Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Attila Csihar

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czyż nie jestem piękny?
Csihar jako człowiek-krzew

Attila Void Csihar (ur. 29 marca 1971) – węgierski wokalista blackmetalowy, który na scenie pojawił się dzięki zaproszeniu i w ten sposób wciąż się utrzymuje.

Csihar początkowo zawodził w zespole Tormentor, gdzie śpiewał o satanizmie i torturach, czyli typowym stylu życia przeciętnego Węgra. Lecz kiedy Dead stwierdził, że opuszcza grupę Mayhem oraz świat żywych, Csihar awansował do rangi wokalisty zespołu-legendy. Bowiem to jemu zaproponowano zastąpienie nieświętej pamięci Ohlina. Oczywiście nie odbyło się to bez pewnych strat moralnych. Na przykład; Attila jako wzorcowy wegetarianin miał obiekcje wobec rzucania w publikę kawałkami mięsa, krojenia świńskiego truchła na scenie i noszenia tychże elementów na sobie. Stał się też pierwszym nie-nordyckim muzykiem w norweskim zespole black metalowym, co odrzucało prawdziwych, norweskich Aryjczyków[1].

W ten sposób Attila mógł ożenić się z węgierską cizią, spłodzić dwójkę dzieci i żyć w sławie. W wolnych chwilach dzięki zaproszeniom występuje w innych zespołach-legendach jak Sunn O))) albo Anaal Nathrakh. Zwykle ogranicza się to wykrzykiwaniu paru słów, co wystarczy, by znaleźć się na liście współtwórców.

Imaż Csihara[edytuj • edytuj kod]

Attila Csihar oprócz bycia sławnym, wymyśla kolejne stylizacje, które pokazuje publice zgromadzonej na koncertach. Oto jego sposoby;

  • Attila przebierał się m.in. za Królika Bugsa, mumię, Hitlera, popa, pirata, pszczółkę, człowieka-krzew, ninję, kucharza, Charlesa de Gaulle'a.
  • Attila potrafi przebierać się za nikogo – nosi wtedy na sobie koce, włochate płachty, kartony, a raz ubrał na siebie kombinezon złożony ze śmieci.
  • Attila zakłada na głowę różne rzeczy. Im dłużej występuje na scenie, tym więcej ich tam gromadzi. Zaczynał od ryja świni, przechodząc przez korony cierniowe, a na żelastwie kończąc. Jeśli dalej tak pójdzie, to wkrótce będzie występował z pralką Frania na głowie.
  • Attila występuje zawsze z dwuramiennym, odwróconym krucyfiksem, który zwisa mu z szyi. Przypomina to łańcuchy, jakimi obwieszają się czarnoskórzy raperzy.
  • Attila potrafi też udawać inwalidę. W tym celu jeździ na wózku inwalidzkim.

Przypisy

  1. To, że Dead był Szwedem, można przemilczeć