ColdWorld

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

ColdWorldniemiecki, jednoosobowy projekt muzyczny, wykonujący depresyjno samobójczy atmosferyczny black metal. Kto twierdzi, że to depresyjny black metal, ten jest Cenzura2.svg i się nie zna. Założycielem projektu jest Georg Börner, który z niewiadomych jak dotąd przyczyn ukrywa się pod pseudonimem G.B.

Spekulacje na temat gatunku[edytuj • edytuj kod]

G.B. rozpacza nad skutkami nadinterpretacji jego twórczości

O ile każdy, kto odnalazł ten projekt w bezkresach internetu, kieruje się sugestywnie plotką, jakoby ColdWorld grał depresyjny black metal, tak sam autor wyraźnie temu zaprzecza. W jedynym jak dotąd wywiadzie podkreślił, że jego muzyka ma być lekarstwem dla duszy i tym bardziej nie ma na celu doprowadzić nikogo do samobójstwa. Pomimo tego, nieświadomi fani dalej tną się, płaczą w ciemnościach i wiążą pętelki przy poetyckich klimatach ColdWorld'a.[1]

Tematyka utworów[edytuj • edytuj kod]

Projekt ma na koncie demo GwiazdySąJużMartwe oraz album Melancholie[2]. O ile pierwsze wydawnictwo traktuje o dziwo o bezsensowności życia, samobójstwie, nienawiści i końcu świata[3], co znajduje uznanie u większości fanów black metalu, tak drugi skupia się na tematyce zimowej, krajobrazach, adoracji piękna i pacyfizmie[4], co znajduje uznanie u mniejszości fanów black metalu. Stawia to G.B. jako zupełnego odszczepieńca na tle całego gatunku i de facto prekursora nowej odmiany blacku. Gdyby żył 20 lat wcześniej w Norwegii, zapewne jego pseudonimem było by teraz Ś.P.G.B., a w najlepszym przypadku podzieliłby los Varga Vikernesa.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. No i ma chłop teraz ludzi na sumieniu…
  2. Sprytne, co?
  3. A potem się dziwi skąd się biorą tagi „depressive”.
  4. Nie, tym razem to nie jest sarkazm. Nie wierzysz? A jednak.