NonNews:Polska vs. Ekwador (Mundial 2006): Różnice pomiędzy wersjami

M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa Technomix '06; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Ostrzyciel nożyczek.)
Znacznik: rewert

(Nie pokazano 17 wersji utworzonych przez 11 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
<code>''Wartość drużyny zobaczymy w '''tym meczu.'''</code>
[[Plik:Zaloba1.JPG|300px|thumb|Bez komentarza...]]<code>''Wartość drużyny zobaczymy w '''tym meczu.'''</code>
:<code>[[Paweł Janas]] przed '''tym meczem'''</code>

Linia 8: Linia 8:
:<code>[[Dariusz Szpakowski|Szpaq]] po '''tym meczu'''</code>

'''Mecz Polska vs. Ekwador ([[mistrzostwa świata w piłce nożnej 2006|Mundial 2006]])''' – drugi po [[Niemcy vs. Kostaryka (Mundial 2006)|inauguracyjnym]] mecz [[mistrzostwa świata w piłce nożnej 2006|mundialu 2006]]. [[Reprezentacja Polski w piłce nożnej|Polacy]] przygotowywali się jak [[lew|lwy]], cały dniami spali. [[Tomasz Kuszczak|Puszczali]] nawet popularne ''szmaty'', aby zmylić rywali, krajanów i tych, których to nie interesowało. W pierwszych minutach Polska była w znacznej przewadze w posiadaniu piłki; [[piłka]] jest nowa i chłopaki chcieli się trochę ograć, a pod koniec zakabacić kilka bonusowych piłek na [[trening]]i. Pierwszym sygnałem do przegranej Polaków było podanie głową do [[Artur Boruc|Artura Boruca]], a właściwie wystawienie piłki ekwadroskiemu napastnikowi przez polskiego obrońcę. [[Ekwador|Ekwadorczycy]] biegali co prawda tak szybko, że grali sobie za plecy, ale widać grali i [[nasz]]ym za plecy, bo w 24 minucie było już 1:0 dla gości z [[Ameryka Południowa|Ameryki Południowej]]. W 38 minucie posiadanie piłki przechyliło się na korzyść Ekwadoru i rosło, bo Polsce zawsze brakowało ''jednego podania'', dobrze, że daleko od bramki Boruca.
'''Mecz Polska vs. Ekwador ([[mistrzostwa świata w piłce nożnej 2006|Mundial 2006]])''' – drugi po [[NonNews:Niemcy vs. Kostaryka (Mundial 2006)|inauguracyjnym]] mecz [[mistrzostwa świata w piłce nożnej 2006|mundialu 2006]]. [[Reprezentacja Polski w piłce nożnej|Polacy]] przygotowywali się jak [[lew|lwy]], cały dniami spali. [[Tomasz Kuszczak|Puszczali]] nawet popularne ''szmaty'', aby zmylić rywali, krajanów i tych, których to nie interesowało. W pierwszych minutach Polska była w znacznej przewadze w posiadaniu piłki; [[Piłka (przedmiot)|piłka]] jest nowa i chłopaki chcieli się trochę ograć, a pod koniec zakabacić kilka bonusowych piłek na [[trening]]i. Pierwszym sygnałem do przegranej Polaków było podanie głową do [[Artur Boruc|Artura Boruca]], a właściwie wystawienie piłki ekwadorskiemu napastnikowi przez polskiego obrońcę. [[Ekwador|Ekwadorczycy]] biegali co prawda tak szybko, że grali sobie za plecy, ale widać grali i [[nasz]]ym za plecy, bo w 24 minucie było już 1:0 dla gości z [[Ameryka Południowa|Ameryki Południowej]]. W 38 minucie posiadanie piłki przechyliło się na korzyść Ekwadoru i rosło, bo Polsce zawsze brakowało ''jednego podania'', dobrze, że daleko od bramki Boruca.

Po pierwszej połowie pojawiły się komentarze, że gol Ekwadoru podciął naszym skrzydła. ''Nie było żadnych skrzydeł'' - zripostował trener [[Paweł Janas|Janas]]. ''Jak nie wezmą się do roboty, to będzie to co zawsze'' - skomentował [[kibol|kibic]], z dezaprobatą wyrażając się o nędznych pensjach Polaków i nieproporcjonalnie, nieosiągalnie wręcz hojnych premiach za zwycięstwa.

W 68 minucie [[Paweł Janas|trener]] wpuścił dwóch świeżaków. Polska w rozpaczliwym geście rzuciła do ataku dwóch napastników. Ciekawe, że nie mówi się ''do napastu dwóch atakników''. Pewni [[Czesi]] tak mówią. Polsce to już nie pomoże.
W 68 minucie [[Paweł Janas|trener]] wpuścił dwóch świeżaków. Polska w rozpaczliwym geście rzuciła do ataku dwóch napastników. Ciekawe, że nie mówi się ''do napastu dwóch atakników''. Pewnie [[Czesi]] tak mówią. Polsce to już nie pomoże.

W 80 minucie było 2:0. Sprzedaż [[alkohol]]u na stacjach benzynowych wzrosła, ilość wybitych szyb wyczerpała zapasy chomikowane przez [[szklarz]]y, a Polacy w [[Chicago]] smutno upijali się na ''streetach'' i ''avenue'ach''. Polska była na ostatnim miejscu a tabeli.
W 80 minucie było 2:0. Sprzedaż [[Napój alkoholowy|alkoholu]] na stacjach benzynowych wzrosła, ilość wybitych szyb wyczerpała zapasy chomikowane przez [[szklarz]]y, a Polacy w [[Chicago (miasto)|Chicago]] smutno upijali się na ''streetach'' i ''avenue'ach''. Polska była na ostatnim miejscu a tabeli.

===Komentarze po meczu===
=== Komentarze po meczu ===
<code>''Łzom szczęścia nie było końca.''</code>
:<code>[[Prasa]] o '''tym meczu'''</code>
Linia 23: Linia 23:
:<code>{{Korektor}} o tekście z prasy</code>

Polska prasa powiedziała co widziała (''w słupek, poprzeczkę''), oceniła jak patrzyła (''wstyd, frajerstwo'') i wspomniała o skuteczności (''pierwszy strzał na bramkę kwadrans przed końcem meczu''). Tylko [[Jan Tomaszewski]] zachował chłodny osąd, podsumowując mecz jako ''największą hańbę w historii''. Gazeta Krakowska tak skwitowała nieobecność [[Grzegorz Rasiak|Rasiaka]]: ''przez większą część spotkania Polacy nie mogli nawet trafić w bramkę przeciwników''. Gdybym był Rasiak, skupiliby się na trafieniu w końcu w jego nogi. [[Fakt (gazeta)|Fakt]] napisał o ''upokorzeniu polskich kibiców''. Za biliety i noclegi trener Janas zwraca podróżnym na [[przejście graniczne|przejściu granicznym]] w [[Kołbaskowo|Kołbaskowie]]. Na niezawodnym [[Onet|Onecie]] rozpoczęły się już wybory nowego trenera.
Polska prasa powiedziała co widziała (''w słupek, poprzeczkę''), oceniła jak patrzyła (''wstyd, frajerstwo'') i wspomniała o skuteczności (''pierwszy strzał na bramkę kwadrans przed końcem meczu''). Tylko [[Jan Tomaszewski]] zachował chłodny osąd, podsumowując mecz jako ''największą hańbę w historii''. Gazeta Krakowska tak skwitowała nieobecność [[Grzegorz Rasiak|Rasiaka]]: ''przez większą część spotkania Polacy nie mogli nawet trafić w bramkę przeciwników''. Gdyby był Rasiak, skupiliby się na trafieniu w końcu w jego nogi. [[Fakt (gazeta)|Fakt]] napisał o ''upokorzeniu polskich kibiców''. Za bilety i noclegi trener Janas zwraca podróżnym na [[przejście graniczne|przejściu granicznym]] w [[Kołbaskowo|Kołbaskowie]]. Na niezawodnym [[Onet.pl|Onecie]] rozpoczęły się już wybory nowego trenera.

Paweł Janas przed tym meczem

Możemy zagrać Żurawskim lub Rasia... tfu.

Szpaq o tym meczu

Drzwi nie są zamknięte dla awansu, ale mocno przymknięte.

Szpaq po tym meczu

Mecz Polska vs. Ekwador (Mundial 2006) – drugi po inauguracyjnym mecz mundialu 2006. Polacy przygotowywali się jak lwy, cały dniami spali. Puszczali nawet popularne szmaty, aby zmylić rywali, krajanów i tych, których to nie interesowało. W pierwszych minutach Polska była w znacznej przewadze w posiadaniu piłki; piłka jest nowa i chłopaki chcieli się trochę ograć, a pod koniec zakabacić kilka bonusowych piłek na treningi. Pierwszym sygnałem do przegranej Polaków było podanie głową do Artura Boruca, a właściwie wystawienie piłki ekwadorskiemu napastnikowi przez polskiego obrońcę. Ekwadorczycy biegali co prawda tak szybko, że grali sobie za plecy, ale widać grali i naszym za plecy, bo w 24 minucie było już 1:0 dla gości z Ameryki Południowej. W 38 minucie posiadanie piłki przechyliło się na korzyść Ekwadoru i rosło, bo Polsce zawsze brakowało jednego podania, dobrze, że daleko od bramki Boruca.

Po pierwszej połowie pojawiły się komentarze, że gol Ekwadoru podciął naszym skrzydła. Nie było żadnych skrzydeł - zripostował trener Janas. Jak nie wezmą się do roboty, to będzie to co zawsze - skomentował kibic, z dezaprobatą wyrażając się o nędznych pensjach Polaków i nieproporcjonalnie, nieosiągalnie wręcz hojnych premiach za zwycięstwa.

W 68 minucie trener wpuścił dwóch świeżaków. Polska w rozpaczliwym geście rzuciła do ataku dwóch napastników. Ciekawe, że nie mówi się do napastu dwóch atakników. Pewnie Czesi tak mówią. Polsce to już nie pomoże.

W 80 minucie było 2:0. Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych wzrosła, ilość wybitych szyb wyczerpała zapasy chomikowane przez szklarzy, a Polacy w Chicago smutno upijali się na streetach i avenue'ach. Polska była na ostatnim miejscu a tabeli.