Szorstkość: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
M
 
(Nie pokazano 11 wersji utworzonych przez 8 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Szorstkość''' cecha charakterystyczna nawierzchni, powodująca powstanie rany [[śmierć|śmiertelnej]] po wewnętrznej stronie dłoni, która weszła w kontakt stały, ciągły i posuwisty z daną nawierzchnią. W największym stopniu obserwuje się ją u ludzi starych, którym w życiu nie wyszło.


Chociaż definicja jasno odwołuje się do pomiaru stopnia szorstkości za pomocą wnętrza dłoni, powszechniej znane są przypadki organoleptycznego stwierdzania szorstkości za pomocą kolan i łokci. Pośrednim efektem szorstkości jest więc [[płacz]] i zgrzytanie [[Ząb|zębów]].
'''Szorstkość''' - cecha charakterystyczna nawierzchni, powodująca powstanie rany śmiertelnej po wewnętrznej stronie dłoni, która weszła w kontakt stały, ciągłu i posuwisty z daną nawierzchnią.


== Pochodzenie ==
== Zobacz też ==
* [[gleba]]
Szorstkość w największym stopni obserwuje się w Afryce i u ludzi starych, wierzących, którym w życiu nie wyszło. Obserwacje te skłoniły naukowców amerykańskich z żydowskiego Instytutu Bull'a Schitt'a w Massachusetts, którzy badali problem szortkości od marca do połowy marca br., do całkowitego porzucenia tematu na rzecz rozwoju leku na hemoroidy. Pochodzenie szorstkości w przyrodzie pozostaje więc nieznane. Powszechnie uważa się, że odkrywca molekturalnych przyczyn tego zjawiska otrzyma nagrodę nobla z fizyki, czego przykładem jest Wisława Szymborska.
* [[stan skupienia]]
* [[zimno]]


{{stub|fiz}}
== Przykłady ==
Chociaż definicja jasno odwołuję się do pomiaru stopnia szorstkości za pomocą wenętrza dłoni, powszechniej znane są przypadki organoleptycznego stwierdzania szorstkości za pomocą kolan i łokci. Pośrednim efektem szorstkości jest więc płacz i zgrzytanie zębów.


{{Fizyka}}
Dużym stopniem szrostkości charakteryzują się:
[[Kategoria:Fizyka]]
# beton
# opiłki metalu
# rozsypane szyszki
# rafa koralowa
# kość wielbłąda (tylko do roku od śmierci)

Aktualna wersja na dzień 11:48, 19 kwi 2020

Szorstkość – cecha charakterystyczna nawierzchni, powodująca powstanie rany śmiertelnej po wewnętrznej stronie dłoni, która weszła w kontakt stały, ciągły i posuwisty z daną nawierzchnią. W największym stopniu obserwuje się ją u ludzi starych, którym w życiu nie wyszło.

Chociaż definicja jasno odwołuje się do pomiaru stopnia szorstkości za pomocą wnętrza dłoni, powszechniej znane są przypadki organoleptycznego stwierdzania szorstkości za pomocą kolan i łokci. Pośrednim efektem szorstkości jest więc płacz i zgrzytanie zębów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Katomic.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny fizyki. Jeżeli wiesz dlaczego elektrony w kablu poruszają się odwrotnie do przepływu prądu – rozbuduj go.