Nieskończoność: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Wycofano ostatnie edycje użytkownika 178.43.182.175, powód: oklepane)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 100 wersji utworzonych przez 72 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Nieskończoność''', '''<math>\infty</math>''' – największa liczba, do której można doliczyć, chociaż nie można do niej doliczyć. Jedyną osobą, ktorej się to udało<ref>I to trzykrotnie!</ref>, jest [[Chuck Norris]], który liczył od minus nieskończoności.
'''Nieskończoność''' jest wytworem - maszyną, powstałą w wyniku dążenia ludzkości za wiecznym <small>od</small>[[byt]]em.


Jedna z teorii powstania nieskończoności mówi o [[przesąd]]nych [[matematyk]]ach, którzy napadli i potłukli ósemkę, ponieważ miała być rzekomo mniej szczęśliwa od siódemki. Dlatego też w niektórych kręgach uważa się, że ósemka jest już skończona.
Nikt nie wie (oprócz [[Chuck Norris|Chucka Norrisa]] - doliczył do nieskończońosci już trzy razy) co to bezmiar Nieskończoności, żaden ludzki umysł niejest w stanie tego ogarnąć, pan Leszek i jego piesek obalając połówkę Śmierdzoffa wysnuli teorię na wpół pustej i na wpół pełnej butelki voodki. Inne określenie, stosowane częściej w języku potocznym to [[usrana śmierć]].


Według niedawno powstałej teorii M&C nieskończoność równa jest 0.
Jedna z teorii powstania nieskończoności mówi o [[przesąd]]nych [[matematyk]]ach, którzy napadli i potłukli [[osiem|ósemkę]] jakoby miałabyć mniej szczęśliwa od [[siedem|siódemki]]. Toteż w niektórych kręgach uważa się, że ósemka jest już skończona.


Udowodnić to można bardzo prosto za pomocą całkowania. Jak wiemy całka i odwrotność całki (całka obrócona o 180 stopni) złączone ze sobą dają uniwersalny symbol nieskończoności. Po wyciągnięciu całki przed nawias wychodzi nam <math>\int* (1-1)</math>, co daje 0.
Jedno jest pewne: przekształcając wzór P. Noceń możemy wywnioskować, że <math>nieskonczosc=567x</math>, gdzie "x" to niewiadoma, pod którą możemy podstawić limit. Liczbę 1'000'000'000'500'100'900 kasujemy, albowiem to rozpuszczalność hydro-elektro-wybuchowo-magnetyczna kwasu zasadowego, który przy nierozpuszczonej nieskończoności nie występuje. Tak więc zanika też "1" i kreska ułamkowa w równaniu <math> L/N=1/567</math>, więc, w związku z powyższym: <math> N=567x</math> tudzieź <math>N=567L</math>. Liczbę "L", czy też "x" oznaczaja limit. Limit w limicie nieskończoności moglibyśmy uzyskać, gdyby Ch. Norris zdradził nam jaka jest nieskończona liczba. Wtedy dzieląc ją przez 567 uzyskalibyśmy klarowny limit (nie limit nieskończoności, ani nie limit zmiękczony przez kwas zasadowy). Ale tutaj najważniejsza jest sama nieskończoność i tylko Ch. Norris mógłby nam tą liczbę zdradzić.


[[Plik:Matma.PNG]]
A pro po: Limitem może być każda liczba, Nieskończonością jest tylko jedna.

Powstała teoria obala podstawowe zasady współczesnej matematyki<ref>W związku z powyższym także wszystkie inne</ref><ref>To właśnie dzięki tej teorii, wiedząc że najlepszym przykładem nieskończoności jest ludzka głupota, potwierdzono, że wszyscy ludzie są inteligentni, bo głupota jest równa 0</ref>.

Zbiór R jest bowiem zbiorem obustronnie niedomkniętym od minus nieskończoności do nieskończoności. Przy założeniu że nieskończoność to 0, zbiór R jest zbiorem od -0 do +0, czyli zbiorem jednoelementowym zawierającym liczbę 0.

Jednakowoż gdyby przedstawić oś zbioru R za pomocą okręgu można przyjąć że jest to zbiór punktów równoodległych od zera, a zatem każda liczba jest jednocześnie większa i mniejsza od zera.

Ostatnio kozaki z kanału Numberphile podali, że suma nieskończoności jest równa -1/12<ref>http://www.youtube.com/watch?v=w-I6XTVZXww</ref>.

== Zobacz też ==

* [[Rekurencja]]
* [[Nieskończony tunel]]

{{przypisy}}
{{stub|mat}}
{{Matematyka}}


[[Kategoria:Teorie]]
[[Kategoria:Teorie]]
[[Kategoria:Teoria liczb]]

[[de:Unendlich]]
[[en:Infinity]]
[[fi:Ääretön]]
[[he:אינסוף]]
[[it:Infinito]]
[[ja:無限]]
[[pt:Infinito]]
[[zh:∞]]

Aktualna wersja na dzień 16:02, 25 paź 2022

Nieskończoność, – największa liczba, do której można doliczyć, chociaż nie można do niej doliczyć. Jedyną osobą, ktorej się to udało[1], jest Chuck Norris, który liczył od minus nieskończoności.

Jedna z teorii powstania nieskończoności mówi o przesądnych matematykach, którzy napadli i potłukli ósemkę, ponieważ miała być rzekomo mniej szczęśliwa od siódemki. Dlatego też w niektórych kręgach uważa się, że ósemka jest już skończona.

Według niedawno powstałej teorii M&C nieskończoność równa jest 0.

Udowodnić to można bardzo prosto za pomocą całkowania. Jak wiemy całka i odwrotność całki (całka obrócona o 180 stopni) złączone ze sobą dają uniwersalny symbol nieskończoności. Po wyciągnięciu całki przed nawias wychodzi nam , co daje 0.

Matma.PNG

Powstała teoria obala podstawowe zasady współczesnej matematyki[2][3].

Zbiór R jest bowiem zbiorem obustronnie niedomkniętym od minus nieskończoności do nieskończoności. Przy założeniu że nieskończoność to 0, zbiór R jest zbiorem od -0 do +0, czyli zbiorem jednoelementowym zawierającym liczbę 0.

Jednakowoż gdyby przedstawić oś zbioru R za pomocą okręgu można przyjąć że jest to zbiór punktów równoodległych od zera, a zatem każda liczba jest jednocześnie większa i mniejsza od zera.

Ostatnio kozaki z kanału Numberphile podali, że suma nieskończoności jest równa -1/12[4].

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. I to trzykrotnie!
  2. W związku z powyższym także wszystkie inne
  3. To właśnie dzięki tej teorii, wiedząc że najlepszym przykładem nieskończoności jest ludzka głupota, potwierdzono, że wszyscy ludzie są inteligentni, bo głupota jest równa 0
  4. http://www.youtube.com/watch?v=w-I6XTVZXww


Crystal 128 calc.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny matematyki. Jeśli rozwiązywanie różniczek to twoje ulubione zajęcie – rozbuduj go.