Warraha

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Nieliczni dostąpili pogańskiego oblicza Wszebęda (po lewej, trochę podobny do Stana Borysa)
Delma?

Warraha – duma polskiego i aryjskiego zarazem pagan metalu. Członkiem zespołu jest Wszebąd Mścisz Dębosławic (aka Kelthuz) i na nim skład kapeli się kończy.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Wszebąd wyłania się z dymu pogańskiej sadyby, błądzi po dąbrowie i w oparze wojny przyznaje wyższość żelaza nad metalem. Przelewa stal niewinnych, pozerów i lewaków. Miksuje Lechitów z wajdelotami, wyskakuje z łona Peruna i biczuje się brzozową witką ku chwale i ekspansji serbskiego Bałtyku. Podnosi krzyż do zdjęcia i idzie leczyć zapalenie korzonków za pomocą wyciągu z pokrzyku.

Dzięki Ojcostwu i Sekretom Stali™ Wszebąd może unieść swój pogański, przedchrześcijański miecz ponad głowy światowego komuchstwa. Mogą mu się pierdolić terminy z różnych kultur – iście jakby gadał w slovio i jednoczył Ślązaków z Kaszubami. I co to kogo obchodzi, że przepisał słownik mitologii słowiańskiej albo stworzył własny, skoro wskoczy na koń i pomści tę uciskaną ziemię, od Morza Martwego po Półwysep Skandynawski. Nie słuchał nigdy księdza i za to mu sława, dużo rozpalonych stosów i honor dzielnego woja. Od pewnego czasu Wszebąd usilnie poszukuje wytwórni płytowej, która zgodziłaby się wydać jego dokonania na winylu. Niestety, masy nieoświeconych katoli wciąż jeszcze nie miały okazji posłuchać potężnego analogowgo przesłania ku czci Wszechtwaroga z prostej przyczyny: żadna wytwórnia nie zdecydowała się na taki samobójczy krok.

Skład zespołu[edytuj • edytuj kod]

  • Wszebąd Mścisz Dębosławic aka Kelthuz – rozmowy z duszami pogańskich przodków, potępienie religii popogańskich, ostateczny cios zadawany katolicyzmowi, kręcone włosy, dumna walka po stronie Sławów, Paint, śpiewanie pod nosem zwycięskich hymnów bitewnych
  • Magix Music Maker – muzyka

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]