Familiada: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Linia 28: Linia 28:
=== Nagrody ===
=== Nagrody ===
W każdym odcinku Familiady są także przyznawane nagrody. Można dostać kuferki, zdjęcie, produkty mleczne, wędliny, pieniądze, a kiedyś nawet telewizory i medale.
W każdym odcinku Familiady są także przyznawane nagrody. Można dostać kuferki, zdjęcie, produkty mleczne, wędliny, pieniądze, a kiedyś nawet telewizory i medale.

===Tablica===

Od 18 lat na ścianie w studiu Familiady wisi niezniszczalna, odporna na koniec świata tablica typu LED. Jednak, kiedy w październiku 2012 usłyszała kolejny żart pana [[Karol Strasburger|Karola]] postanowiła zaprotestować i przez 3 odcinki musieliśmy oglądać ekran plazmowy, do którego animacje zostały wykonane w [[Paincie|Paint]]. Na początku listopada stara tablica wróciła i będzie nam służyć, dopóki Karol nie opowie kolejnego żartu.


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==

Wersja z 19:02, 1 lis 2012

Bardzo znane logo programu

Witamy Państwa w teleturnieju Familiada.

Standardowe od kilku dekad powitanie widzów

Prowadzący: Więcej niż jedno zwierzę to...?
Zawodniczka 1: Owca.
Zawodniczka 2: Lama.

Typowe pytanie w Familiadzie


Szablon:Tjeden z najstarszych polskich (choć na licencji amerykańskiej) teleturniejów świata (ale powstały nieco później niż Jeden z dziesięciu), emitowany na antenie TVP2 do dnia dzisiejszego i dłużej. Gospodarzem programu jest nieprzerwanie Karol Strasburger. Główną atrakcją programu jest prowadzący, oraz wielka, czarna tablica na której wyświetlane są trafne odpowiedzi na zadawane pytania, i stan punktowy obydwu drużyn.

Opis teleturnieju

Prowadzący ten teleturniej

Żenujący żart

Plik:Familiada mem.jpg
Mem o familiadzie.

Na początku prowadzący opowiada suchara, chcąc udowodnić tym, że śmiech to zdrowie. Oto przykład:

Wchodzi facet do windy a tam schody

Typowy żart na początku programu

Później prowadzący mówi o konkursie SMS-owym. Przedstawiane są ogólne zasady programu. Teraz czas na grę.

Wstęp do gry

W programie biorą udział dwie drużyny (zwane rodzinami). Każda liczy po 5 zawodników, więc zadawanie pytań im będzie proste. Rodziny przedstawiają się w kolejności od najwyższych do najniższych członków, w czasie autoprezentacji mówiąc o miejscu zamieszkania i swoim hobby. Później tzw. głowy rodzin podchodzą do pulpitu przy tablicy.

Etap pierwszy

Para zawodników, po jednym z każdej drużyny, paradnym krokiem podchodzi do pulpitu. Uśmiechnięty prowadzący czyta im pytanie. Która z nich pierwsza przyciśnie przycisk, ma prawo jako pierwsza udzielić odpowiedzi. Jeśli odpowie prawidłowo, tablica wyświetli tę odpowiedź. Następnie, odpowiada ta druga osoba. Jeśli o dziwo także udzieli prawidłowej odpowiedzi, a odpowiedź ta będzie wyżej punktowana od poprzedniej, drużyna zdobywa punkty i przejmuje pytanie. Prowadzący podchodzi do tej drużyny i z kałacha strzela po kolei w każdego z zawodników tym samym pytaniem, póki dwukrotnie nie usłyszy złej odpowiedzi. Po utracie dwóch szans, przeciwnicy zaczynają ostro polemizować. Po stracie trzeciej szansy, sfrustrowany Strasburger dochodzi pospiesznym krokiem, spluwając. Pytanie kierowane jest do przeciwników. Jeżeli zabłysną niebywałym intelektem i odpowiedzą poprawnie, to punkty, jak Sebastian Vettel dochodzący pod wpływem do bolidu, przychodzą na ich konto. A jeśli nie, to do przeciwników. I tak dalej, i tak dalej, aż do samego końca. Drużyna, która przekroczy 300 lub więcej punktów, awansuje do finału, a przegrani mają jakieś tam kuferki, zdjęcia, szmatki itp.

Finał

W finale bierze udział dwóch zawodników ze zwycięskiej ekipy. Jeden z nich idzie do tzw. kącika muzycznego, a drugi stoi koło prezentera i czeka, aż ten zada mu pierwsze pytanie. Jest 5 pytań i 15 sekund na odpowiedź. Po zakończeniu, osoba grająca idzie do swojej drużyny, a przychodzi druga, i znów jest 5 takich samych pytań, ale za to na odpowiedź ma 20 sekund. Po odpowiedzeniu odpowiedzią tą samą, co w pierwszej, będzie taki dźwięk tyyyn i odpowiadamy na inną odpowiedź. Wygranie finału następuje wtedy, gdy drużyna zdobędzie 200 punktów lub więcej.

Nagrody

W każdym odcinku Familiady są także przyznawane nagrody. Można dostać kuferki, zdjęcie, produkty mleczne, wędliny, pieniądze, a kiedyś nawet telewizory i medale.

Tablica

Od 18 lat na ścianie w studiu Familiady wisi niezniszczalna, odporna na koniec świata tablica typu LED. Jednak, kiedy w październiku 2012 usłyszała kolejny żart pana Karola postanowiła zaprotestować i przez 3 odcinki musieliśmy oglądać ekran plazmowy, do którego animacje zostały wykonane w Paint. Na początku listopada stara tablica wróciła i będzie nam służyć, dopóki Karol nie opowie kolejnego żartu.

Zobacz też


Noia 64 apps knode.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny mediów i prasy. Jeśli podoba ci się Monika Olejnik – rozbuduj go.