Trybuna Ludu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(to samo ale commons, magia)
M (drobne techniczne)
Linia 3: Linia 3:


[[Plik:TrybunaLudu.png|300px|thumb|To właśnie TA Trybuna Ludu]]
[[Plik:TrybunaLudu.png|300px|thumb|To właśnie TA Trybuna Ludu]]
'''Trybuna Ludu''' – bardzo wiarygodne źródło informacji w [[PRL|Polsce Ludowej]]. Artykuły dotyczyły zazwyczaj rocznic Rewolucji Październikowej, odejścia Gierka i innych najważniejszych w życiu przeciętnego obywatela wydarzeń dnia codziennego. Można ją dzisiaj kupić po zmienionym tytule na [[Gazeta Wyborcza]]lub [[Gazeta Polska]] (zależnie od stosunku do szczerbatego kurdupla z Żoliborza).
'''Trybuna Ludu''' – bardzo wiarygodne źródło informacji w [[PRL|Polsce Ludowej]]. Artykuły dotyczyły zazwyczaj rocznic Rewolucji Październikowej, odejścia Gierka i innych najważniejszych w życiu przeciętnego obywatela wydarzeń dnia codziennego. Można ją dzisiaj kupić po zmienionym tytule na [[Gazeta Wyborcza]] lub [[Gazeta Polska]] (zależnie od stosunku do szczerbatego kurdupla z Żoliborza).


== Opis ==
== Opis ==

Wersja z 17:23, 14 kwi 2019

Dziś 7 listopada, obchodzimy 55 rocznicę Wielkiej Słusznej i Pięknej Rewolucji Październikowej! W całym ZSRR lud robotniczy świętuje, a w Moskwie odbywają się piękne defilady na cześć Towarzysza Lenina i jego światłej Partii.

Typowy artykuł w Trybunie Ludu.
To właśnie TA Trybuna Ludu

Trybuna Ludu – bardzo wiarygodne źródło informacji w Polsce Ludowej. Artykuły dotyczyły zazwyczaj rocznic Rewolucji Październikowej, odejścia Gierka i innych najważniejszych w życiu przeciętnego obywatela wydarzeń dnia codziennego. Można ją dzisiaj kupić po zmienionym tytule na Gazeta Wyborcza lub Gazeta Polska (zależnie od stosunku do szczerbatego kurdupla z Żoliborza).

Opis

W prawym górnym rogu była czerwona flaga i hasło Proletariusze wszystkich krajów – łączcie się!. Na środku miała główny artykuł o postępie prac w PGR Sycewice, zjeździe Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, i inne newsy, na które z najwyższym napięciem czekał lud pracujący miast i wsi (WSI?) Zawsze prawdziwe informacje znajdowały się na ostatniej stronie, przeznaczonej na wyniki sportowe.

Zobacz też