Kamerun: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (literówki)
Linia 22: Linia 22:
|}
|}


'''Kamerun''' – państwo w [[Afryka|Afryce]]. Słynie z produkcji [[Kamera|kamer]].
{{t|Kamerun}}państwo w [[Afryka|Afryce]]. Słynie z produkcji [[Kamera|kamer]].


Jego nazwa wzięła się od tego, że co trzeci kameruńczyk nosi [[Aparat ortodontyczny|aparat na zębach]], a jak wiadomo aparat po angielsku to ''camera''. Na początku państwo to nazywano więc ''kamera'', następnie pijani polscy urzędnicy przekręcali nazwy i tak powstała nazwa Kamerun.
Jego nazwa wzięła się od tego, że co trzeci Kameruńczyk nosi [[Aparat ortodontyczny|aparat na zębach]], a jak wiadomo aparat po angielsku to ''camera''. Na początku państwo to nazywano więc ''kamera'', następnie pijani polscy urzędnicy przekręcali nazwy i tak powstała nazwa Kamerun.


==Historia==
==Historia==
Od VIII w. na obrzasze Kamerunu istniały państwa dzikusów. W XV w. zaczęli się tam dobijać Portugalczycy, a w XIX Niemcy i Angole. W [[1884]] Kamerun został kolonią niemiecką. Później przechodził z rąk do rąk, aby w 1960 stać się niepodległym.
Od VIII w. na obszarze Kamerunu istniały państwa dzikusów. W XV w. zaczęli się tam dobijać Portugalczycy, a w XIX Niemcy i Angole. W [[1884]] Kamerun został kolonią niemiecką. Później przechodził z rąk do rąk, aby w 1960 stać się niepodległym.


==Gospodarka==
==Gospodarka==

Wersja z 18:13, 15 maj 2011

Kamerun

Flaga Kamerunu według Niemców
Powierzchnia Zależy jak liczyć
Liczba ludności 15 patyków[1]
Stolica Jaunde
Ustrój Jak wszędzie w Afryce: republika
Prezydent Paul Biya
Religia Wierzenia lokalne: 51%,

chrześcijaństwo: 33%,
islam: 16%

Skład etniczny Bardzo prosty: Murzyni (w tym Polacy): 100%

Szablon:Tpaństwo w Afryce. Słynie z produkcji kamer.

Jego nazwa wzięła się od tego, że co trzeci Kameruńczyk nosi aparat na zębach, a jak wiadomo aparat po angielsku to camera. Na początku państwo to nazywano więc kamera, następnie pijani polscy urzędnicy przekręcali nazwy i tak powstała nazwa Kamerun.

Historia

Od VIII w. na obszarze Kamerunu istniały państwa dzikusów. W XV w. zaczęli się tam dobijać Portugalczycy, a w XIX Niemcy i Angole. W 1884 Kamerun został kolonią niemiecką. Później przechodził z rąk do rąk, aby w 1960 stać się niepodległym.

Gospodarka

Opiera się głównie na żywności, piasku i w ogóle wszystkim, co można znaleźć na pustyni.

Przypisy

  1. W sensie tysięcy.


Szablon:Stubgeo