Ciemność: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
(coś nie wyszło)
 
(Nie pokazano 87 wersji utworzonych przez 62 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{nibytytul|{{c|#EEEEEE;background-color:black|Ciemność}}}}<div style="color:#EEEEEE;background-color:black;padding:2em">[[Plik:Black222.JPG|thumb|200px|{{c|black|Ciemność – wizja artysty}}]]
'''Ciemność'''- rzecz która najprawdopodobniej jest ciemna (oczywiście zbudowana z [[Trójkąt|trójkątów]]), chociaż niektórzy mówią inaczej (według nich ciemność jest tak ciemna że aż ich oślepia). W ciemności najczęściej nic nie widać, jednak niektórzy dostają dziwnego ataku który polega na widzeniu milionów ciastek zmierzających wprost na nich. Innymi słowy ciemność jest ciemna, czarna, zła (evil). Jej panem jest [[Szatan]], oraz z ciemnością czasem pała się [[Czarny Królik]].Ciemność rozchodzi się z prędkością światła ale jej wektor ma zwrot przeciwny do zwrotu wektora prędkości światła
{{cytat|'''Ciemność''', widzę '''ciemność'''!|Odkrywca '''Ciemności''' o rzeczonej}}
'''Ciemność''' – bardzo powszechny gaz szlachetny; symbol chemiczny: Ci; liczba atomowa: 666; masa atomowa: 666 u. Nazwy potoczne: [[mrok|mhrok]], mroczek, cień. Doświadczenia z odcinaniem dopływu [[światło|światła]] do najróżniejszych miejsc zdają się wykazywać, że mrok jest wszędzie.


== Właściwości ciemności ==
Ciemność jest bardzo niestabilnym barwnie pierwiastkiem, w normalnych warunkach Ci jest bezbarwna, lecz gdy odetnie się dopływ światła staje się czarna. Im mniej światła dostarcza się w miejsce występowania tego gazu, tym ciemniej tam będzie. Zjawisko to nie jest jeszcze do końca zbadane, zauważono jednak, że gdy zamknie się oczy, ciemność również się ukazuje – widocznie gaz ten łatwo rozpuszcza się w cieczach (łzy).

Ciemność w połączeniu z innymi elementami może posiadać właściwości anihilacyjne. Jeżeli obiekt ludzki wpadnie w ciemności na [[dresiarz]]a, może spodziewać się, że po wyjściu z niej dostrzeże niedobór tych rzeczy, które wcześniej posiadał przy sobie (w [[śmierć|pewnych przypadkach]] stwierdzi również brak swojego ciała).

Najnowsze badania wskazują na istnienie [[czarna dziura|izotopu ciemności]], który jest ciemniejszy niż cokolwiek innego i nie poddaje się działaniu światła. W jego obecności światło zostaje od razu zneutralizowane.

== Ciemna żarówka ==
Trwają prace nad stworzeniem ciemnej żarówki z żarnikiem (lub raczej ''gaśnikiem'') zrobionym z Ci. Potencjalne korzyści z wynalezienia takiej żarówki są ogromne – np. mogłaby ona stanowić wygodny substytut dla żaluzji, zasłon i rolet okiennych. Myślano też nad nowymi typami latarni morskich, które mogłyby wskazywać statkom drogę za dnia, jednak w dobie GPS, GPRS i innych fajnych akronimów takie rozwiązanie wydaje się mało sensowne.

Językoznawcy przygotowali się już na nadejście tej przełomowej technologii i opracowali zamienniki dla popularnych wyrażeń:
* „zaświecić światło” = „zaciemnić ciemność”,
* „rozjaśnić” = „rozciemnić” lub „rozmroczyć”.
Niestety, mogą się pojawić problemy ze zwrotem „zgasić lampę”, który w przypadku ciemnej żarówki byłby nieco dwuznaczny i mało precyzyjny. Również prastare ludowe porzekadło „ciemno jak w [[dupa|dupie]] u [[Murzyn]]a”, wraz z ekspansją nowego wynalazku, może przestać być aktualne.

== Zobacz też ==
* [[Albert Einstein]]
* [[Bill Gates]]
* [[Nicość]]

{{Fizyka}}
[[Kategoria:Fizyka]]
[[Kategoria:Fizyka]]
[[Kategoria:Chemia]]
[[Kategoria:Pierwiastki chemiczne]]

Aktualna wersja na dzień 11:37, 26 lip 2022

Ciemność – wizja artysty

Ciemność, widzę ciemność!

Odkrywca Ciemności o rzeczonej

Ciemność – bardzo powszechny gaz szlachetny; symbol chemiczny: Ci; liczba atomowa: 666; masa atomowa: 666 u. Nazwy potoczne: mhrok, mroczek, cień. Doświadczenia z odcinaniem dopływu światła do najróżniejszych miejsc zdają się wykazywać, że mrok jest wszędzie.

Właściwości ciemności[edytuj • edytuj kod]

Ciemność jest bardzo niestabilnym barwnie pierwiastkiem, w normalnych warunkach Ci jest bezbarwna, lecz gdy odetnie się dopływ światła staje się czarna. Im mniej światła dostarcza się w miejsce występowania tego gazu, tym ciemniej tam będzie. Zjawisko to nie jest jeszcze do końca zbadane, zauważono jednak, że gdy zamknie się oczy, ciemność również się ukazuje – widocznie gaz ten łatwo rozpuszcza się w cieczach (łzy).

Ciemność w połączeniu z innymi elementami może posiadać właściwości anihilacyjne. Jeżeli obiekt ludzki wpadnie w ciemności na dresiarza, może spodziewać się, że po wyjściu z niej dostrzeże niedobór tych rzeczy, które wcześniej posiadał przy sobie (w pewnych przypadkach stwierdzi również brak swojego ciała).

Najnowsze badania wskazują na istnienie izotopu ciemności, który jest ciemniejszy niż cokolwiek innego i nie poddaje się działaniu światła. W jego obecności światło zostaje od razu zneutralizowane.

Ciemna żarówka[edytuj • edytuj kod]

Trwają prace nad stworzeniem ciemnej żarówki z żarnikiem (lub raczej gaśnikiem) zrobionym z Ci. Potencjalne korzyści z wynalezienia takiej żarówki są ogromne – np. mogłaby ona stanowić wygodny substytut dla żaluzji, zasłon i rolet okiennych. Myślano też nad nowymi typami latarni morskich, które mogłyby wskazywać statkom drogę za dnia, jednak w dobie GPS, GPRS i innych fajnych akronimów takie rozwiązanie wydaje się mało sensowne.

Językoznawcy przygotowali się już na nadejście tej przełomowej technologii i opracowali zamienniki dla popularnych wyrażeń:

  • „zaświecić światło” = „zaciemnić ciemność”,
  • „rozjaśnić” = „rozciemnić” lub „rozmroczyć”.

Niestety, mogą się pojawić problemy ze zwrotem „zgasić lampę”, który w przypadku ciemnej żarówki byłby nieco dwuznaczny i mało precyzyjny. Również prastare ludowe porzekadło „ciemno jak w dupie u Murzyna”, wraz z ekspansją nowego wynalazku, może przestać być aktualne.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]