Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Black Metal (album)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Napierdaaalaaaj, kuuurwaaa!

Cronos o płycie Black Metal

Napierdaaalaaaj, kuuurwaaa!

Mantas o płycie Black Metal

Napierdaaalaaaj, kuuurwaaa!

Abaddon o płycie Black Metal

Napierdaaalaaaj, kuuurwaaa!

Piotr Fronczewski o płycie Black Metal

Black Metal – drugi album blackmetalowego zespołu Venom wydany 1 listopada 1982 nakładem Neat Records. Dał on nazwę gatunkowi (zgadnij jakiemu?), dzięki czemu TNBMowcy i blackmetalowcy mają fajne trv określenie na swoją muzykę. Na pomysł nagrania nowego albumu wpadł Cronos, który pewnego dnia ukradł pożyczył czarny rower marki Romet, tak mu się spodobał, że postanowił złożyć mu hołd i zbudować ołtarzyk – To jest prawdziwy Black Metal – pomyślał gdy wjechał w słup telefoniczny.

O swoim pomyśle opowiedział swoim znajomym złodziejom kolegom z zespołu, oni uznali że kończy się kasa na napoje wyskokowe, więc zgodzili się na pomysł Cronosa. Z racji tego że byli biedni i capiło od nich na kilometr, nikt nie chciał ich wpuścić do studia, więc wpadli na genialny pomysł że nagrają wszystko zabawkowym radyjkiem młodszego brata Mantasa. Gdy załatwili studio napotkali jeden problem – okazało się że nikt z nich nie umie grać na jakimkolwiek instrumencie. Z tym też sobie dali radę, w sumie to nic nie zrobili, ukradli pożyczyli tylko sprzęt od jakieś innej kapeli i tak oto drogie dzieci powstała najlepsza płyta metalowa wszechczasów.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.