Mózg
Mózg spowalnia myślenie!
- Szybkomyślący bezmózg
Mózg – galaretowata materia, której pozbawieni są rodzeństwo, nauczyciele, pokemony, dzieci neo oraz polscy politycy.
Większość polityków próbuje kupić mózg na czarnym rynku, lecz po dokonaniu tej transakcji odchodzą oni na zawsze od polityki. Zbyt duży mózg powoduje mózgogłowie, a za mały tworzy w czaszce siedlisko dla pająków, glist i innego plugastwa.
Efektywność pracy mózgu można poprawić stosując doustnie spirytus. Typowym mieszkańcem tego habitatu jest mózgojad. W niektórych przypadkach mózgojad głoduje. Mózg jest głównym obiektem zainteresowania większości zombie.
Budowa
Mózg składa się z komórek, które składają się w dwie półkule, z których każda ma inne zdanie. Niektórzy mają kilka komórek, a niektórzy są tak zwanymi jednokomórkowcami. Najczęściej spotykanymi modelami tych ostatnich są komórki Nokia i Samsung.
Zastosowanie
Jest przede wszystkim przystosowany do myślenia. Lewa półkula odpowiada za ogólne pojmowanie czegoś (najczęściej materiału szkolnego), np. "to jest pies". Prawa natomiast ma na celu skojarzenie tego czegoś z czymś, np. "ten pies jest teściowej".
Mózg ma też zastosowanie kulinarne - bardzo smaczny jest móżdżek gotowany lub przysmażony, podany z odrobiną brukwi i kropelką sosu sojowego. Dodając troszkę soli mózg będzie bogatszy o nutkę dekadencji. Najlepiej jest piec go przez 30 min na rozgrzanej patelni z odrobinką majeranku.
Choroby
Jedną z chorób mózgu jest płaskomóżdże, atakująca głównie breakdancerów. Choroba jest spowodowana nie używaniem mózgu w połączeniu z jego długotrwałym, mechanicznym uciskiem do podłoża lub czegokolwiek.
Następną groźną przypadłością mózgu jest złośliwa grzybica mózgu. Zapaść na nią mogą osoby używające dużych (zarażonych zwykłą grzybicą) palców u stóp jako pałeczek do czyszczenia uszu. Więc następnym razem pomyślmy, zanim staniemy na głowie z dużym palcem u stopy w uchu...
Wszyscy których znasz Niektórzy cierpią również na niedorozwój. Objawia się to głupimi zabawami i zespołem Downa.
Zobacz też
To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny biologii. Jeśli się nie brzydzisz – rozbuduj go.