Twierdzenie Jodłowskiego: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
 
 
(Nie pokazano 39 wersji utworzonych przez 21 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Twierdzenie [[Michał Jodłowski|Jodłowskiego]] zostało pierwszy raz opublikowane w 2006 r. w wikipedii. Jest to twierdzenie matematyczne, z działu geometrii. Brzmi ono następująco:
'''Twierdzenie Jodłowskiego''' twierdzenie matematyczne opublikowane w 2006 r. w [[Wikipedia|Wikipedii]], lecz zostało szybko usunięte, toteż w celu ocalenia zamieszczono je na [[Nonsensopedia|Nonsensopedii]]. Jest to twierdzenie [[matematyka|matematyczne]], z działu [[geometria|geometrii]]. Brzmi następująco:

"Każda figura geometryczna obrócana o kąt 360 stopni wokół dowolnego punktu, będzie pokrywała się z jej początkowym położeniem"
Cało twierdzenie wywodzi się z opublikowanej 2 miesiące wcześniej pracy, na temat [[Punkt Jodły|Punktu Jodły]] (to pseudonim autora). Podobno wpadł na ten pomysł na lekcji matematyki o punkcie symetrii w III klasie gimnazjum, zapoczątkowawszy tym samym nową erę całkiem oczywistych twierdzeń matematycznych.
''Każda [[figura geometryczna]] obrócona o kąt 360 stopni wokół dowolnego punktu, będzie pokrywała się z jej początkowym położeniem''. Twierdzenie zapoczątkowało nową erę całkiem idiotycznych, oczywistych [[twierdzenie|twierdzeń]] matematycznych.

'''Twierdzenie Jodłowskiego poszerzone przez Michała Nowotnika''':

''[[Przedmiot]] dowolnowymiarowy obrócony na jednej płaszczyźnie, wokół dowolnego punktu, 360 razy po jeden stopień, będzie najprawdopobniej przystający do przedmiotu sprzed przemieszczenia.''

'''Twierdzenie Jodłowskiego poszerzone przez Michała Nowotnika poszerzone ponownie:'''

''Przedmiot dowolnowymiarowy obrócony na jednej płaszczyźnie 360 razy o pewną całkowitą ilość stopni będzie miał najprawdopodobniej takie same wymiary jak przedmiot sprzed przemieszczenia.''

'''Twierdzenia Jodłowskiego o przemienności odejmowania''' są kolejnymi [[Twierdzenie Jodłowskiego|twierdzeniami słynnego Jodłowskiego]].

Są całkowicie innowacyjne i dołączają do przemienności mnożenia i dodawania.

<math>
a-b=-(b-a)
</math>

<math>
|a-b|=|b-a|
</math>

<math>
(a-b)^2=(b-a)^2
</math>

<math>
a-a=a-a
</math>

== Zobacz też ==
* [[Metody dowodzenia twierdzeń]]

{{Matematyka}}

[[Kategoria:Geometria]]
[[Kategoria:Topologia]]

Aktualna wersja na dzień 02:06, 12 sty 2019

Twierdzenie Jodłowskiego – twierdzenie matematyczne opublikowane w 2006 r. w Wikipedii, lecz zostało szybko usunięte, toteż w celu ocalenia zamieszczono je na Nonsensopedii. Jest to twierdzenie matematyczne, z działu geometrii. Brzmi następująco:

Każda figura geometryczna obrócona o kąt 360 stopni wokół dowolnego punktu, będzie pokrywała się z jej początkowym położeniem. Twierdzenie zapoczątkowało nową erę całkiem idiotycznych, oczywistych twierdzeń matematycznych.

Twierdzenie Jodłowskiego poszerzone przez Michała Nowotnika:

Przedmiot dowolnowymiarowy obrócony na jednej płaszczyźnie, wokół dowolnego punktu, 360 razy po jeden stopień, będzie najprawdopobniej przystający do przedmiotu sprzed przemieszczenia.

Twierdzenie Jodłowskiego poszerzone przez Michała Nowotnika poszerzone ponownie:

Przedmiot dowolnowymiarowy obrócony na jednej płaszczyźnie 360 razy o pewną całkowitą ilość stopni będzie miał najprawdopodobniej takie same wymiary jak przedmiot sprzed przemieszczenia.

Twierdzenia Jodłowskiego o przemienności odejmowania są kolejnymi twierdzeniami słynnego Jodłowskiego.

Są całkowicie innowacyjne i dołączają do przemienności mnożenia i dodawania.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]