Abusiveness
Abusiveness – polski zespół black metalowy założony wieki temu na odległych słowiańskich ziemiach. Abusiveness, jak każdy polski zespół black metalowy jest znany wszędzie, tylko nie w Polsce. Teksty zespołu traktują o Słowianach, pogaństwie, Słowianach, legendach, Słowianach i o tym, jak chrześcijaństwo rozpieprzyło słowiańską kulturę.[1]
Zespół wychodzi z założenia, że jeśli tytuł płyty lub utworu będzie zawierał tyle niewymawialnych dla statystycznego Hansa głosek pokroju ś, ć itp. ile się tylko da oraz będą pluli polskimi archaizmami jak popadnie, to będą zajebiście tró słowiańscy.[2]
Obecny skład zespołu[edytuj • edytuj kod]
- Mścisław – na jego szczęście właśc. Piotr, praca z diaksem, rzucanie archaizmami. Współzałożyciel zespołu.
- Xaos Oblivion (ta, jasne) – gwałcenie własnych strun głosowych, wywodzenie się z co najmniej dziwnych zespołów.
- Gonthy – wiertarka udarowa. Stara się chłopak.
- Lucass – Baśka, Basiunia. Bo Basia to takie ładne polskie imię.
- Wizun – tłuczenie garów. W zespole niemal od początku jego istnienia.
Dyskografia[edytuj • edytuj kod]
Albumy studyjne[edytuj • edytuj kod]
Krzyk świtu[edytuj • edytuj kod]
Pierwszy studyjny album zespołu, wydany raptem jedenaście lat od powstania Abusiveness. LP-a została wydana przez sam zespół, więc o ile gra chłopaków jest bardzo dobra, o tyle jakość nagrania, krótko mówiąc, ssie.
Hybris[edytuj • edytuj kod]
Chłopacy znaleźli sobie porządną wytwórnię, jednak niemiecką.[3] Album wyszedł 23 czerwca 2007, coby se go można było posłuchać na wakacjach.
Trioditis[edytuj • edytuj kod]
Zespół po trzech latach niewydawania niczego podpisał sobie kontrakt z porządną polską wytwórnią. A żeby powkurwiać Niemców jeszcze bardziej, płyta miała aż do bólu polskie teksty i tytuły (np. W wichrze wzniesione pochodnie). Znalazło się też trochę miejsca na kawałek po rusku, co miałoby podkreślać naszą braterską słowiańską więź.
Inne[edytuj • edytuj kod]
- Parentalia – demo wydane w 1994, co niektórym mogło osłodzić ten tragiczny dla muzyki rok. Znalazło się trochę miejsca na cover Darkthrone'a. Okładka kasety naszkicowana długopisem…
- Visibilium Invisibilium (ktoś nie miał pomysłu na tytuł) – demo wydane w mrocznym 1996 roku. Okładka dalej szkicowana ołówkiem czy tam długopisem, ale tym razem ktoś się wysilił na użycie cyrkla.
- Dwie twarze morku – demo z '97. Tym razem okładka wygląda dużo kulturalniej, prezentując jakieś drzewa nad brzegiem jakiegoś akwenu.
- Hefeystos/Abusiveness – split z 2000 z zespołem Hefeystos. Co ciekawe, to ostatnie wydawnictwo Hefeystosa, który rozpadł się niedługo po tym.
- Wieczny powrót – singiel z końca 2001 roku promujący wydany niedługo potem Krzyk świtu.
- Legenda wieków – demo wydane w 2006 zawierające w sobie cover Napalm Death i obrazujące na okładce niezwiązaną z tym masę płomieni.
- Nowa era – split wydany w 2010 roku (niedługo po Trioditis) wraz z co najwyżej średnim zespołem Saltus. Abusiveness nie ma farta do partnerów do splitów. Albo to oni nie mają farta do Abusiveness. Okładka prezentuje jakieś bodaj łowickie koronki i orła pośrodku.
- Nad grobem ojców – pierwsza EP-a w historii zespołu, wydana w 2010 roku.[4] Zmieścił się cover Sepultury.
Ciekawostka: Abusiveness nie wydał z żadną wytwórnią więcej niż jednego wydawnictwa.
Zobacz też[edytuj • edytuj kod]
Przypisy
- ↑ Black metal to black metal, bez dissu na chrześcijan się nie obejdzie.
- ↑ Nie to co te szatańskie norweskie psy.
- ↑ Ciekawe, czy ma to wpływ na to, że na płycie znalazł się tylko jeden utwór po naszemu.
- ↑ Był to więc dla nich rok cokolwiek aktywny.