|200px|Prawidłowe traktowanie pokemona]]
Są milutkie w dotyku i bardzo ładnie wyglądają, ale nie dajcie się zwieść pozorom! Na pewno nie są to inteligentne istoty, jednak nigdy nie wiadomo, o czym myślą (nie wiadomo nawet, czy w ogóle to robią...) i jak zareagują na próbę nawiązania z nimi bliskiego kontaktu. Żeby poderwać pokemona, trzeba też być pokemonem, i to przeciwnej płci, co sprawia, że są to postacie niesamowicie trudne do zdobycia. Poza tym, używają [[telefon komórkowy|telefonów komórkowych]], co dodaje im aury niesamowitej oryginalności i niedostępności.


==Wygląd==
Nazwa Pokémon jest latynizacją japońskiej nazwy „Kieszonkowe potwory” (jap. ポケットモンスター, Poketto Monsutā?, ang. Pocket Monsters)[3]. Termin Pokémony odnosi się również do 493 fikcyjnych gatunków stworzeń, które pojawiły się w grach na Nintendo DS, Pokémon Diamond i Pearl. W języku polskim nie została wydana żadna z gier Pokémon, jednak oglądać można było siedem z dwunastu serii anime (obecnie na kanale Jetix emitowana jest po raz pierwszy 11 seria, serie 7, 8 i 9 dotychczas nie zostały wyemitowane), a także odcinek specjalny oraz trzy filmy z polskim dubbingiem i cztery z lektorem.
Spośród pokemonów można wyróżnić barbie i [[żeluś|żeli/elegancików]]. Z łatwością można rozróżnić, które jest które. Wyróżniają się z tłumu swoim ubiorem i nieprzeciętnym brakiem inteligencji. Zazwyczaj albo zakochani w sobie [[trening siłowy|pakujący na siłowni]] pseudo przystojniaki/maczo, albo godzące się na wszystko, byle się podlizać, chętnie [[rozwiązłość|dające dupy]], puste panienki. Charakteryzują się ufarbowanymi na platynowy blond lub poważny granat włosami oraz strojem w oczojebne kolorki.
Portal
Portal:
Pokémony
Spis treści
[ukryj]


Ponadto pokemony płci żeńskiej często używają hektolitrów perfum, służących jako wabik pokemonów płci przeciwnej, czasem jako odstraszacz przeciw nie-pokemonom, a zawsze dla zamaskowania wstrętu do wody z mydłem. Nie do przeoczenia jest także pokemonowy make-up. Brzoskwiniowa twarz, lejący się z ust błyszczyk i rzęsy posklejane tuszem. Podczas niesprzyjających warunków tapeta schodzi całymi płatami (1–2 cm grubości).
* 1 Serial
* 2 Typy i generacje
o 2.1 Podział Pokémonów
o 2.2 Generacje
* 3 Twórca Pokémonów
* 4 Gry
o 4.1 Lista gier
* 5 Zobacz też
* 6 Przypisy
* 7 Linki zewnętrzne


Na naszych ulicach wciąż można zauważać ewoluujące pokemony. Na początku pokemon jest różowy, potem zaczyna się „MhRoCk”. Pokemon farbuje się zazwyczaj na dwa różne kolory, by śladem setek tysięcy identycznych małolatów podkreślić swoją oryginalność, niepowtarzalność i niezależność, jednak nie rezygnuje ze złotych i srebrnych dodatków. Ku niezadowoleniu [[emo boy]]ów, pokemony w kolejnym stadium rozwoju zaczynają wyrażać swój bunt przez kolczykowanie (pępek, nos, język), co sprawia, że kolczykowanie przestaje być domeną [[emo (ludzie)|emo]]. Były przypadki wymieniania się kolczykami z języka. Kolce zazwyczaj mają powbijane cyrkonie i podoczepiane łańcuszki lub zawieszki w kształcie serduszek bądź motylków.
Serial [edytuj]


==Zainteresowania==
Osobny artykuł: Pokémon (anime).
Do ich zainteresowań można zaliczyć: przesiadywanie w toaletach szkolnych ze swoimi PssIePsIóŁkAmi w celu poplotkowania, nałogowe chodzenie po [[centrum handlowe|centrach handlowych]] w celu robienia zakupów bądź dla „podrywu”. Często spędzają czas u [[kosmetyczka (osoba)|kosmetyczek]], na przyklejaniu [[tipsy|tipsów]] mających po parę kilometrów (wszystkie obrazki i motylki, ew. serduszka ze sztucznych kryształków, trochę ważą...), (wśród „dziewcząt”) przymierzaniu nowych, żółtych stringów do różowych spodni, kurteczek, szpilek z diamencikami i tym podobnych części krzykliwej garderoby, (wśród „panów”) dopasowywania kolejnej różowej koszuli do obcisłych bądź seksownie powycieranych dżinsów. W wolnym czasie siedzą też godzinami przed lustrem. Dzieffcynki układają frysssurki, bądź nakładają tapety, próbując nowe błyszczyki, a chłopczyki, znaczy maczo, nakładają na swoją seksowną frysssurkę jeszcze więcej żelu, robiąc ją bardziej szeksi.


==Muzyka==
Głównym bohaterem serialu jest Ash Ketchum, który wyrusza w podróż, aby zdobyć tytuł Mistrza Pokémon. W trakcie podróży spotka nowych przyjaciół (Misty, Brock, Tracey, May, Max i Dawn), przysporzy sobie wrogów (Zespół R, Zespół G, Zespół Magma i Zespół Aqua), stoczy wiele pojedynków z lokalnymi mistrzami Pokémonów, aby zdobyć odznaki, które pozwolą dostać mu się do finałów i ważniejszych turniejów.
Słuchają najczęściej muzyki na ich poziomie - techno, trance oraz pop rock. Ten ostatni idealnie pasuje do ich głupiej osobowości, napier**** w gary matki oraz szarpanie łapami po zerwanych strunach, dochodzący przy tym śpiew który można porównać do krzyku przy kastracji wiertarką na żywca, to to, co pokemony lubią najbardziej. Nie trawią rapu, chociaż zdarzają się wyjątkowe pokemony, którym podoba się to brzmienie choć i tak nie wiedzą o co dokładnie chodzi.


==Działalność==
Pierwszym Pokémonem Asha jest Pikachu, którego dostanie od profesora Oaka. Po drodze nie raz spotkał także swojego rywala, Gary’ego Oaka, wnuka profesora Oaka, z którym Ash często się komunikuje, aby zasięgnąć porady. Od profesora dostał także Pokédex (urządzenie, w którym skatalogowana jest cała zebrana przez profesora Oaka wiedza o Pokémonach). Ash często odwiedza też którąś z oficerów Jenny lub sióstr Joy (w każdym mieście są identycznie wyglądające, różnią się charakterem).
Często szpanują swoimi komórami z najnowszymi dzwonkami i tapetami. Nadrabiają tym brak własnych komórek mózgowych. Pokemony często zakładają bezsensowne fotoblogi lub blogi z równie bezsensowymi notkami, szczególnie na majlogu lub blogonecie, które prowadzą, aby mieć dużo „komciów”. Jak już wcześniej zostało podane, lubią puszczać się z osobnikami swojego gatunku. Jednym z ich głównych celów życia jest chodzenie na [[Dyskoteka|dyskoteki]] i zdobywanie nowych doświadczeń alkoholowych.
Robią także fsySsSko żeby zdobywać jeDdenaSsStQQi na fotce.peel i dają koMccIee aby im się odwzajemnić tym samym w zwiększonych ilościach. Oczywiście zdjęcia to najważniejsza rzecz (jak sama nazwa strony wskazuje). W tym celu podkradają ubrania mamie lub starszej siostrze, zapraszają psiAapSióŁecQQi i sts3eElajoOomm fOteCcQq! (są to tzw „SesYjkiii”) aby później zamieścić je na własnym profilu i podpisać, np. „tOo jA I moYye pSsiApsIuŁŁecQqi - fcorajsha sesYYjka - LoffAm jEEeE BUSSSQI ;***”
Działają także propagandowo, poprzez wysyłanie bezsensownych "ŁaŃcUsZkóW".


==Język==
Pokémony, łapane przez trenerów, są najczęściej przechowywane w Pokéballach (choć istnieją również inne Balle). Ich właściciele mają obowiązek opiekować się nimi. Każdy Pokémon należy do jednego z osiemnastu typów, zna ataki, które stosuje podczas bitwy między trenerami Pokémonów, ma własne statystyki (atak, obrona, szybkość, specjalny atak, specjalna obrona, specjalność), itp.
Wszystkie pokemony mają swój własny dialekt, w pewnym stopniu podobny do [[język polski|języka polskiego]]. W ich słownictwie z łatwością można wyróżnić takie słowa jak m.in. „eyyy...”, „[[sweet|słit]]”, „krejzol”/„krejzolka”,„ helołłłł”, „aaayyhh”, „lofffciana psiapsiułeeczka ”, „niom”, „koffanie”, „żal”, „żal.pl”,"moja loffciana dupeczko" „młuahhh” czy „jush” , „AjjĆ” , „tesh”, „faza” (występuje także w slangu zielarzy), wee”, „weeeeż” (koniecznie z wykrzyknikami na końcu oraz ż zamiast ź, wymowa przeciągnięta do maksimum, potrafi trwać nawet 10 sekund), „zajebioza” (to najprawdopodobniej z "Postala 2"), „zajebiaszczo” (a to z "Włatców Móch"), „iiiijeee”, „boshe”.
Boeing 747-400 w kolorach Pokémonów podczas lądowania na lotnisku Heathrow w Londynie.


Znajomość językowa pokemonów jest dość łatwo rozszerzalna, praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć własny dialekt pokemoniasty. Najczęściej tworzenie słów polega na tym że, angielskie, (angielskobrzmiące), obce słowo zostało zasłyszane przez jakiegoś przedstawiciela powyżej opisanej subkultury. Zostało ono użyte w blogu często odwiedzanym przez "lOfFcIaNe pSiApSiElKi" które nauczone owego słowa używają go na innych (czytaj: swoich) bLoGaCh, coraz to bardziej rozszerzając znajomość tego słowa.
Typy i generacje [edytuj]


Warto również dodać, iż pokemony używają [[pokemoniaste pismo|pokemoniastego pisma]], m.in. bawią się w naprzemienne stosowanie dużej i małej litery. Przykład: ''PoKeMoN =*''. Styl ten zwany jest też ''gwałć shifta''.
Każdy Pokémon posiada typ, który określa moce i możliwości, jakie posiada, określając w ten sposób jego dalszy rozwój i ewolucję. Istnieją Pokémony posiadające dwa typy. W sumie istnieje siedemnaście typów.


Popularne jest również kodowanie treści za pomocą specjalnego szyfru – zastępowania normalnych liter wszelkimi znakami – np. „$ł!T” („słit”). Naukowcy wciąż zastanawiają się, jak u tak niskich ewolucyjnie istot mogła wykształcić się zdolność używania tak skomplikowanego w zapisie systemu znaków.
Podział Pokémonów [edytuj]


Język ''PoKemOnOFFaTych'' cechuje również masa błędów ortograficznych (podobnie jak [[internetowy paszczur|internetowych paszczurów]]). Np. ''Al3 9upiA J3$t3$, O B0$H3 ŻaL PeEl W3Ź Wo9Ól3o nO H3LoŁ.O!''.
* normalne, zwyczajne (normal), np. Ditto, Meowth, Skitty, Buneary
* wodne (water), np. Squirtle, Staryu, Totodile, Mudkip, Kyogre, Mantyke,Lapras
* lodowe (ice), np. Articuno, Jynx, Glalie, Lapras
* ogniste (fire), np. Charmander, Combusken, Ninetales
* ziemne (ground), np. Sandshrew, Sandslash
* robaki (bug), np. Weedle, Cascoon, Scyther, Caterpie
* trawiaste (grass), np. Bulbasaur, Chikorita, Treecko
* latające (flying), np. Pidgeot, Spearow, Farfetch'd
* elektryczne (electric), np. Zapdos, Voltorb,Pikachu
* stalowe (steel), np. Magnemite, Metang, Aggron
* kamienne (rock), np. Regirock, Golem, Geodude, Onix, Groudon, Armaldo
* walczące (fighting), np. Hitmonlee, Primeape,Machamp
* trujące (poison), np. Weezing, Arbok, Nidoran, Nidoking
* psychiczne (psychic), np. Abra, Mewtwo, Espeon, Mew, Jynx
* mroczne (dark), np. Umbreon, Sneasel, Mightyena
* duchy (ghost), np. Gastly, Gengar, Haunter
* smoki (dragon), np. Dragonite, Salamence, Giratina


==Występowanie==
Generacje [edytuj]
Obserwuje się coraz powszechniejsze występowanie pokemonów w miejscach publicznych. Istnieje prawdopodobieństwo, że wprowadzana obecnie [[polityka prorodzinna]] doprowadzi w ciągu kilkunastu lat do znacznego nasilenia się zjawiska. Jedynym ze sposobów na zmniejszenie populacji pokemonów jest częste wyłączanie [[Gadu-Gadu]].


Pokemony korzystają z [[Nasza-klasa.pl|Naszej Klasy]] bardzo często, niemal tak często jak z [[Gadu-Gadu|GG]]. Niemniej popularnym miejscem występowania w internecie są fora o tipsach itp. (radzimy nie wchodzić, by uniknąć załamania). Piszą także dużo różowo-obrazkowych blogów (na których najczęściej zawieszają się komputery), często można takie niechciane blogi znaleźć szukając czegoś w wyszukiwarkach.
Generacja Pokémonów to seria tych stworków, dodawana co jakiś czas masowo, zsynchronizowana z serialem. Najnowsze są Pokémony czwartej generacji.


Standardem pokemonów są opisy np. takie opisy „O sobie”:
Generacje Pokémonów (ilość stworków w generacji):
:<code>''Kocham kolor różowy i nosić tiarę na głowie. KoFFaM mOjE PsII@@psIóÓłŁeCzki!!!11 ^ I'm So S\/\/33t!!!!111!1!11!1jedenjeden!1!11jedenaście Uwielbiam pisac PoKeMoNaMi i robić dzióbeczka do obcych kolesi. ;*;*;* :D:D oh ah xDDD :P:P :D:D Mam tipsy długości rakiety do tenisa xDDD ;D;D;D ;* Lans 4 ever :D:D:P:P:P xDxD :P:P xP W[/\|_e Ńe JeZdEm PłÓkEmÓnEm''</code>

* pierwsza (151), np.: Lapras, Charmeleon, Pikachu, Caterpie, Tauros, Tangela, Raticate, Magnemite, Ponyta, Magmar, Haunter
* druga (100), np.: Hoothoot, Ho-oh, Celebi, Mareep, Marill, Cyndaquil, Pichu, Elekid, Yanma, Xatu, Larvitar
* trzecia (135), np.: Breloom, Latias, Jirachi, Metagross, Poochyena, Groudon, Lombre, Ralts, Seviper, Nosepass
* czwarta (107), np.: Munchlax, Lucario, Weavile, Bonsly i Mime Jr., Dialga, Piplup, Darkrai

Obecnie znane są 493 Pokémony.

Twórca Pokémonów [edytuj]

Osobny artykuł: Satoshi Tajiri.

Pokémony zostały stworzone przez Japończyka Satoshiego Tajiriego. Urodził się 28 sierpnia 1965 roku na przedmieściach Tokio, gdzie jako dziecko mieszkał. Jego pasją było zbieranie owadów. Ususzonym owadom młody zbieracz nadawał imiona. Jednak według wszystkich nie był on zwykłym kolekcjonerem. Nie był to jednak koniec roli kolekcji owadów Tajiriego w dalszej historii jego życia. Gdy każdy dostał pasujący do niego pseudonim, chłopak wystawiał je do walki ze sobą. Organizował małe turnieje i konkursy. W ten sposób Tajiri wymyślił Pokémony.

Tajiri nie ukończył nawet college’u i miał problemy ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy. Fascynował się wtedy przenośnymi konsolami, anime oraz mangą. Jednym z jego przyjaciół był Ken Sugimori, który stworzył podobizny większości Pokémonów. Szefom Nintendo nie do końca przypadł do gustu dziwny i kontrowersyjny projekt nieznanego dotąd praktycznie nikomu Tajiriego. W fazie produkcyjnej postanowił, że nazwie głównego bohatera swoim imieniem, a przeciwnika tego bohatera imieniem pochodzącym od Shigeru Miyamoto, jego przyjaciela.

Gry [edytuj]

Generacje Pokémonów powiązane są w oczywisty sposób z generacjami konsol, dlatego też pierwszą grą z serii w roli głównej była gra Pokémon Green (w Japonii nazywana Pocket Monsters Green) na GameBoy Pocket, która ukazała się wyłącznie w japońskiej wersji językowej. Po jej sukcesie wydano kolejne wersje: Pokémon Red i Pokémon Blue oraz wydanie, w którym na początku gry otrzymujemy Pikachu, Pokémon Yellow. Te z kolei ukazały się również w języku angielskim. Wspomniane cztery pozycje, z powodu platformy, na której zostały wydane, nie były zaawansowane technicznie, lecz dzięki ich wysokiej grywalności, Nintendo nie odnotowało strat finansowych.

Po niebywałym sukcesie poprzednich gier, korporacja wydała dwie gry na konsolę Game Boy Color: Pokémon Silver i Pokémon Gold, wprowadzające Pokémony drugiej generacji, następnie wersję Pokémon Crystal.

Wkrótce przyszła kolej na następną serię gier z Pokémonami trzeciej generacji, wydanych na Game Boy Advance: Pokémon Ruby i Pokémon Sapphire oraz ulepszoną wersję Pokémon Emerald, a także odświeżone wersje gier pierwszej generacji – Pokémon FireRed i Pokémon LeafGreen.

Obecnie na rynku istnieją trzy klasyczne gry na Nintendo DS, zawierające Pokémony czwartej generacji – Pokémon Diamond i Pokémon Pearl oraz Pokémon Platinum. Dotychczas Pokémon Platinum nie zostało przetłumaczone na język angielski

W międzyczasie pojawiły się gry, które pozwalały na kierowanie Pokémonem. Pokémon Mystery Dungeon: Red Rescue Team przeznaczone dla Game Boy Advance oraz Pokémon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team, Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of Time i Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of Darkness pod Nintendo DS.

Lista gier [edytuj]

* Pocket Monsters Green (Game Boy Pocket)
* Pokémon Red (Game Boy Color)
* Pokémon Blue (Game Boy Color)
* Pokémon Yellow (Game Boy Color)
* Pokémon Silver (Game Boy Color)
* Pokémon Gold (Game Boy Color)
* Pokémon Crystal (Game Boy Color)
* Pokémon Ruby (Game Boy Advance)
* Pokémon Sapphire (Game Boy Advance)
* Pokémon Emerald (Game Boy Advance)
* Pokémon FireRed (Game Boy Advance)
* Pokémon LeafGreen (Game Boy Advance)
* Pokémon Puzzle Challenge (Game Boy Color)
* Pokémon Pinball (Game Boy Color)
* Pokémon Stadium (Nintendo 64)
* Pokémon Stadium 2 (Nintendo 64)
* Pokémon Snap (Nintendo 64)
* Pokémon Puzzle Leauge (Nintendo 64)
* Pokémon Colosseum (GameCube)
* Pokémon Mystery Dungeon Red Rescue Team (Game Boy Advance)
* Pokémon Mystery Dungeon Blue Rescue Team (Nintendo DS)
* Pokémon Diamond (Nintendo DS)
* Pokémon Pearl (Nintendo DS)
* Pokémon Platinum (Nintendo DS)
* Pokémon Ranger (Nintendo DS)
* Pokémon Battle Revolution (Nintendo Wii)
* Pokémon Mystery Dungeon Darkness Exploration Team (Nintendo DS)
* Pokémon Mystery Dungeon Time Exploration Team (Nintendo DS)
* Pokémon Ranger 2 (Nintendo DS)
Zinger nie zmieniaj tego


==Zobacz też==
==Zobacz też==

Wersja z 01:52, 11 mar 2009

Ujednoznacznienie „Pokemon” przekierowuje tutaj. Zobacz też Pokémon.

Pokemon – niegdyś osobnik płci żeńskiej, obecnie także męskiej.

Traktowanie

Plik:Przyklafwafaewfwqafd.jpg
Prawidłowe traktowanie pokemona

Są milutkie w dotyku i bardzo ładnie wyglądają, ale nie dajcie się zwieść pozorom! Na pewno nie są to inteligentne istoty, jednak nigdy nie wiadomo, o czym myślą (nie wiadomo nawet, czy w ogóle to robią...) i jak zareagują na próbę nawiązania z nimi bliskiego kontaktu. Żeby poderwać pokemona, trzeba też być pokemonem, i to przeciwnej płci, co sprawia, że są to postacie niesamowicie trudne do zdobycia. Poza tym, używają telefonów komórkowych, co dodaje im aury niesamowitej oryginalności i niedostępności.

Wygląd

Spośród pokemonów można wyróżnić barbie i żeli/elegancików. Z łatwością można rozróżnić, które jest które. Wyróżniają się z tłumu swoim ubiorem i nieprzeciętnym brakiem inteligencji. Zazwyczaj albo zakochani w sobie pakujący na siłowni pseudo przystojniaki/maczo, albo godzące się na wszystko, byle się podlizać, chętnie dające dupy, puste panienki. Charakteryzują się ufarbowanymi na platynowy blond lub poważny granat włosami oraz strojem w oczojebne kolorki.

Ponadto pokemony płci żeńskiej często używają hektolitrów perfum, służących jako wabik pokemonów płci przeciwnej, czasem jako odstraszacz przeciw nie-pokemonom, a zawsze dla zamaskowania wstrętu do wody z mydłem. Nie do przeoczenia jest także pokemonowy make-up. Brzoskwiniowa twarz, lejący się z ust błyszczyk i rzęsy posklejane tuszem. Podczas niesprzyjających warunków tapeta schodzi całymi płatami (1–2 cm grubości).

Na naszych ulicach wciąż można zauważać ewoluujące pokemony. Na początku pokemon jest różowy, potem zaczyna się „MhRoCk”. Pokemon farbuje się zazwyczaj na dwa różne kolory, by śladem setek tysięcy identycznych małolatów podkreślić swoją oryginalność, niepowtarzalność i niezależność, jednak nie rezygnuje ze złotych i srebrnych dodatków. Ku niezadowoleniu emo boyów, pokemony w kolejnym stadium rozwoju zaczynają wyrażać swój bunt przez kolczykowanie (pępek, nos, język), co sprawia, że kolczykowanie przestaje być domeną emo. Były przypadki wymieniania się kolczykami z języka. Kolce zazwyczaj mają powbijane cyrkonie i podoczepiane łańcuszki lub zawieszki w kształcie serduszek bądź motylków.

Zainteresowania

Do ich zainteresowań można zaliczyć: przesiadywanie w toaletach szkolnych ze swoimi PssIePsIóŁkAmi w celu poplotkowania, nałogowe chodzenie po centrach handlowych w celu robienia zakupów bądź dla „podrywu”. Często spędzają czas u kosmetyczek, na przyklejaniu tipsów mających po parę kilometrów (wszystkie obrazki i motylki, ew. serduszka ze sztucznych kryształków, trochę ważą...), (wśród „dziewcząt”) przymierzaniu nowych, żółtych stringów do różowych spodni, kurteczek, szpilek z diamencikami i tym podobnych części krzykliwej garderoby, (wśród „panów”) dopasowywania kolejnej różowej koszuli do obcisłych bądź seksownie powycieranych dżinsów. W wolnym czasie siedzą też godzinami przed lustrem. Dzieffcynki układają frysssurki, bądź nakładają tapety, próbując nowe błyszczyki, a chłopczyki, znaczy maczo, nakładają na swoją seksowną frysssurkę jeszcze więcej żelu, robiąc ją bardziej szeksi.

Muzyka

Słuchają najczęściej muzyki na ich poziomie - techno, trance oraz pop rock. Ten ostatni idealnie pasuje do ich głupiej osobowości, napier**** w gary matki oraz szarpanie łapami po zerwanych strunach, dochodzący przy tym śpiew który można porównać do krzyku przy kastracji wiertarką na żywca, to to, co pokemony lubią najbardziej. Nie trawią rapu, chociaż zdarzają się wyjątkowe pokemony, którym podoba się to brzmienie choć i tak nie wiedzą o co dokładnie chodzi.

Działalność

Często szpanują swoimi komórami z najnowszymi dzwonkami i tapetami. Nadrabiają tym brak własnych komórek mózgowych. Pokemony często zakładają bezsensowne fotoblogi lub blogi z równie bezsensowymi notkami, szczególnie na majlogu lub blogonecie, które prowadzą, aby mieć dużo „komciów”. Jak już wcześniej zostało podane, lubią puszczać się z osobnikami swojego gatunku. Jednym z ich głównych celów życia jest chodzenie na dyskoteki i zdobywanie nowych doświadczeń alkoholowych. Robią także fsySsSko żeby zdobywać jeDdenaSsStQQi na fotce.peel i dają koMccIee aby im się odwzajemnić tym samym w zwiększonych ilościach. Oczywiście zdjęcia to najważniejsza rzecz (jak sama nazwa strony wskazuje). W tym celu podkradają ubrania mamie lub starszej siostrze, zapraszają psiAapSióŁecQQi i sts3eElajoOomm fOteCcQq! (są to tzw „SesYjkiii”) aby później zamieścić je na własnym profilu i podpisać, np. „tOo jA I moYye pSsiApsIuŁŁecQqi - fcorajsha sesYYjka - LoffAm jEEeE BUSSSQI ;***” Działają także propagandowo, poprzez wysyłanie bezsensownych "ŁaŃcUsZkóW".

Język

Wszystkie pokemony mają swój własny dialekt, w pewnym stopniu podobny do języka polskiego. W ich słownictwie z łatwością można wyróżnić takie słowa jak m.in. „eyyy...”, „słit”, „krejzol”/„krejzolka”,„ helołłłł”, „aaayyhh”, „lofffciana psiapsiułeeczka ”, „niom”, „koffanie”, „żal”, „żal.pl”,"moja loffciana dupeczko" „młuahhh” czy „jush” , „AjjĆ” , „tesh”, „faza” (występuje także w slangu zielarzy), wee”, „weeeeż” (koniecznie z wykrzyknikami na końcu oraz ż zamiast ź, wymowa przeciągnięta do maksimum, potrafi trwać nawet 10 sekund), „zajebioza” (to najprawdopodobniej z "Postala 2"), „zajebiaszczo” (a to z "Włatców Móch"), „iiiijeee”, „boshe”.

Znajomość językowa pokemonów jest dość łatwo rozszerzalna, praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć własny dialekt pokemoniasty. Najczęściej tworzenie słów polega na tym że, angielskie, (angielskobrzmiące), obce słowo zostało zasłyszane przez jakiegoś przedstawiciela powyżej opisanej subkultury. Zostało ono użyte w blogu często odwiedzanym przez "lOfFcIaNe pSiApSiElKi" które nauczone owego słowa używają go na innych (czytaj: swoich) bLoGaCh, coraz to bardziej rozszerzając znajomość tego słowa.

Warto również dodać, iż pokemony używają pokemoniastego pisma, m.in. bawią się w naprzemienne stosowanie dużej i małej litery. Przykład: PoKeMoN =*. Styl ten zwany jest też gwałć shifta.

Popularne jest również kodowanie treści za pomocą specjalnego szyfru – zastępowania normalnych liter wszelkimi znakami – np. „$ł!T” („słit”). Naukowcy wciąż zastanawiają się, jak u tak niskich ewolucyjnie istot mogła wykształcić się zdolność używania tak skomplikowanego w zapisie systemu znaków.

Język PoKemOnOFFaTych cechuje również masa błędów ortograficznych (podobnie jak internetowych paszczurów). Np. Al3 9upiA J3$t3$, O B0$H3 ŻaL PeEl W3Ź Wo9Ól3o nO H3LoŁ.O!.

Występowanie

Obserwuje się coraz powszechniejsze występowanie pokemonów w miejscach publicznych. Istnieje prawdopodobieństwo, że wprowadzana obecnie polityka prorodzinna doprowadzi w ciągu kilkunastu lat do znacznego nasilenia się zjawiska. Jedynym ze sposobów na zmniejszenie populacji pokemonów jest częste wyłączanie Gadu-Gadu.

Pokemony korzystają z Naszej Klasy bardzo często, niemal tak często jak z GG. Niemniej popularnym miejscem występowania w internecie są fora o tipsach itp. (radzimy nie wchodzić, by uniknąć załamania). Piszą także dużo różowo-obrazkowych blogów (na których najczęściej zawieszają się komputery), często można takie niechciane blogi znaleźć szukając czegoś w wyszukiwarkach.

Standardem pokemonów są opisy np. takie opisy „O sobie”:

Kocham kolor różowy i nosić tiarę na głowie. KoFFaM mOjE PsII@@psIóÓłŁeCzki!!!11 ^ I'm So S\/\/33t!!!!111!1!11!1jedenjeden!1!11jedenaście Uwielbiam pisac PoKeMoNaMi i robić dzióbeczka do obcych kolesi. ;*;*;* :D:D oh ah xDDD :P:P :D:D Mam tipsy długości rakiety do tenisa xDDD ;D;D;D ;* Lans 4 ever :D:D:P:P:P xDxD :P:P xP W[/\|_e Ńe JeZdEm PłÓkEmÓnEm

Zobacz też

Linki zewnętrzne


Medal.svg

Szablon:Ok