TOR: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Wycofano ostatnie edycje użytkownika 79.185.55.28, powód: nic niewnosząca edycja)
Znacznik: rewert
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 79.185.9.42; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Serscull.)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
(Brak różnic)

Aktualna wersja na dzień 22:36, 9 lut 2021

Jedna z gier z sieci TOR

The Onion Router (ang. router cebulowy) – anonimowa sieć, w której gromadzi się całe plugastwo tego świata, zazwyczaj pachnące cebulą. Zbierają się w niej ludzie tak obleśni, że zostali zbanowani w całym normalnym internecie, głównie pedofile, nekrofile i sprzedawcy cebuli[potrzebne źródło].

Jak to działa?[edytuj • edytuj kod]

Przekrój kabla

Jeśli rozetniesz swój kabel od Internetu, zauważysz, że w środku znajduje się wiele mniejszych przewodów. I tak na przykład w błękitnym jest Google, w pomarańczowym Nonsensopedia, a w czerwonym RedTube. Tymczasem czarny kabelek biegnie prosto do serwerowni ulokowanej w piekle i to za jego pomocą przedostają się na ziemię okropieństwa, takie jak dziecięca pornografia czy poradniki dotyczące uprawy cebuli. Tak, zgadłeś – ten czarny kabelek to właśnie jest TOR.

Do czego to służy?[edytuj • edytuj kod]

Dzięki TOR-owi możesz anonimowo robić sprośne rzeczy, np. pisać komentarze na Onecie, prowadzić emo blogaska, a nawet wandalizować Nonsensopedię i mieć przy tym stuprocentową pewność, że nikt nie dowie się, że to Ty[1].

Ponadto, dzięki Torowi uzyskasz dostęp do elitarnych serwisów, takich jak Onionland (ang. cebulowa kraina), na którym użytkownicy wymieniają się wiedzą na temat uprawy cebuli i porywania dzieci.

Tor używany jest również do produkcji torów kolejowych.

Niedoskonałości TOR-a[edytuj • edytuj kod]

Wpierw obiegowej opinii, TOR nie zapewnia stuprocentowej anonimowości, gdyż wciąż istnieje zagrożenie ze strony osób stojących za plecami. Ponadto przeglądarka Google Chrome, gdy jest użyta w połączeniu z TOR-em, informuje Google o wszystkich poczynaniach użytkownika, co trochę zmniejsza poczucie prywatności.

Pomimo wielu protestów Dzieci Neostrady, wciąż nie jest możliwe granie w prymitywne MMORPG przy użyciu TOR-a.

Kontrowersje[edytuj • edytuj kod]

W 2009 poseł Krzysztof Brejza stwierdził, że sieć TOR jest be i zaproponował jej likwidację. Niestety, nie udało mu się skontaktować z administratorem sieci, więc jego słomiany zapał szybko ostygł. W zamian poseł zaproponował likwidację strony Wykop.pl jako siedliska pedofilów i morderców.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Z wyjątkiem tego ostatniego – przed adminem nikt jeszcze nie uciekł